Psí přehlídka (1939)

Chudák pes.Ke konci se sotva držel na nohou, ale zase tu medaili dostal právem.

Polojasno (2009)

Velká škoda, že to není ještě o nějakou minutku delší. Za těch šest minut jsem si užil spousty legrace a kdo se třeba doma nudí a nechce se mu koukat na nějakou tříhodinovku, krátkometrážní pecka Polojasno zabaví a pobaví.Moc pěkná hudba.

Look at Life (1965) (studentský film)

____ Souhrn obrázků, ale že je to Mr.Lucas, tak 2 hvězdy! ____

Freiheit (1966) (studentský film)

Ptáčci zpívají, hudba hraje a Randal Kleiser umírá v louce vyděšený, bezmocný, vyčerpaný.

Doodlebug (1997)

Zmenšenina Nolanovy dokonalosti ve třech minutách. Těžko. Velice těžko jsem hledal důvody většího chlápka a jeho zmenšeniny. Nebo obráceně? Výstižný krátkometrážní snímek u kterého nevíte, zda jste stín a nebo nejste. Tohle Nolan ovládá dokonale.

Bruno (2009)

Říkal jsem si, co tak asi mistr ve svém komediálním oboru Sacha Baron Cohen bude hrát. Chtěl jsem se na tento film podívat, protože to svým trailerem bylo docela zajímavé.Hned po zhruba 20 vteřinách jsem si říkal, co jsem si to pustil.Pak když odešel z jeho místa v práci a chtěl se stát hereckou hvězdou už to bylo normální až na pár naprosto úchylných scén. Není to jako jeho největší pecky. Jsem rád, že z toho tvůrci neudělali nějaký dlouhý film. Až na pár Gayských písníček hudba celkem ušla. Nečekal jsem, že to bude i trochu dojemné a to tam perfektně zapadalo. Myslím tím třeba Lutze jak odešel pryč od Bruna a on jak se rozhodl být normální (Hetero) člověk.Ten konec už byl přetažený.

Vincent (1982)

Hezká závěrečná melodie.Loutky jsou v podání Burtona perfektní.

Smrt čeká všude (2008)

Už z trailerů jsem byl ohromen a čekal jsem, až tento film vyleze na Svět. Trvalo několik dní a já dostal možnost se na tento strhující snímek podívat. Moc jsem se na to těšil. Úvod byl velmi sytý. Ten robot nebyl vůbec k zahození. První akce jak muž vybouchne pomocí telefonu byla senzační. Byly tam chvilkové pasáže takové uklidňující, ale jinak vše šlo podle plánu. Hodně na mě působila Baghdádská atmosféra, myslím tím pomalované zdi různýmy nápisy atd. Od místních lidí jsem nevěděl, jak se budou chovat. Jestli někdo z ničeho nic nezaútočí na americké vojáky nebo jestli nevybouchne. Upřímně nejvíce líto mi bylo toho kluka, jak prodával ty DVD a posléze zahynul. Jsem docela ulítlý do americké propagace a toto mě opravdu potěšilo.Úplně jsem se do toho příběhu vžil. Prostě jedno z největších překvapeních posledních měsíců. Mé prognozy vyšly. Dějově sice ne, ale svými scénkami se to může rovnat s megahitem District 9. No a k ocenění oskarů - naprostý vtip. Tenhle film neměl získat nic a získal ty nejdůležitější a nejprestyžnější ceny. Nechápu to. V roce 2009 bylo více pecek. Kdo koukal, tak ví. Z tohoto filmu vyprchává kouzlo po asi půl roce, takže dávám 4 hvězdy.

Pokropený kropič (1895)

Rychlá akce s rychlým koncem.Ono se toho moc v jedné minutě vymyslet nedá. Navíc na rok 1895! ____ Klasika a původ filmu začíná. ____