Mrtvé oči Londýna (1961)

Pěkná detektivka, na jedno odpoledne, s vynalézavou kamerou a dobrým zpracováním.

Herz aus Glas (1976)

Takový Lynch po německu, jenom víc nudící. Hodně složitý film, který je sice zajímavý, ale zábavný rozhodně není. Na několik scén se pěkné dívá díky vizuálu(především na ten konec), ale nehorázně jsem u toho usínal.

Chaotická Ana (2007)

První film od Medem, který mě zklamal. Má to naprostou krásnou hudbu, kameru(jako vždy), krásné záběry a také nádhernou Vellés, ale poprvé co se mi s panem režisérem stalo, že jsem nepochopil a nasralo mě to, protože mě to přišlo jako spletenec scén, které na sebe navazují jen minimálně, aby to vyvrcholilo k ničemu zajímavému, prostě se to táhne od ničemu k ničemu. Možná je jen chyba na mé straně, ale na Caotica Ana, už se nikdy dobrovolně nepodívám. 5/10

Motocyklové deníky (2004)

Zajímavý film, ale rozhodně ne zábavný, i když je pěkné se dívat na krásnou krajinu v Latinské americe. Děj graduje, až příjezdem do vesničky nakažených leprou.

Země (1996)

Další film od Medem, který jsem až tak moc nepochopil, ale nakonec se stejně líbil, a ani si to nedokáži moc vysvětlit.

Krávy (1992)

Film, který až tak moc nechápu, ale vůbec mi to nevadí, protože jsem z toho měl krásné pocity a úžasný požitek, pěkný film. Medem opět u mě zabodoval!

7 dní v Havaně (2012)

Radši bych chtěl vidět jeden celovečerní snímek o Cecilii, režírovaný Medem, protože v povídkách v kterých se objeví, mají aspon co řící, ale ten zbytek jako slepenec povídek naprosto nefunguje.

Milenci ze severního pólu (1998)

Ze začátku mi to přišlo dokonalé, ale jakmile Otto a Ana, změnili své herce naposledy a to do Nimri a do Martineze, tak mě přišlo, že to šlo skopce.

Zrzavá veverka (1993)

Budu se muset v blízké době mnohem více seznámit s tvorbou pana režiséra, protože nejsem fanda romantických filmu, ale to co jsem od něho viděl, rozhodně patří k těm nejlepším romantickým filmů vůbec, které dávají smysl a mají člověka čím zaujmout a nepustit ho. Skvělá práce, jen k dokonalosti chybí málo.

Maminka slaví 100. narozeniny (1979)

Prvně jsem byl k tomuhle dílu skeptický, ale nakonec se mi to i líbilo. Není to zas, až tak vtipné, spíše úsměvné, zasmál jsem se jen jednou a zbytek jsem se jen usmíval, ale nakonec si to dokáže upevnit pozornost člověka, spíše tím dramatem. Navíc musím pochválit kameru a všechny herce, kteří byly sympatičtí a pěkně se na ně koukalo. celkem příjemný film 7/10