• Fantasy

Vražda v Orient expresu (2017)

Prišla som domov sklamaná. Chýbala mi kúzelna atmosféra vlaku, lesk 20-30-tych rokov v interieroch vlaku, pritom zaberov z zvonku bolo viac nez dost a tie boli uchvatne. Herecké výkony ma vôbec nenadchli, samotný hlavný hrdina mi nevadil, ze to nebol klasicky maly zagulateny Hercule. Paradoxne najviac z celeho filmu sa mi pacili sceny z Instanbulu. Pribeh, neviem nakolko sa podobá knihe, ale trosku pritiahnuty za vlasy, motivy pre pre vrazdu mi neprisli uveritelne.

Láska na vlásku (2014)

Pekne bohate kostymi contra ubohe interiery. Hrad vyzeral, ako ked pridete na prehliadku + na stole tri svietniky. Velmi pekne ale bola spravena hvezdaren. Slusne filmove zabery krajiny sa striedali s "divadelnymi dialogmi", hlavne zo zaciatku, kym si clovek zvykne, posobia dialogy umelo. Sceny s vyzlecenym hlavnym hrdinom do pol pasa, no neviem, koho tym chceli uchvatit. Celeste mi nevadila, dokopy tam bola chvilku a skoro nic nepovedala. Mohli jej dat viac spievanych scenok. Hlavny hrdina bol "vsade". Obe postavy hral rovnako. Ako princ este bol znesitelny, ale ako chudobny kovac... Bohuzial, zle vybrana muzska hlavna postava tiahne film dole. Mohli si dat viac zalezat, ked herec bol na scene skoro nonstop. Film zachranovali starsi herci, otec kovac, radcovia, Gaspar.

Zloba - Královna černé magie (2014)

Len tak tak sa to dalo dopozerat do konca. Detska Angelina bola prilis nalicena. Polka filmu zabery na pocitacovo upravenu tvar Angeliny, resp. jej hlavu s rohami. Fantazijny svet na urovni Palculienky. A ten napad, ze laska z detstva jej ureze kridla, uff

22 Jump Street (2014) odpad!

Nedalo sa to pozerat. Po 25 minutach som to vzdala.

Co s láskou (2014)

Starsi herci boli ovela lepsi, hlavne James Marsden. K filmu je krasny country soundtrack, ale niektore pesnicky su len par sekund v pozadi, napr. od Kacey Musgraves. Tie stromy s niecim vysiacim, neviem presne nazov, su uzasne.

Nashville (2012) (seriál)

Seriál pre fanúšikov country hudby je ako balzam na dušu. Pre tých, čo neobľubujú tento štýl hudby, seriál môže byť otravný, je tam ozaj dosť hudby. Oceňujem, že seriál zachytáva momentálne problémy tejto scény (definovanie tradičnej country music v kontraste Rayna/Juliette), ktoré sa aj v reále riešia, napr. najnovší rozruch okolo vyjadrení Blake Sheltona o "Old Farts" country music. Pre fanúšikov country skvelé momenty seriálu, keď sa objaví skutočná country hviezda, napr. Chris Young na party vydavateľstva v 11.časti prvej série.