• Fantasy

Mumie: Hrob Dračího císaře (2008)

Ale jo, docela mě to bavilo, Jet Li je bouchač jak prase a není to horší než dvojka. Jen škoda, že Rachel neukecali, s ní bych šel i na čtyři. 6/10

Mumie se vrací (2001)

Jedničku miluju, ale dvojka už je totální fantasmagorie, která sice slušně baví, ale její blbost vyloženě bije do očí. Slušné tři hlavně za Brendana a Rachel, Imothep pořád válí, ale ten kluk je otravnej až na půdu. Sommers to přepískl, tohle je první náznak blížícího se Van Helsinga. 6/10

Mumie (1999)

Skvostná zábava napoprvé, skvostná zábava napodruhé a skvostná zábava napořetí. Na tenhle film se můžu dívat furt a nikdy mě neomrzí. 9/10

Temný rytíř (2008)

Možná budu trochu vybočovat z řady, ale mě to zas až tak nenadchlo. Rozhodně se mi víc líbil Batman začíná, kterej mě svojí civilností a realističností doslova šokoval. Temný rytíř je možná na poli komiksáren revoluční. Dodal žánru jistou nepředvídatelnost a temnotu. Ale doufám, že v budoucnu takové filmy nebudou na denním pořádku, při vší úctě k Nolanovi jsem se chvílema nudil. Ale Heath Ledger a Aaron Eckhart, proti těmhle dvoum pánům nemůžu říct ani slovo, Ledgerův Joker už je bezmála legendou a Eckhart se mu prakticky vyrovnává. Ale nejlepší film všech dob? Nechte mě se od srdce zasmát! 8/10

VALL-I (2008)

Úžasný. Pixar jede dál a dál, nezaváhá, nezakopne, jeho filmy jsou pořád stejně okouzlující a hravé, jako před patnácti lety. Vall-I se asi nezařadí mezi mé úplně nejoblíbenější pixarovky, to kvůli druhé půlce, která má k dokonalosti daleko, ale za tu nádhernou úvodní hodinu, která má to nejlepší z němých grotesek a velkolepých sci-fi filmů, těch pět prostě dát musím. 9/10

Hancock (2008)

Podle traileru jsem čekal "trošičku" kontroverznější podívanou. Místo toho obyčejná moralitka s charismatickým Smithem. S ním končí pozitiva filmu. Škoda. 4/10

Wanted (2008)

Dokonalej akční nářez s dokonalou Angelinou, s dokonalým Jamesem McAvoyem a pekelně charismatickým Morganem Freemanem. A závěrečná akce je nejnabušenější akcí, kterou jsem v roce 2008 v kině viděl! 10/10

Hulk (2003) odpad!

Ha ha ha ha!!! Větší pitomost jsem v životě neviděl HA HA HA HA!!! 0/10

Box (2009)

Tak jsem vyrazil do kina s tím, že Kelly natočil další bombu, a nic. Já teda nevím, ale ten člověk by si měl najít nějakej komorní projekt a trošku se na něm zklidnit, protože začátek Box je fakt výbornej, atmosférickej a tajemnej, k tomu démonickej Langella a zajímavý morální dilema. To jde ale hodně brzo do kopru a stává se z toho fantasmagorie nejvyššího kalibru, která v šílenostech zahrabává Apokalypsu hluboko do země. Ach jo, a to byl Donnie Darko taková pecka... 4/10

Apokalypsa (2006)

Tak nakonec tři, hlavně za sympatický herce a skvělej konec, ale kravina to je velká. Kelly to fakt přehnal, na takovej projekt prostě ještě neměl a to neustálý vršení motivů je fakt šílený. Ale The Rock je bůh, o tom žádná. 6/10