• Fantasy

Madagaskar (2005)

Oproti Shrekovi dost slabý. Na dvojku mě nikdo nedostane. 4/10

Batman začíná (2005)

Nevím nevím, ale mě osobně se Batman začíná líbil o dost víc, než do nebes vychvalovanej Temný rytíř. Tady jsem totiž byl fakticky šokovanej tím realistickým zasazením. Všechno šlape jak hodinky, všechno parádně sedí a jedinej nedostatek filmu je ten, že dokonalá a bezchybná první půlka trošičku zastiňuje tu druhou, která je sice furt perfektní, ale už ne tak originální. Přesto geniální zážitek. Nolan je bůh! 10/10

Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (2005)

Jediná část nový trilogie, která má právo na život. Sice nemá šanci se rovnat žádnému dílu z původní trojice, ale díky skvostným efektům a dokonale vyhrocenýmu poslednímu souboji ty horší čtyři Pomstě Sithů hodím. 7/10

Království nebeské (2005)

Čekal jsem od Ridleyho různý věci, ale průměr teda fakt ne. Naprostá zbytečnost, která mě nedokázala zaujmout. 5/10

Team America: Světovej policajt (2004)

Tak tomuhle říkám dokonalá nekorektní satira. 69 %?! Lidi, zbláznili jste se? Proti tomuhle je South Park neškodný pokoukání pro pětiletý děcka. A to je sakra dobře! 10/10

Resident Evil: Apokalypsa (2004)

Jako nebylo to zas nějak extra špatný a určitě to zabavilo, ale je pravda, že oproti jedničce je to dost slabé. Milla Jovovich je ale jedna z nejvíc sexy hereček současnosti, to nikdo nepopře. 5/10

Alexander Veliký (2004)

Průměrný velkofilm s nadprůměrnými herci a moc dlouhou stopáží. Pro mě zklamání. 6/10

Polární expres (2004)

Byl jsem v kině a byl to velkej zážitek. Animace je nádherná (ne dokonalá), Zemeckis je dostatečně zkušený, aby zvládl prokládat zbytečně patetický pasáže velkolepými akčními scénami a třeba taková jízda po zamrzlém jezeře mi docela slušně zvedla adrenalin. Zapřisáhl jsem se, že v televizi se na to dívat nebudu, protože bych byl tutově zklamanej a musel bych hodnocení snížit. Takhle nemusím a mám na tenhle film hezký vzpomínky. 8/10

Snowboarďáci (2004)

I když jsem od toho nečekal moc, byl jsem zklamanej, protože aspoň ucházející průměr z toho bejt mohl. A nebyl. 3/10

Úžasňákovi (2004)

Nevim, jak to ten Pixar dělá, že pokáždý natočí úplně odlišnej film a přitom mě pokaždý dostanou úplně stejně jako napoprvé. 10/10