• Fantasy

Žena ve vodě (2006)

A mě se to líbilo. A dost. Jasně, je tady tuna logickej nesmyslů, totálních kravin a je to strašně naivní, ale vždyť Shaymalan to myslel jako pohádku proboha! A pohádky takový bývají nebo ne? Já jsem si tu atmosféru užíval dokonale, díky tomuhle filmu jsem se vrátil do svých dětských let, kdy jsem věřil na různý takový potvory, čarodějnice a podobný svinstva, Bryce Dallas Howard mi připadala neskutečně krásná. To co teď napíšu je dost odvážný tvrzení, ale stojím si za ním. Žena ve vodě je pro mě dosud ten nejlepší Shaymalanův film, hlavně proto, že přes všechny nedostatky do toho režisér dal celý svoje srdce a je to cítit z každýho záběru. Já dávám nevyhnutelných, zasloužených pět hvězdiček a doufám, že v budoucnu ten film docení víc lidí. 10/10

Garfield 2 (2006) odpad!

A já naivní blbec si myslel, že horší než jednička to být nemůže. Ale věčte mi, může. 0/10

Miami Vice (2006)

Tak tenhle kriminální nářez mi v roce 2006 spravil náladu po zklamáních z novýho Supermana a trapný dvojky Pirátů z Karibiku. Takhle se mají točit kriminálky. Bez pohádkovejch příkras, nekompromisně, stylově a realisticky. Na řadu lidí to bude možná moc silný kafe, ale mě osobně tady Mann dostal daleko víc než u Collateralu. A Colin Farrell je tady za mýho osobního Boha. 10/10

Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže (2006)

Já žasnu. To se tahle přeplácaná kravina fakt líbila tolika lidem, že je tady v červeným? Znám tak tisíc lepších filmů, který tady mají nižší hodnocení. Ale budiž, nechám vám to. Někoho to asi baví. 4/10

Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly (2003)

Nadšení tak úplně nezdílím, ale zábava to byla dost dobrá, k tomu dokonalej Depp a Rush, díky kterejm jsem překousl i mě naprosto odpornýho Orlanda Blooma. Tohle má bejt herec. No potěš prdel! Každopádně o dost lepší než velká část dnešních blockbusterů a lepší než obě pokračování dohromady. 7/10

Za plotem (2006)

Madagaskar zklamal, Za plotem příjemně překvapilo. Hodně dobrej animák. A těch není nikdy dost. 8/10

Superman se vrací (2006)

Trapas! A to jsem Bryanovi docela věřil. Moc dlouhý, moc užvaněný, málo akční, otravně idealistický, se špatně vybranýma hercama (Kevin Spacey čestná výjimnka). Jestli má takhle vypadat komiksovej blockbuster tohohle tisíciletí, tak se radši půjdu rovnou střelit. 4/10

Poseidon (2006)

Teď nedávno to bylo v televizi, tak jsem se kouk a zjistil, že to není zdaleka tak špatný, jak jsem slyšel. Solidní katastrofák. 6/10

Auta (2006)

Všude se píše, že Auta jsou od Pixaru to nejslabší, že jsou předvídatelná a se slabým příběhem. A já na to: A co má sakra být? Já se bavil dokonale, animace neuvěřitelná, postavy sympatický, traktory boží. U mě osobně jsou auta třetí nej. pixarovkou za Úžasňáky a Příšerkama. A za tím si stoprocentně stojím. 10/10

Silent Hill (2006)

Docela průměrnej horor podle skvělý herní předlohy. Ale nenudil. 6/10