Zlouni z vesmíru (2005)

Spousta krve, sataništičtí alieni, sex s mimozemšťankou, jatka kombajnem, krovinořezem a dalšími ,,zbraněmi", až na některé scénky vemi povedené efekty a hlavně Emily Booth (kterou prostě miluji a je škoda, že dostáva role v hodně špatných filmech). To všechno zaručuje nenáročnou podívanou plné akce a musím říct, že i napodruhé jsem se slušně bavil.

Křížové výpravy (2005) (TV film)

Impozantní, velmi dobře vyprávěný dokument o Křižáckých výpravách, s dechberoucími sceneriemi, podáván z úst jak historiků, tak i vypravěčů jako z knihy 1000 a jedna noc. Byl jsem neskutečně překvapen, jak mě dokázal tento dokument vtáhnout.

Bokusacu tenši Dokuro-čan - Season 1 (2005) (série)

Musím říct, že námět je slušný a neustále vraždění + ty neskutečné tváře me hrozně bavili. Na druhou stranu je obrovská škoda, že příběh je příliš plytký a potenciál vraždícího andílka velmi málo využitý. Přijal bych verzi s vice způsoby zabíjení, hlubším dějem a mnohem propracovanějšími dialogy. Epizody také zasahují do nahoty, ale pouze okrajově, což je škoda, klidně bych nahotu přijal, jistě by to zvýšilo sledovanost seriálu s jinak velmi efektní animací.

Highlander (1986)

Naprosto nevhodná hudební složka v podání kapely Queen korunuje už tak stupidní námět filmu a tím mění Highlandera na pouhou chaotickou směs děsně trapných dialogů (a monologů), příšerných hereckých výkonů, nudného děje a v neposlední řadě i od začátku předvídatelného konce. Jedna hvězdna pouze za exponáty krásných mečů a Highlanderou sbírku artefaktů.

Avatar: Legenda o Aangovi (2005) (seriál)

Byl jsem pohlcen...atmosféra seriálu je tak fenomenální, že odbourává barikádu mezi skutečností a obrazovkou. Celou dobu jsem byl s nima. Katara, Sokka, Toph, Aang a také Suko se staly mými přátely, s nimi jsem prožíval dobrodružství, ztrácel naděje a nové zase přijímal, s nimi jsem bojoval, vyhrával a také prohrával, s nimi jsem se bavil, ale také zdílel starosti, sváděl vnitřní boje, které je sužovali a všem nám záleželo na tom, aby Aang své poslání splnil...Nemohu jinak, i když některé díly mi připadaly trochu nudné a občas mě přemohla myšlenka, že to zas až tak dobrý seriál není, tak po posledním díle jsem dospěl k tomu, že mi tahle čtveřice bendrů + Sokka chybí. A to se nestává často, proto nejvyšší hodnocení.

Vinnetou a Old Firehand (1966)

Jedna hvězdna pouze za Marii Versini, která je velice roztomilá indiánka. Jinak mezi winnetuovkami je tento snímek naprosto někde jinde, než by měl být.

Jindřich V. (1989)

Z objektivního hlediska je možná film perfektní, i sám velký Shakespeare by snad smeknul před K. Branaghem, jak ryze pochopil jeho myšlenky a dokázal je z papíru přenést na plátno. Avšak z mého skromného subjektivního hlediska se až o taký skvost nejedná, právě naopak. Jsem divák a chci se bavit. Jenže film je samé Shakespearovské pořekadlo, přirovnání, metafora a ja nevím co ještě a mně ty žvásty prostě nebaví. Také pak přehnané city a blábolení o lásce mne ubíjelo a aby toho nebylo málo, tak ve filmu se skloňuje slovo Bůh všemy možnými způsoby, Bohu - této imaginární lidské lži, se připisují všechna vítězství, láska, dobro a bla bla bla...v jedné větě se Bůh vyskytuje snad i tři nebo čtyři krát a to mě vytáčelo. Žvatlá se o něm pořád. Čili, pro skalní fanoušky Shakespeara je to jistě OK, pro nepoučitelné romantiky, snad taky OK, pro ty, kteří skutečně věří, že Bůh existuje, že je skvělý, že je náš pán a v podobné fantasy, taky OK...ale pro mne je to film za trest. K. Branagha mám rád, avšak Shakespeara nikoliv.

Osvícení (1980)

Jack Nicholson mě ohromil. Role šílence mu naprosto sedí a žádný jiný šílený blázen z jiných filmů se mu zatím nemůže rovnat. Toť vše, co mohu říct, vše ostatní se musí cítit, já se nechal doslova vcucnout a nelituji.

Lidské tělo (1998) (seriál)

Jako dokument o lidském těle, se to dalo klidně zkrátit o nějaký ten díl. Je to sice hodně náučné a zajímavé, jenže s prominutím, žvásty, pocity a jiné neodborné kecy rodičů, teenagerů a dalších lidí mi tam vadili. Akceptuji to, avšak čeho je moc, je prostě moc. Také poslední díl o rakovině a smrti je obrazem člověka, který umírá, ale z vědeckého hlediska se dozvídáme jen pramálo a spíše jako dokument to zavání dramatem. Proto dávám hodnocení, jaké dávám.

Kmotr II (1974)

Já úplně souhlasím s uživatelem J*A*S*M. Mohu se pod něj přímo podepsat...srovnání se zasedáním parlamentu je vážně trefné.