Řím (2005) (seriál)

Po shlédnutí Rome, jsem si říkal, že něco není dobře. Už vím co. Přijde mi to hrozně krátké. I když je děj rozvlečen do 22 částí, tak jde tak rychle kupředu, že ani nestihnete strávit jeden díl a v druhém je čas už mnohem dál. Jasně, je to výtka spíše kosmetická, neboli rozpočtová, ale klidně bych uvítal děj rozdělený do více sérií, nebo delší díly. Važně se mi to zdálo unáhlené a na konec jsem měl pocit, že to byl klasický 90 minutový film. Je to i tím, že bitevní scény jsou hrozně zjednodušené, nebo chybí úplně a proto se stane, že se schyluje k bitce a po několika sekundách je čas o rok popředu a je vše jinak...To mě dost mrzí, protože vnitřek Říma, vztahy mezi lidmi, mezi jednotlivými spoločenskými vrstvami, jsou dokonale rozebrány, co se nedá říct o vnější politice a hlavně o zmínených externích výbojích.

Proboha! (2008)

U mě nejlepší dokument, který se zabívá náboženstvím a vymývaním mozků touto metodou. Ne snad proto, že by vše objektivně řešil, ale že je tak akorát nakloněn na stranu ateistů a zdravým rozumem přivádí věřící do postavení, ze kterého se nedokáží dostat. Raději mlčí a usmívají se. Což mi dělá radost. Ale plusem je u mně i celkové poselství, které nemůže popřít ani samotný papež, který je mimochodem úplně stejný jako všichni ostatní, jen nosí čepici, kterou si nekoupíte v shopu s oblečením. A úplně souhlasím s KevSpa, je dobré si rozšířit obzory i z jiné strany, než jen ze strany fanaticky věřících, mezi kterými jsem také vyrůstal, což mě vede k myšlence, že kamarádi nebo rodina tě sice mohou postrčit na cestu věřícího, ale je už jen na člověku samotném, aby si udělal názor.

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Je supr když si pustíte film a nedokážete předvídat co se stane. Pulp Fiction je právě takový, děj sice zvolna plyne, ale pak se stane něco, co nikdo nečeká a průser je na světě..jako napřiklad když omylem zastřelíte pasažéra na zadním sedadle auta v policisty zahustěném městečku. Kromě takto kvalitně udržujícího tempa je film protkán inteligentními rozhovory, do kterých je vnesena lehkost, v podobě nějakého vtípku, nebo citátu a proto nezní jako unávný, což se často stává u konkurence, ale velice zajímavý (i když tomu třeba nerozumíte napoprvé). Navíc se děj soustřeďuje na několik hlavních osob, ne jen na omezenou jednu nebo dvě, což vyúsťuje do napětých situací, které jsou lehce oddůvodněny a nepůsbí kýčovitě. Je radost si pustit film, u kterého se člověk nenudí.

Grindhouse: Planeta Teror (2007)

Tento film je úplně šílený, plný nechutností a zombies, mnoho věcí nedává moc smysl a celé je to moc rychlé a energické. A takový film na odreagování by měl být. Mám radost.

Zázračná planeta - Série 1 (2006) (série)

Planet Earth je dobrý dokumentární cyklus..ale já jsem tak trochu provokatér a nesedí mi jedna věc - mám rád dokumenty, které rozeberou dané téma do nejmenších kostiček, avšak i když Planet Earth je cyklus velice rozsáhlý, nemůže popsat vše co se na Zemi děje a bere ze všeho něco a já se tak cítím málo informován. Je tam mnohé o naší planetě, o jejím reliéfu a jaký to má vplyv na počasí, proč je kde jaké podnebí, také je tam mnoho informací o zvířatech, které Zemi obývají, také o habitatech, kde žijí...ale pořád jsem okraden..anebo možná je těch informací na mně moc a jen se tak cítím...

Černočerná tma (2000)

Pitch Black je snad první film, který jsem sháněl na videu a který se mi taky podařilo koněčně natočit na pásku. Tehdy jsem byl z něco doslova nadrženej, ale po dekádě roků se bohužel nedostavil ani ten nostalgický pocit. Bohužel, možná mě nakazili jiné sci-fi za ta léta.

Pro hrst dolarů (1964)

První díl trilogie jsem viděl jak poslední a proto mi možná přijde takový chudý na nápady. Přiznávám se, že mě moc nezaujal a spíše jsem se u něj nudil. Kdybych to ale měl brát bez ohledu na další díly a na ně na chvíli zapomněl, bral bych to možná jako dobrý start k dalším výkonům. Snad jen z úcty k celé trilogii dávám hodnocení jaké dávám.

Pen choo kab pee (2006)

Krásné neokoukané prostředí je jedním z hlavních plusů, které dokáží Thajci využít ve svůj prospěch. Není tomu jinak ani tady a jen za prostředí dávám nějaké ty hvězdičky. Avšak ne jen prostředí dělá film filmem a proto zase něco odnímám. Děj je sice jasný, ale jasným se zdá býti až ke konci, což by bylo fajn, kdyby to zanechalo v divákovi jakousi pochybovačnou stopu. Jenže tady jsem se ke konci všechno důležité dozvěděl, ale nic to se mnou neudělalo...říká se tomu nevyužitý potenciál..škoda..jinak ale držím palce na další počiny podobného charakteru.

Paranormal Activity (2007)

Videa, která obsahovali záběry z kina, kde si američani z hrůzy doslova rvali vlasy, je přehnané. Paranormal Activity je dílko sice velice jednoduché, ale má tu správnou atmosféru, i když všichni víme, jak se děj bude vyvíjet. Myslím, že se autorům podařilo vytvořit tu správnou atmosféru napětí a ukončit to dřív, než se to stane protivným. Přiznávám, že koukat na to ve dne je asi dost nezáživné, ale já to koukal o půl noci a občas mě přešel mráz po zádech a to si cením, u hororu se mi to nestalo léta.

Panika v městečku (2002) (seriál)

Říká se, že před smrtí vám proběhne v mžiku celý váš život...teď se to dá zažít i bez smrti...Pomocí tohoto animáku se vrátíte do detských let a já osobně jsem se zamyslel, jaký byl život tehdy a jak se zkomplikoval teď..hold, člověk se vyvýjí..