Dark - Tajemství (2017) (epizoda)

Zaujímavý štart, výprava je skvelá, atmosféra hutná a tajomná, produkčne nemám čo vytknúť. Postavy sú chladné, avšak zaujali ma, tak ako aj mysteriózny príbeh.

After: Polibek (2019)

Bieda aj s prihliadnutím na žáner a cieľové publikum. Vyfabulované problémy natiahnuté na zbytočných 100 minút, toto fakt nie je dosť na celovečerák.

Koruna - Oblíbenci (2020) (epizoda)

Výborný diel, možno doposiaľ naj v sérii. Olivia Colman exceluje, jemné nuancy jej výkonu nesú celý dej. Červenou niťou epizódy je úrad vs rodina, čo je napokon i ťažiskom celého seriálu i jeho najväčšia výsada. Nahliadame nielen na vnútornú dynamiku rodiny kráľovskej, ale i rodiny aktuálnej premiérky, a dostávame jednoduchý, no naprosto presný vhľad do komplikovaných a nedokonalých charakterov postáv. Dramaticky silný diel, intímny, historicky zdanlivo nepodstatný, ale nie - ono to tam je, tak ako vždy sa však na zásadné udalosti britských dejín pozeráme optikou vnútorných konfilktov postáv. Majstrštyk.

Castlevania (2017) (seriál)

Castlevania je zjavenie. Každý arch hovorí to svoje, absolútne kašlúc na súdržnosť štýlu storytellingu, ponímajúc každú sériu inak. Kvalitatívne sa každá séria posúva o krok ďalej, čo začalo ako priamočiary príbeh popravy milovanej a Draculovho hnevu, v druhej sérii prešlo k psychologickejšiemu príbehu sústredeného okolo Draculovho žialu a rozporuplnosti, aby sme v tretej dostali plnohodnotnú dramatickú a scenáristicky prepracovanú pecku plnú postáv vo svete, ktorý Dracula rozpútal, pri čom ale zprvu previazané osudy sledujeme odrazu v štyroch samostatne fungujúcich linkách. S takou je nemožné odhadnúť štvrtú sériu, ale verím, že tvorcovia nám naservírujú ešte viac komplexný a do seba zapadajúci príbeh, kde sa osudy našich (anti)hrdinov pretnú.

Castlevania - Season 2 (2018) (série)

Castlevania je zjavenie. Každý arch hovorí to svoje, absolútne kašlúc na pravidlá storytellingu. Prvá séria bola zameraná na to, čo to spôsobilo, druhá na to, ako to dopadlo (a tretia na to, čo bolo potom), avšak každá séria svoj príbeh rozpráva po svojom. Musím povedať, že som si trojicu bojovníkov obľúbila, zápletka s Draculom je presne tak rozporuplná, ako gróf sám (čo chválim) a nové postavy okolo neho sú zaujímavé, i keď to intrigovanie je tu ešte v plienkach.

Koruna - Pohádka (2020) (epizoda)

Presne taký dramatický nášup, na aký sme u The Crown zvyknutí. Hutná atmosféra, bezchybné herecké výkony, minimalistický, no všehovoriaci scenár. Epizóda, ktorá diváka emočne vyčerpá.

Koruna - Balmoralská zkouška (2020) (epizoda)

Epizóda sa nesie v podobnom duchu ako tá prvá. Dramaticky sa drží pri zemi a diváka neždíme, skôr ho len zľahka uvádza do deja. Emma Corrin čoby Diana je čarovná a celý diel je umne vystavaný na kontraste jej pôsobenia na Balmorale s tým, ktoré kráľovská rodina dostala od Margaret Thatcher. Gillian Anderson si v tejto úlohe kradne diel pre seba a Oliviu Coleman naprosto zatieňuje.

Koruna - Osobní strážce (2020) (epizoda)

Fajn štart, ale čakala by som vzhľadom na zápletku väčší emocionálny dopad.

Castlevania - Season 3 (2020) (série)

Po sympatickom, no pomalejšom začiatku prišlo posledných pár dielov, ktoré ma posadili do kresla. Postavy so smrťou Draculu dostali svoje príbehy a je vidieť, že tvorcovia majú čo povedať. Nie mnoho diel si môže dovoliť zabiť Draculu a plnohodnotne pokračovať, Castlevania však ukazuje, že svoj smer nestratila a tak i tretí arch poníma naprosto po svojom. Tretia séria tak ponúkla štyri rôzne príbehy, žijúce a dýchajúce vo svojom vlastnom svete. A my zisťujeme, že ten Dracula tam síce mal svoje miesto, ale to zaujímavé sa skrýva v postavách okolo neho. A ja sa teším, ako to tvorcom funguje.

Castlevania - Žně (2020) (epizoda)

Dramatický vrchol série, umne poskladaný a perfektne dovedený do konca.