Castlevania - Season 1 (2017) (série)

Upírske anime môžem, tu je skvelý vizuál i dabing, príbeh sa črtá fajn, ale už zo stopáže je jasné, že prvá séria je len úvod. Ako taký funguje na výbornú a ja som is ho užila.

Potvora - Série 1 (2016) (série)

Myslím, že Fleabag patrí k tomu málu women-oriented seriálov, ktoré sa budú veľmi páčiť mužom. Pretože hrdinka je ostrá a veci hovorí na plnú pusu, má rada sex, nechce sa viazať a život ju zomlel. Je to lúzer s hroznými rodinnými vzťahmi, ktorý kvôli osobnej traume nechce nikoho pustiť k sebe a postupnému odhaľovaniu dôvodov sa venuje prvá séria. Chápem, že hrdinka si tak k mnohým nájde cestu, ja na tom ale nevidím zas toľko invencie, vtipné je to menej než som myslela (ten suchý britský humor tu funguje len tak na pól) a témy, o ktorých hovorí, naozaj nevidíme prvý raz, takže v dramatickej rovine neprichádza k žiadnym prekvapeniam. Seriál má potenciál byť dramatickou peckou, pretože dokáže málom povedat veľa a Phoebe Waller-Bridge je neopozeraná a iste inteligentná tvorkyňa. That being sad, prvá séria je lepší priemer.

Proč? 13x proto - Série 3 (2019) (série)

Videla som len dva diely a rozhodla sa s týmto seriálom, ktorý som v prvých dvoch sériách chválila, nadobro skončiť. Seriál úplne opustil všetko, čím bol, a premenil sa na klasickú teen drámu bez hlbšieho významu. Áno, možno to stále ukazujú dôležité veci, ale už len z povinnosti, dušu to stratilo.

Palm Springs (2020)

Chýbalo mi tam to niečo, čo by Palm Springs vytrhlo z lepšieho priemeru. Je to príjemná záležitosť s vcelku fungujúcou ústrednou dvojicou, a kvitujem, že film vo svojej komickej rovine nikdy neskĺzava do trápnosti. A vlastne i tie okolnosti sú tu vcelku originálne. Len je to zároveň trochu... nijaké.

The Mandalorian - Kapitola 9: Šerif (2020) (epizoda)

Pre mňa seriálová udalosť roka. V prvej sérii som sa do Mandaloriana zamilovala, pre jeho retro feeling a epizódne dobrodružstvá, vďaka ktorým sme len spoznali postavy a mnohé planéty a druhy. Z tohto seriálu mám jednoducho čistú fanúškovskú radosť. Teším sa, že druhá séria pokračuje vo svojej sci-fi western jazde, pridáva vymakaný vizuál a pár minút stopáže, a že opäť netlačí na pílu s posunom v príbehu. Neviem ako ostatní, ale ja sa nikam neponáhľam :)

The Mandalorian - Kapitola 10: Pasažérka (2020) (epizoda)

Chápem tých, čo chcú silný príbeh a nie tieto malé dobrodružstvá, no ja musím povedať, že presne tieto retro mini dobrodružstvá sú to, čo od Mandaloriana čakám a čo na ňom milujem. Sme ešte len na druhom diele a jedná sa o prvotriednu sci-fi western adventure, takže to, že si na tie zásadné momenty počkám, mi vôbec nevadí. Myslím, že celý tento projekt je hlavne o ceste, nie o cieli, a že je na fanúšikoch si vybrať, či si ho užijú alebo nie.

Simpsonovi (1989) (seriál)

Seriál so skákajúcou kvalitou, ale tam, kde boli Simpsni kedysi na vrchole, tam sa písala história.

Poslední představení (2020) (seriál)

O baskete mnoho neviem, čož mi v počiatkoch tohto seriálu bránilo si ho poriadne užiť. Neznalosť postáv, ligy a jej fungovania, spolu s nie príliš friendly prístupom tvorcov spôsobili, že som väčšinu seriálu bola zmätená zo skákajúcej časovej osi. Ale! To všetko je vedľajšie, pretože keď toto divák prekoná, dostane technicky a produkčne naprosto vymakaný dokument o osobnosti športu takých rozmerov, akých sa v histórii zrodilo len zopár. The Last Dance je skvele vystavaný kúsok, ktorý naprosto dokonale predstaví Jordana ako športovca, kultúrny fenomén, kolegu a do veľkej miery i ako človeka, a pritom ide do jeho súkromného života len minimálne. Divák chápe, aký Jordan bol, že nebol dokonalý, ale i tak ostáva v úžase. Že je Jordan skvelý atlét, to snáď vie aj niekto, kto basketbal nesleduje. Tento dokument však umožní divákovi pochopiť prečo. Je úplne jedno, či vás zaujíma basketbal, pretože tento dokument presahuje hranice športu. Jordan bol inteligentný človek a mašina, to, ako dokázal ovládať sám seba mentálne, to je to niečo, čo z neho urobilo výnimočného športovca. To, čo dokázal, si vymakal do poslednej kvapky potu a je jasné, že tento človek bol stvorený pre to byť najlepší. A to dokázal vydolovať aj z ľudí okolo seba - priestor dostávajú i jeho najvýznamnejší spoluhráči a protihráči, z ktorých ani jeden, napriek osobným postojom, nedokáže poprieť Jordanovu nadradenosť. Dozvedaváme sa veľa o teame v 90tych rokoch, a dostávame i záporáka, ktorého si tvorcovia našli v postave Jerryho Krausa, ale ani jemu seriál neupiera schopnosti šikovného manažéra. V neposlednej rade je seriál vystavaný okolo Jordanovho vzťahu k otcovi, ktorý bol preňho najväčším motivátorom. Tvorcovia sa neboja ukázať kotroverzné témy a konfrontovať nimi svoje postavy. Zostrihy zápasov sú neskutočné a seriál dokáže byť dramatický, napínavý i emocionálne silný. Netflix znovu ukázal, že čo sa týka dokumentov, silná téma v kombinácii s bezchybným spracovaním dokážu predať čokoľvek komukoľvek. Tlieskam.

Rebeka (2020)

Ťaždkopádne a bez atmosféry.