Ibiza (2018)

Film je tak na tri hviezdy: nenáročná romanťárna s pár uletenými a pár vtipnými scénami. A fajn soundtrackom. Plus jedna hviezda čiste za rozkošného Richarda Maddena.

Mulan (2020)

Sklamanie, retelling jedného z mojich najmilejších filmov ani len z polovice nedosahuje jeho kvalít. Chýba tu epičnosť, scenár je priam nijaký. Jediné, čo kvitujem, je využitie hudobných motívov predohy - tie jediné vo mne vyvolali pri sledované nejaké pocity.

Legenda o Mulan (1998)

Jeden z mojich najmilovanejších animákov. Pekné prostredie, krásny príbeh plný posolstiev o rodine a hľadaní samého seba, nádherná hudba, úžasne vtipný scenár... K Mulan sa už 20 rokov vraciam a ešte ďalších 20 aj budem.

Tenet (2020)

Mess. Produkčne ako vždy premakané, Nolanove filmy boli, sú a budú remeselne perfektne zvládnuté. Ďalšia myšlienka ohýbajúca zákony času, ďalší výborný námet, ktorý sa vnímavému pozorovateľovi dostane do hlavy. Dobrý herecký výkon Washingtona, Pattinsona i Branagha. Lenže to je tak celé. Obvykle Nolanove filmy vôbec nie sú tak zložité, ako sa na prvý pohľad zdajú, väčšinou po opakovaných zhliadnutiach divák zistí, že režisér ho tak trošku vodil za nos. Ale divák mu to odpustí, pretože o tom kinematografia vlastne je. Obávam sa, že u Tenet k tomuto pocitu po druhom zhliadnutí nedôjde. Prečo? Pretože Tenet je skrátka a dobre chaos, v ktorom neexistuje katarzia.

Po životě (2019) (seriál)

Emocionálne plný, trpký seriál zo života. Príjemný, melancholický, smutne-vtipný počin s veľkým srdcom.

Penny Dreadful: Město andělů (2020) (seriál)

Za mňa spokojnosť, je to niečo iné, ale stále tam istý vibe Penny Dreadful cítim. LA tridsiatych rokov je samo o sebe pre mňa známkou úspechu, ale tu sa k tomu mieša spletitý príbeh o rodine, rase, pokroku, politike, morálke, a síce je to mišmaš, ale tak nejak to funguje. Obsadenie je výborné, hudba v City of Angels výborne dotvára atmosféru, a scenár sa nebojí obetí. Toho hororu je tu síce pomálu, strašidelné sú doslova dve a pol scény, ale príbeh ako taký ma bavil. Takže spin-off hodnotím kladne, uznávam že tých nedostatkov je tam vcelku dosť, ale zároveň ma seriál uhranul. Úprimne dúfam v druhú sériu, ktorá by ale mohla viac podojiť pre mňa extrémne fascinujúci mexický folklór, pretože ten je tu zatiaľ len akosi do počtu.

Papírový dům (Netflix verze) - Série 2 (2017) (série)

Pokračovanie famóznej prvej série nesklamalo. Zakončiť svoj prvý heist sa Profesorovej crew podarilo so cťou a ja sa teším na to, čo príde ďalej.

Papírový dům (Netflix verze) (2017) (seriál)

Seriál som dlho ignornovala, asi som nemala náladu na španielske bankové lúpeže. Jo, bola som hlúpa, mea culpa. Na druhú stranu som rada, že som väčšinu seriálu nemusela čakať na nové série, pretože Papierový dom mi už pár epizódami zobral dych a tie 4 série som dala za týždeň. V mojej vlastnej televíznej knižnici je La casa de papel seriálové prekvapenie roka. Úroveň produkcie, chytrosť scenára, prekombinované zápletky, spot-on herci hrajúci zábavne napísané postavy, k tomu napätie, zvraty a na televíziu výnimočne epické momenty? Uf. Nebudem seriálu vyčítať jeho občasnú uletenosť, je to predsa súčasť žánru, ukážte mi jeden seriál/film o heiste, ktorý chvíľami nie je mimo. Ale veď o tom to je :) Za mňa krásnych 90%. Och a tá španielčina ♡