Papírový dům (Netflix verze) - Série 1 (2017) (série)

V mojej televíznej knižnici je La casa de papel seriálové prekvapenie roka 2020 (oneskorene a o to viac, že som seriál 3 roky ignorovala). Úroveň produkcie, inteligencia scenára, spot-on herci hrajúci skvelo napísané postavy a 13 epizód plných napätia, zvratov a epických momentov? Krásnych 10/10. Och a tá španielčina ♡

Papírový dům (Netflix verze) - Série 3 (2019) (série)

La casa de papel pokračuje v krasojazde. Áno, pribudli veci, ktoré sú len na efekt, pribudli zádrhely v logike a postavy majú občas sklony chovať sa ako telenovelové telatá. Ale to má jednoduché odôvodnenie - seriál prvými dvomi sériami nastavil laťku tak vysoko, že je ťažké prísť s ďalšími dvomi sériami, ktoré nebudú diváka nudiť a posunú heist vyššie. Takže áno, chyby sa tu nájdu. Nájde sa tu však aj kopec vymakaných momentov, po technickej stránke nemám čo vytknúť, postavy bavia (hlavne nová inšpektorka je rana do čierneho), herci (noví i starí) bavia a napätie je chvíľami až neúnosné. Väčšia pozornosť sociálnej situácii je zaujímavá a v momentoch ala V for Vendetta som mala zimomriavky. Za mňa teda stále krásnych 5 hviezd, pretože rada nad nedokonalosťami prižmúrim oči - niektoré seriály si to zaslúžia.

Papírový dům (Netflix verze) - Série 4 (2020) (série)

Ako televízna zábava je to stále naprosto božské, bohužiaľ inteligencia (všetkého: scenára, postáv, diváka) tu začína byť problém. Inteligencia scenára klesá, inteligencia postáv občas naprosto chýba a inteligencia diváka nepustí nad tým mávnuť rukou. Nelogickosti a scenáristické barličky, hlavne keď divák spomenie na famózne chytrú prvú sériu, veľmi zamrzia. Nakoľko som ale zastáncom toho, že prvoradá je zábavnosť seriálu i na úkor občasných blbín, obzvlášť v tomto žánre, hodnotím sériu stále na 4 hviezdy.

Po životě - Série 2 (2020) (série)

Druhá séria je rovnako emocionálne plná a nebavila ma o nič menej ako prvá séria. Stále je to príjemný, melancholický, smutne-vtipný počin s veľkým srdcom, len mi prišlo, že prvá Rickyho štaca bola viac "farebná", pokračovanie už je viac jednoliate.

Buffy, přemožitelka upírů - Tělo (2001) (epizoda)

Najdesivejší a najsilnejší diel seriálu a dosť možno jedna z najlepších televíznych epizód vôbec. Diel, ktorý ukazuje, ako neskutočne je seriál silný v dramatickej rovine.

BoJack Horseman - Bylo to celkem fajn (2020) (epizoda)

“Sometimes life’s bitch and then you die, right?” - “Sometimes. Sometimes life’s a bitch and then you keep living.” This one was special. Farewell, BoJack, you will be missed.

Star Wars: Vzestup Skywalkera (2019)

Nie som skalný fanúšik, ale predchádzajúce dve epizódy ma bavili. Epizóda IX ma však neskutočným spôsobom odradila, cítila som sa ako pri sledovaní počítačovej hry s postavami, ktorým archy písali autorovia fanfiction. Každých 5 minút inde o niečom inom, bez epických momentov či akéhokoľvek pocitu zadosťučinenia za to, že divák ságe venoval stovky a stovky minút svojho času. Ak malo byť toto ukončenie cesty, ktorú Luke, resp. Anakin začali... potom to nemuselo ani byť. Žiaľ, spracovanie môže byť kvalitné koľko chce, keď film nemá čo ponúknuť.