Gremlini (1984)

Horor pro nejmenší, pohádka pro odrostlé. Pro mne i trocha nostalgie. Film hodnotím, jako film primárně určený pro děti, protože jsem se místy docela nudil, námět není nic moc a celkově už zelené ušaté zlobivé příšerky nespadají do okruhu mých zájmů. Ale jako malý jsem hltal každu minutu. P.S.: Místy mě zarazila úroveň násilnosti vzhledem k cílovým divákům, ale v 80. letech byla asi jiná měřítka.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

Trochu jako hodnotit "amputovanou" část filmu. Výsledek a nějaký konečný ortel je možný až po spojení obou částí. První část se mi líbila. Filmy s Harrym hezky dospívají. Jen nevím, pro koho (kromě těch pár lidí, co vidělo předchozí díly, nebo četli knihy) je film určen. Pro děti určitě ne, pro teenagery Harry primárně není a dospělí na kouzla už nevěří. Navíc orientace mezi postavami, místy a obecně je již tradičně trochu obtížnější (a to jsem viděl i četl). Pěkně zvládnutá mi přišla "úvodní" honička v městském provozu a asi bych si dovedl představit nepotterovský film o moderních kouzelnících, který by byl takto akční (i když on by to někdo jistě skazil přemrstěnými efekty kouzel).

Živí mrtví (2010) (seriál)

Seriál s podobným námětem jsem si vždycky přál. Resp. toto se velmi blíží tomu, co jsem si vždycky přál na televizní obrazovce vidět. Tématu přežívání mezi zombíky nevadí seriálová rozvleklost a naopak je ku prospěchu, mnohdy mezilidsky hutné, komorní atmoféře. Oceňuji absenci humoru, resp. záměrné nevyvolávání humorných či úchylně vtipných scén (jak je to u mnohých zombie filmů běžné). Komiksové předlohy se tvůrci drží jen volně.

Připoutejte se, prosím! (1980)

K tomuhle filmu, mám určitý respekt, i když ve výsledku mi nepřijde zdaleka tak zábavný a vtipný, jak (by) měl být. Ale je to jedna z prvních bláznivých (parodo)komedií (které jsem viděl). Vlastně mám z filmu pocit, jako by tvůrci objevovali nový žánr, ale sami moc nevěděli, jak na to. Tato celková rozpačitost jdoucí ruku v ruce se stářím filmu má za následek, že dnes už si k sobě své diváky příliš nepřipoutá.

Připoutejte se, prosím! 2 (1982)

Zatímco jednička byla ''první bláznivou vlaštovkou'', tohle je už skoro dokonalost. Propracovanější a zábavnější vtipy a hlavně svižnější spád událostí. Na spoustu následovníků v rámci žánru to pořád ještě nemá, ale už se to blíží. Škoda jen že tento sequel na první díl odkazuje až moc, takže pocit ''nastavované kaše'' je tu trochu znát. A přitom to není vůbec nutné.

Artype (1966)

Něco mezi Speed Racerem a pohledem do stroboskopu. Hypnoticujícm způsobem neodbytně návykové. Jen škoda, že to člověk nemůže vidět s těmi "správnými" lidmi a vidět jak mladé intelektuálky vlhnou blahem, intelktuálové hlasitě vykřikují "to jeono! bravo! to tu scházelo již od počátků".

End After 9 (1966)

I když je pointa od začátku vcelku jasná, stejně nakonec působí osvěžujícím dojmem. A jako třešnička na dortu je konec, který snad ani nemůže být lepší a zábavnější.

1000 Frames (1960)

Oproti 10 Feet trochu bezduché, i když v tom je ta genialita, v tom je to kouzlo. Navíc to napětí, jestli přijde nějaká změna... Bohužel jsem se po půlce filmu (33. vteřina) začal trochu nudit, tak jen 2*

10 Feet (1966)

Ano, je to samoúčelná hovadina. Ale mě to celkem pobavilo. Příjemný spád, přiměřená délka a nadhled. Příjemné také je, že to nepříjemně balancuje na hraně mezi uměním a kravinou.

Byl jsem mladistvým intelektuálem (1999)

Je hezké vidět, že když se chce, tak se i u nás dá dělat kvalitní humor. Je škoda, že jej není více. Klidně bych si na dané téma dovedl představit i více dílů. Co mě štvalo, byla otravná "hudba" a vysoko posazené kalhoty Soňy Tomečkové. Trochu zklamala role Fuky, protože jsem čekal víc. Ale i přesto považuji snímek, za ten nejlepší český 17 minutový film, co kdy vznikl.