Sbohem, baby (2007)

Z trojice filmu na motivy romanu Dennise Lehaneho (jeste Mystic River a Shutter Island) ten nejlepsi. Patrani po unesene 4-lete holcicce, jejiz matka je fetacka a tak moc ji to zas nezajima. Nektery veci holt nemuzou nikdy dopadnout dobre, zejmena pokud je na zaver na vyber jen ze 2 moznosti, z nichz kazda je spatna. Mozna by se daly vytknout drobne detaily (jako exekuce pedofila, ktera nikoho netrapi), ale jako celek je to skvelej film, kterej ve vas vyvola pocit, ze na predmesti Bostonu rozhodne zit nechcete a da vam namet k premysleni (spis intimnimu nez hodspodkymu rozebirani).

Příběhy bez scénáře (2010) (seriál)

Zlati hosi 1: V podstate jsem to cekal horsi, i kdyz teda otec tri chlapcu je hovado non plus ultra a maminka snad jeste vetsi, ze to trpi. Je to trosku zmanipulovany strihem, ale zase na normalni sceny by nikoho nebavilo se koukat. Po druhym dile jdu dolu ze 3* na 1*. Nova opet pekne manipuluje, asi to nebylo zas az tak zajimavy, tak udelame z rodiny naprosty debily. Off topic poznamka - jako nejvetsi curak se ovsem ukazuje Vlada Ruzicka, ktery na zaklade prvniho dilu odvolal trenera mladeze Cumpelika.

Okresní přebor (2010) (seriál)

Prvni dil pouze. Nic moc. Prijemne prekvapil Sobota. Zadnej extra humor to teda neni, cela tahanice s rozprasenim je dobra na polovicni stopaz a nejak me serou vsechny ty postavy.

Air America (1990)

Kombinace (buddy) komedie a akcniho filmu, ktera se obcas snazi polozit par 'zasadnich' otazek. Bohuzel prevlada nuda, i kdyz letadla a priroda jsou super.

Jméno růže (1986)

09/2010 - videno asi potreti, ale poprve po cca 15 letech, porad za 5 *, prestoze na knihu to nema ani omylem.

(K)lamač srdcí (2010)

lehce nadstandardni rom-com s predvidatelntymi gagy, ktera je chvilema zdlouhava. Chudak Anglican, ten dopad

Harry Brown (2009)

Death Wish z londynskeho predmesti. Byvaly Marine a veteran ze Severniho Irska nejdrive odmita resit problemy svyho neigbourhood, ale kdyz gang sejme jeho jedinyho kamose, vyda se ho pomstit. Az na zaver pritazenej za vlasy (riot, hospodkej) je to luxusni. Michael Caine je buh!

Saltová (2010)

Az do vrazdy ruskyho prezidenta slusna spionazka, pak des bes. Jsem s vama / jsem s nima - opakuj asi 10x. Trailer napinavejsi filmu, potencial to melo, bohuzel scenar je totalne dokurvenej. Dve * to nema jen za Angelinu, ktera je fakt dobra. Obzvlast jako major Vlcek :)

Poslední skaut (1991)

08/2010 - videno asi po padesate :), s puvodnim dabignem s originalni VHS. Uz to neni takova jizda, ale porad skvely. Uklouznes, upadnes, holt spatnej tejden :)) Shane Black je proste buh. A to se pry da sehnat i originalni scenar, kterej konci trochu jinak.