Třetí muž (1949)

je mi to lito, ale jen 4*. neco mi tam proste chybi.

Veřejný nepřítel č. 1: Epilog (2008)

Lepsi nez prvni dil. Je sice zahadou, jak se ze surovyho idiota stal romantickej gangster (ze by proto, ze prvni dil vychazi z Mesrinovy autobiografie a druhej ne?), ale budiz. Vincent Cassel naprosto uzasnej.

Veřejný nepřítel č. 1 (2008)

Zivotopis 'nejslavnejsiho' francouzskeho zlocince, scenar napsan podle zlocincovy knihy. V podstate jen profesionalne natoceny sled udalosti, skakajici od 50. do konce 60. let. Prestoze se hned ve druhe scene snazi vysvetlit Mesrinovy motivace, moc jasny neni, proc se z nej stalo takovy hovado a pro me tezce nesympaticka postava. Uvidime, co 2. dil

Provaz (1948)

Skvele. Je uzasny, jak ty starsi filmy, ve kterych se temer nic nedelo co se tyce fyzicke akce, byli napinave hlavne dialogy. James Stewart perfektni. Kazdy zaber ma cca 10 minut (delka tehdejsi civky), takze cely film se sklada z cca 8-10 zaberu.

Key Largo (1948)

Skvelej film-noir - skupinka lidi v uzavrenem prostoru hotelu behem hurikanu, terorizovana gangstery. Skoro to vypada, jako by tohle pouzil Fleming, kdyz psal novelu The Spy Who Loved Me. Lauren je luxusni a Edward Robinson jako Johnny Rocco je spravnej hnusak.

Maltézský sokol (1941)

Je lepsi tohle, nebo The Big Sleep? Peter Lorre je luxusni zaporak

Casablanca (1942)

Moc pekny, ALE - zas dokonalej film to neni. Bogart ma ve sve filmografii mnohem lepsi kousky...

Wall Street (1987)

Jak to (asi) funguje ve svete velkejch hracu. Levicaka Stone nesnasim, ale tohleto bylo dobry. Jen mi tam vadila Daryl Hannah a Sheen byl dost prkennej. Oproti domu Douglas skvelej.

Expendables: Postradatelní (2010)

Zadnej extra zazrak to neni, ale je to slusna akcni blbinka, ve ktery se clovek diky roztreseny kamere neztraci a ktera je sem tam vtipna. Jako ze starejch dobrejch casu. (Ale Rambo 4 je o hodne vejs). Nejlepsi scena v kostele - Wills, Sly a Arnie.

Resident Evil (2002)

09/2010 - druhe shlednuti a furt dobry. Je to teda samozrejme hovadinka, ale celou hodinu a pul me to opet bavilo. Milla rulez.