Přízraky v Benátkách (2023)

Jeden z nejslabších Poirotů, co jsem kdy viděl. Hrátky s duchařinou, které jsou nakonec samozřejmě racionálně, ale naprosto nedostatečně a nevěrohodně vysvětleny. Filmařsky sice kvalitní počin, ale naprosto nerozumím tomu, proč si tvůrci vybrali zrovna tuhle látku. Moc se jim také nepovedli ti maďarští "sourozenci" - mouřenín a zrzavá, pihovatá víla. A ani Michelle Yeoh, která je teď snad všude, mi nepřijde jako nejvhodnější typ na roli anglické vědmy (to už by tu roli mohl se svým přízvukem hrát starej Arnie). Hlavní nedostatek ale vidím v příběhu samotném, který si tvůrci zřejmě značně upravili, a bohužel to bylo ke škodě. Jinak zaslouží vyzdvihnout kvalitní herci známí (těch je tu spousta) i neznámí (Emma Laird) a jejich výkony, vizuální stránku.. ale všechno to dobré tu je přebito tím jedním velkým mínusem v podobě nepovedeného příběhu, navíc tu sposuta věcí působí vyloženě na efekt. Alespoň, že Branaghův Poirot se tak divně nepitvoří a celkově nepůsobí jako nějaký hodný strejda od vedle, který za rohem przní malé děti (ano, na tebe tím mířím, Davide Suchete!)

Agatha Christie's Poirot - Plymouthský expres (1991) (epizoda)

Dobrý to bylo, ale jak přišel ten Herkules na spojení obou spiklenců, to asi neví ani on. Škoda, že podobné oslí můstky tvůrci využívají hodně často

Můj přítel Monk (2002) (seriál)

Defective detective - ne úplně dokonalý, ale jinak dosti přesný popis geniálního neurotika, se kterým by nikdo nevydržel ani pět minut. Jeho chování oscilujem ezi vtipností a trapností, s příklonem k trapnosti. Přesto ale jendotlivé případy jsou ve velké většině zajímavé a celkově hodnotím jednoznačně kladně.

Agatha Christie's Poirot - Milionová loupež (1991) (epizoda)

Kvalitní počin, ale jako velmi často, i zde tvůrcni Poirotovi pomáhají, až zůstvává rozum stát. To když odhalí osobu, která by sand normálně byla neodhalitelná. Alespoň mně to tak připadalo, a tohle byl přitom jeden z těch méně křiklavých případů, dky to vypadá spíše jako vaření z vody, než činy geniálního detektiva při .. detekování.

Agatha Christie's Poirot - Vraždy podle abecedy (1992) (epizoda)

Pozor, minispoilery! Když jsem si to pouštěl, říkal jsem si, že vím, o co tam půjde. Když se před koncem ukázalo, že vrahem je ten, ke kterému vedly celou dobu všechny stopy, byl jsem poněkud překvpaen a zklamán. A hned na to film vythál eso z rukávu - překvapil mě podruhé, když se ukázalo, že všechno bylo tak, jak sjem si původně myslel. Podané to bylo tak umně, že jsem mohl jenom uznale pokyvovat hlavou nad tím, jak se mnou tvůrci vypekli

Star Trek: Podivné nové světy - Série 2 (2023) (série)

Jestliže 1. série byla s přimhouřením všech očí na 4*, 2. série je všech ohledech kvalitativně na stejné výši a dílko nikam neposouvá. Průměrný scénář, chabé dějové linky jendotlivých dílů, nudné (některé) postavy, stejně tak často slabší dialogy. Nevzpomínám si na žádný díl, u kterého bych si řekl, jo, tohle je ten starý dobrý Star Trek. Ne, kvalitativně to je na podobné úrovni, jaké slabé Discovery. Bohužel se potvrzuje, že dokud bude mít Star Trek pod palcem Kurtzmann a spol, bude to stále o tom samém. K postavám - přijde mi až neuvěřitelné, jak nudně je Pike napsaný. Dokonce to vypadá, že není nic, v čem by byl lepší, než ostatní členové posádky. A to jsem se na Pikea přitom díky Ansonu Mountovi obzvlášť těšil.. Další poměrně zbytečné a nudné postavy jsou Pelia a Sam Kirk. Ty naštěstí hrají druhé housle. Na druhém pólu jsou naopak Spock, La'an, Chapel, M'Benga, a překvapivě i Ortegas, s jejíž představitelkou jsem se zpočátku těžko sžíval. Nakonec si mě ale docela získala - nejenom že nehraje špatně, ale ještě k otmu jí role vyloženě sedla. Hodně vadí také naprosto zbytečné ukázky z minulých dílů. Mírně potěšilo zjevení se Scottyho, ale Scotty z SNW se se Scottym z původního ST nedá srovnávat. Hlavní a největší mínus je ale v kvalitě scénáře a ději. Čisté 3*, na víc to nemá. Za nejlepší díl druhé série nakonec pvoažuji ad Astra Per aspera, což mi přijde smutné, protože nejde o žádný úžasný počin. naopak vychvalovaní Those Old Scientists je sice díl hravý a milý, ale do vážného ST seriálu naprosto se nehodící počin. A povodně chválený Subspace Rhapsody? Místy to bylo zajímavé, přiznávám, ale celkový dojem z toho dílu byl rozpačitý