• Krátkometrážní

Derek (2013) (seriál)

What the hell??? Už bylo řečeno, že od Rickyho jsme zvyklí na ledacos, ale tohle jsem opravdu nečekal. Přestože sama živoucí legenda prohlašuje, že je to spíš komedie, čehož je vynikajícím důkazem rozhovor bankéře a Dereka o tom, proč je lepší mít víc peněz, tak i dramatický scény mají neskutečný náboj, kterej chvílí brnkal na moje slzný kanálky. Není to ale z důvodu emocionální vykrádáčky, ale z životního příběhu a postoje, kterej ukazuje, že peníze, kariéra a moc patří na první místo...a nebo třeba taky ne. Ve výčtu pozitiv nejde opomenout Karla, kterej si skoro i splnil svoji vytouženou postavu Bullshitmana. Chtělo by to novej stand-up, protože pokud by to takhle mělo pokračovat, tak bychom se mohli dočkat konce brutálního komika a začátku skvělýho dramatika.

Show Rickyho Gervaise (2010) (seriál)

"No it wasn´t like that. Straight to the point, it was like get your knickers off." Rickyho smích je více než brutální a stejně tak jeho oblíbená hláška "you´re talking shit, Karl". Čím víc projektů s Karlem, tím více absurdity.

Hořící keř (2013) (TV film)

Kurva, Halík, myslete politicky!!!

Ivánku, kamaráde, můžeš mluvit? aneb Tak to mi ho teda vyndej (2005) (divadelní záznam)

(Ne)představitelný marast převedený do kultovního představení, z něhož nejedna hláška zlidověla a stala se součástí sportovního žargónu. Klika ale je, že máme v republice slušný lidi jako je Jirka Šlégr, který se rád vrátil do čistého prostředí sportu.

Temný případ (2014) (seriál)

Výborná věc, kterou na nás televize vyplivla. Ústřední dvojka je bravůrní, a přestože mám Woodyho moc rád, tak McConaughey si jede svojí vlastní ligu a role magora/génia/ranaře mu neskutečně sedla. Seriál postupem neskutečně graduje a nutí diváka premýšlet a domýšlet si všechny co, kdyby a možná. I z toho důvodu se mi poslední díl zdál nejslabší a nejjednodušší ze všech, ale kvalitu to vůbec dolů nesráží. A ona už skoro legendární šestiminutovka je teda fakt pořádnou laskominou!

Idiot na cestách (2010) (seriál)

Cestopisný dokument z pohledu obyčejnýho člověka (možná dokonce toho nejobyčejnějšího), který se na věci dívá z jinačí perspektivy, než drtivá většina turistů a jeho nejpamátnější zážitky se týkají "záchodový politiky". Chvílema se až nechce veřit, že to není naskriptovaná postava, ale opravdická lidská bytost s kulatou hlavou, která vypadá jako pomeranč aneb přátelství nade vše. Výsledkem je nehorázná psina, která pramení ze samotný cesty i z Karlových komentářů. "Někde mají v rodině psa, tady mají hrocha...hm, zezadu celá Suzanne".

Zevláci vs. Zombíci (2012)

What´s that coming over the hill, is it a monster? Are they vampires? Those thing out there are fucking zombies!!! Zjevná inspirace (nebo vykrádačka?) u Ritchieho a Wrighta dopadlo nad všechna očekávání dobře, svým způsobem stupidně geniálně. V první části vévodí typicky britskej humor s úplně boží vloupačkou, druhá půlka je čistá akce, která je svým způsobem hodně amatérská, ale má osobitý kouzlo i díky zasazení mezi hodně zvláštní charaktery na boj se zombíkama. K tomu všemu jsou schopný se seřezat rowdies za doprovodu dost našlapanýho soundtracku a v konečnym součtu vyjde úžasná oddychovka, která ponouká k tomu vzít lopatu a vyprášit všechny zmurfy z East Endu. Po skončení filmu se tlačí na mysl důležitá otázka, kterou si jednou za život položí každej správnej chlap, co bych já dělal při útoku zombie?...

Věčný svit neposkvrněné mysli (2004)

Zkouška osobnosti - podívat se na to po rozchodu, rozvodu či rozluce...Pokud se potom nezasebevraždíte, tak možná můžete tomu světu tady něco nabídnout.

The Wall: Live in Berlin (1990) (koncert)

Kde jinde by měl Waters zbořit zeď než v Berlíně? Trochu mu situace nahrála do noty, tak co by ji nevyužil, sice bez podpory svejch starejch "kamarádů", ale tak místo nich zaskakujou hudební hvězdy tehdejší doby, i když někde se to ne moc dobře povedlo. Skvělá hudba, šílená projekce a solidní masa lidí dala dohromady jedno z nejlegendárnějších hudebních vystoupení. Nejlepší kousky jsou Mother, Empty Spaces a Young Lust (opravdu netušené umění Bryana Adamse) a Hey You. Na druhý straně se nepovedly největší hitovky, Another Brick in the Wall pt. 2 je děsivá špatným způsobem a Comfortably Numb bude už navždy chybět Gilmour, ale tady je to znát až moc.