• Krátkometrážní

Juno (2007)

Jenom mi řekněte, kde se daj najít takový holky.

(K)lamač srdcí (2010)

Příjemná romanťárna. Prvních deset minut máte pocit, že jste v hodně špatný telenovele, ale vtipným způsobem se to obrátí v podařenou zábavu, který neubírá ani to, že je děj předvídatelnej až basta. Duris působí jako hlavní postava vcelku sympaticky a někdy až krutě realisticky a jeho dva spolupracovníci jsou fakt vykutálená dvojka, něco jako Chip a Dale. "V partnerství existují tři kategorie žen: ty š'tastné, ty neš'tastné, které se s tím smíří, a nakonec ty neš'tastné, které si to nepřiznávají." The ugly truth

Zloději a vyděrači (2001)

Akční komedie z Británie? To málokdy může dopadnout špatně. Téměř celej film stojí jen na ústřední dvojce, ale ta nemá problém svoji úlohu zvládnout. Výsledkem je příjemná komedie, která si po celou dobu drží tempo a ani na chvíli nenudí.

Hokejový zázrak (2004)

Pravdivej příběh o tom, jak se parta outsiderů dostane až na samej vrchol.Jestli něco Amíci uměj, tak je to vážit si historie. Když se ještě rozhodnout z toho udělat film, tak se vsaďte, že do toho vložej každou píď svoji národní hrdosti. Přesně o tom je Miracle. Chápu, že na českýho diváka to nemůže působit tak emotivně jako v USA, ale stejně to tam je cejtit.

Hamlet (1948)

Naprosto úchvatný. Nejde se ubránit srovnání s Gibsonovým Hamletem, kterej má v porovnání s tímhle skovstem hodnotu asi jako titul z plzeňskejch práv.

South Park: Peklo na Zemi (1999)

Když se k nám na přelomu tisíciletí dostal seriál, tak každej teenager, kterej ho sledoval, si několikanásobně rozšířil zásobu sprostejch slov. Filmový zpracování lehce za seriálem pokulhává, ale přesto je to vynikající zábava(Simpsonovi ve filmu by mohli závidět) Hláška střídá hlášku a jestli to dokážete nebrat smrtelně vážně, tak si tenhle animovanej muzikál užijete.

Podfu(c)k (2000)

Vezmem stejnej koncept jako u Lock, Stock, přidáme pár Rusáků, čtyřprstýho závisláka na hazardu, prostředí boxerskejch zápasů, židovský obchodníky, kemp plnej cikánů, kterejm nerozumíte jediný slovo, nabušenýho Vinnie Jonese, nejubožejší černošský zloděje na světě a máme podklad pro film. Zdá se vám to moc překombinovaný?...Ono to je, ale nebrání to tomu, abyste si užili skvělou jízdu, kterou si budete chtít zopakovat.

La Bamba (1987)

Krásně zpracovaný film o Ritchiem Valensovi a jeho flying guitar. Působí to až neuvěřitelně opravdově a vážně jsem měl pocit, že se nacházím v 50. letech, kdy se mladej přistěhovalec snáží stát rockovou star. Vynikající výběr herců a každýmu jeho roli lze stoprocentně věřit. Samotnej Ritchie je zahrán naprosto bravůrně a okamžik, kdy se opře do kejtry a spustí La Bambu, je hodně působivej. Tomuhle filmu nemám vůbec co vytknout.

Avatar (2009)

"Počkat, jsem z toho filmu celej zblblej. Takže poldové věděli o tom, že na ně vnitráci chystaj past?...Když se nudím, vymýšlím si vlastní film." Nic víc nemůžu dodat, efekty fajn, ale to je pramálo.

Magnolia (1999)

Byl jsem absolutně minut. Sakramentsky dlouhá stopáž zobrazující příběhy lidí, jak se brodí ve svejch problémech, který mi ani zdaleka nepřišly zajímavý. Stále jsem čekal, až se film rozhoupe a někam se pohne, leč jsem čekal marně. Dvě hvězdy za déšť žab, kterej mi připomněl, jak v Burgunsku pršeli sledi, a za Toma Cruise, jenž zdařile přenesl postavu Rosse Jeffriese na plátno. Jinak bohužel šeď.