The Resolution (2008)

Nejdřív je tréning, až potom ženy a show...v případě The resolution někdo zjevně zanedbal fázi tréningu a rovnou se pustil do (celovečerní!!!) show. Odhodlání a odvaha se cení, ale taky je potřeba soudnost a tak by možná nebylo na škodu zkusit to nejdříve s kratší metráží a ne se hned pouštět do celovečeráku. "Anglictinu" beru jako vtip...

Zombieland (2009)

Velmi sympatická oddechovka. Woody Harrelson drsný jako struhadlo, mládý "přizdisráč" vydařený, malá sestřička nikterak nepřekáží, hlavní kočka splnila účel a Bill Murray se svým "odchodem" to ještě pozvedl. Akce slušná, romantika únosná. Spokojenost.

Poslední skaut (1991)

Ve rámci žánru podle mě značně vydařené.

Kletba zlatého květu (2006)

Myslím, že v případě tohoto filmu se režisér tak trochu utopil ve vlastním stylu, jak vizuálně, tak dějově. Třetí hzvězdičku vybojovali pouze naprosto skvělí ninjové.

Souboj Titánů (1981)

Vážení a milí kritikové trikoví, efekty v tomto filmu jsou ZÁMĚRNĚ tvořeny technikou, která v době vzniku filmu byla již vystřídána technikami novějšími. Jde tedy o jakousi výtvarnou stylizaci a dle mého názoru velmi vydařenou. Z tohoto filmu by si měli vzít příklad tvůrci současných českých pohádek, aby jim konečně došlo, že honba za nejnovějšími digitálními technologiemi není vždy ku prospěchu věci a že 3D ohnivé koule (navíc poměrně špatně provedené) poletující nad hlavami čarodějnic na pohádkové poetice zrovna nepřidají. Souboj Titánů je krásným příkladem toho, že "starší" technologie nemusí nutně znamenat "horší" a především že když někdo nejdřív přemýšlí a pak teprv dělá (a k tomu opravdu dobře), výsledek stojí za to. Pak se tedy ptám, čím chtějí tvůrci nového Souboje Titánů vizuálně překonat tento skvělý snímek, že by digitálními technologiemi...?

Věčný svit neposkvrněné mysli (2004)

Příjemný rozjezd, potom zamotaný prostředek, který na mě po chvíli začal působit trochu nudně (zde mě, na rozdíl od Nauky o snech, Gondryho snový svět úplně nesedl), všechno ale nakonec zachránil úchvatný závěr a díky němu nejspíš ty 4 hvězdičky. Jinak též musím zmínit velmi sympatický herecký výkon Jima Carreyho, který je zde skoro k nepoznání (nejen vizuálně)

Mission: Impossible III (2006)

Velmi příjemné překvapení. Zápletka s manželkou je nakonec oproti očekávání snesitelná, akční scéna na mostě je prostě našláplá a přitom neubíjí diváka nadměrnou tunou efektů a i přes scény přitažené za vlasy (což ale patří k žánru) na mě film nepůsobil hloupě. Fajn nepřekombinovaný scénář. Na takovýto film s klidem do kina.

Mnich a ryba (1994)

Úžasná atmosféra, skvělé výtvarno, parádní animace, milý humor - a HLAVNĚ to nekončí klasickou chachacha-pointou, za což jsem nepopsatelně vděčný!

Vůně čaje (2006)

Tato "kravinka", jak bylo napsáno výše, je tedy podle mě VELICE kvalitně provedená a mnoho animátorů by se od ní mohlo učit o dynamice:) Má to atmosféru, autor už nám dříve ukázal, že umí tvořit hluboké příběhy, takže si říkám, proč ne.

Prci, prci, prcičky (1999)

Jako napsal CERVENAK, i v teenagerovské komedii může vzniknout veledílo. Stejně jako v jakémkoliv jiném žánru. A pokud jde o film takto žánrově vyhrazený, je třeba jej tak také brát a hodnotit. Teenagerovská kmedie těžko uspokojí ty, kteří v ní hledají hluboká filosofická zamyšlení, stejně jako romantický film asi divákovi nepředloží akční řezničinu a u psychologického filmu si člověk s úsměvem neodpočine. Žádný z žánrů ale nelze brát jako něco podřadného a hlásat, že jen artové psychopseudofilosofické filmy, které nikdo nepochopí, lze považovat za kvalitní filmy (řečeno s nadsázkou, nechci tím artové filmy nijak snižovat, i když se mi samotné označení "artové" vůbec nelíbí...). A s ohledem na tento můj dlouhý úvod směle prohlašuj, že film Prci prci prcičky je podle mě v žánru teenagerovských komedií jeden z nejlepších a i jako samotný film rozhodně není odpadem. Scénář je podle mě chytře napsaný, všechno funguje tak, jak bylo nejspíš míněno, postavy jsou typově skvěle obsazené a pokud si dobře pamatuju, onoho tolikrát zmíněného fekálního humoru se zde téměř nedočkáme (scéna s průjmem na dámských toaletách je myslím natočena poměrně vkusně a žádné cákání hnědi po zdech se nekoná, na rozdíl od jiných filmů, které se snaží Prcičkám vyrovnat). Vtipné scény jsou povětšinou opravdu vtipné a vycházejí často z dialogů, nikoliv jen z "trapných" fekálních či sexuálních scén. Z komentářů některých mám až pocit, že tento film snad ani neviděli a soudí ho dle jiných teenagerovských komedií, které Prcičkám nesahají ani po paty. Film podle mě nabízí o něco více, než jen prvoplánový humor a oceňuji ho jako povedené filmařské dílo. Velmi mě například potěší maličkost, jako píseň Simona a Garfunkela ve scéně s Finchem a Stiflerovou mámou, odkazující na film Absolvent atd. Proto prosím posuzujte filmy v rámci jejch žánrů a nesuďte je pro absenci něčeho, co do žánru nepatří. Howg