ZMD: Zombies of Mass Destruction (2009)

Pohodová zombie Déčková (není to překlep, B to není :-) ) ptákovina, u které člověk narazí na pár vtipných okamžiků a hlášek a zjistí, že se vlastně celý film docela obstojně baví.

Grindhouse: Auto zabiják (2007)

Nudná směsice keců na úrovni "o mozek jsem přišla když mi bylo 11" a dvou akčních scén, na které si tu jedinou hvězdičku zaslouží psychopatický Rusell. Všechno ostatní ve filmu je zbytečné, nicneříkající a bez jakéhokoliv náboje a dynamiky. Na film je třeba se dívat a hodnotit objektivně, ne jako poctu něčemu, kopii něčeho, nebo typický film někoho ... a v jakémkoliv objektivním měřítku je tento film čirý Odpad.

Thor (2011)

Thora vnímám velmi rozporuplně. Nevyznám se až v tak v severské mytologii, takže tohle téma přeskočím. Thor byl určitě stavěný pro 3D akční podívanou. Ale tam je hned několik zádrhelů. Nejpůsobivější 3D efekt mají totiž závěrečné titulky. Asgard je sice prokreslen krásně, ale řekl bych, že to u tohoto typu filmů musí být standard. A akce samotná ? Pěkné nápady na souboje, ale půlka je provedená katastrofálně. Ve 3D v půlce soubojů je vidět jen změť barev, chybí kvalitní hraní s časem a kvalitní kamera. 4 Thorových kámošů a Loki v souboji na začátku ukážou pár rychlých triků, navnadí, ale pak už se nechají jen házet se sebou se ma tam. Je to velká škoda a vidím tam prováhání akčního i 3D potenciálu. Pohádkový děj s Einsteinovým mostem pak drží tempo s minimem hluchých míst, což je plus, ale chybí zajímavější prokreslení hrdinů (1 rozhovor při měsíci toho moc nepřinese). Velká škoda a 2,5 bodu.

TRON: Legacy 3D (2010)

Tron je snímek, který má něco do sebe, ale taky sám sebe sráží ke dnu. Předvádí špičkové provedení s vydařenou 3D akcí - akční scény jsou dynamické, prfektně vykreslené a to tak, že je vidět každý pohyb hrdinů a ne jen nějaká rozmazaná změť na plátně. Další plus je pro mě hlavní hrdinka, Quorra, která předvedla herecký výkon přesně odpovídající roli, kterou měla představovat. Provedení a propacování světa je perfektní. Co filmu sráží hodnocení jsou hlavně dva aspekty. Podivné hraní si s různnými citáty a mytologickými motivy a hlavně ... hluchá místa. I když je se na co dívat, místy film ztrácí tempo, což ve filmu, jeho základem je právě tempo je škoda. Jinak sem se ale bavil, pěkných 3,5 bodu.

Jednotka příliš rychlého nasazení (2007)

Jedna z nejbrutálnějších černých komedií, které jsem kdy viděl. Špičkové tempo, doplněné výbornými hereckými výkony, k tomu nářez toho nejvtrdšího britského humoru doplněný trochou brutality a smrtící labutí. Od začátku filmu není jediné hluché místo a člověk se s pokřiveným úsměvem dívá na rozvíjející se děj v psychopatické vesnici, aneb co se může stát in british countryside. Podle mě dokonalý film, proti kterému nemůžu říct jediné slovo a to je co říct :-)

Zdrojový kód (2011)

Do kina jsem šel s očekáváním promyšleného a propracovaného kriminálního thrilleru s podtextem pátrání v mozku oběti. Dostal jsem ovšem spíše mdlé vyprávění o paralelních dimenzích. Film celou dobu balancuje mezi city hlavních hrdinů a trochu otupělou akcí. Nápad výborný, ale provedení průměrné a to je škoda. Plusem jsou naopak herecké výkony a Michelle Monaghan působí jako velké oživení děje. Je škoda, že film tápe v tempu a polovědeckém vysvětlování, protože i tak strká do kapsy mnoho ze současné produkce a měl potenciál na mnohem víc. Moje hodnocení je 3,5.

Mutant (2006)

Film, ke kterému napsat komentář je pro mě skoro nemožné. Těžko k tomu něco dodávat ... klasický děj bez překvapení, hlavní hrdinové, kteří hrajou stylem, na který prostě nejsme zvyklí. K tomu pobíhající mutant, který se na moc nezmůže a vrcholem jsou postavy představující americké hrdiny, aneb výběr z psychiatrické léčebny. Ale dívat se na to v podstatě dá ...

Pach krve 2: Cesta nikam (2007) odpad!

Pokud jednička byl film, na který se aspoň dalo dívat, dvojka už jednoznačně zamířila do odpadních vod. Naprosto přehnaný a zcestný děj s tak tuctovou volbou směšně vykreslených a podprůměrně zahraných hrdinů, to snad ani nikdo nemohl myslet vážně ...

Pach krve (2003)

Klasická vyvražďovačka typu Hory mají oči se vším co od takového filmu člověk čeká, naprosto jasný děj, omezená logika, divná rodina... ale tenhle ještě balancuje na úrovni snesitelnosti, takže proč ne, kdo má takové filmy rád, nebo na zaplnění nudné cesty vlakem, se dá doporučit.

Smrtící nenávist 2 (2006)

První díl nabídnul zajímavý motiv a docela děsivý děj. Druhý díl se na to snaží navázat, ale příběh je tak nějak nejasně komplikovaný, že tak nějak není jasné o co vlastně jde. Z filmu se vytratil motiv, prostě se jen vraždí. A hláška z filmu: "jen udělala všechno horší" docela vystihuje i film jako takový.