Pavoučí teror (2002) odpad!

Ať bylo tímto filmem myšleno cokoliv, tak se myšlenka minula s cílem, pokud ovšem nešlo o to znudit diváky.Jako horor tato fraška ani myšlena být nemohla (kromě lidí co trpí strachem z pavouků), na komedii to taky nevidím, zasmál jsem se jedině hlouposti některých vtipů. Naprosto zbytečný snímek ..

Vyvrženci pekla (2005)

Thriller drsnějšího ražení braný bez servítek, ale v principu si člověk řekne, že je to i přes tu krev tak nějak vkusné ... špína, vražda, psychóza, toho všeho je ve filmu plno. Jen ten jeden zmutovaný bratr mi přišel trochu mimo ... Ale pro citlivější diváky to rozhodně není ...

Krutá rasa (2006)

Těsně po začátku tohoto filmu je sice naprosto jasné, co se bude dívat, ale následující masakr na psí způsob občas opravdu vystraší, logice se vzpírajích scén není tolik ... takže tento film považuju za vcelku ideální podívanou na nějakou tu hororovou party :-) A mimo to se člověk může pousmát americkým hrdinům "na vyvraždění", kteří to sice umí dobře s lukem, le zatlouct pořádně okna je nad jejich síly :-)

Vlci (2006)

Podprůměrný nudně akční snímek s rádoby vlkodlačí tématikou. Už samotný úvod a zápletka na začátku naznačí, že žádný kvalitní záčitek očekávat nemáme. Ale následující nudnost a fádnost každé minuty snímku až do samotného konce mě opravdu překvapila. Člověk se opravdu nemá jak pobavit (a to ani nad blbostí filmu, jako u některých opravdových odpadů).

Izolace (2006)

Film, který se tváří jako horová (spíše thrillerová) komedie. Ve skutečnosti ovšem není v žádném případě horor, protože chybí jakékoliv scény kde by se měl člověk bát, možná 5 % thriller díky těm pár momentům, kde je divák udržován v napětí a 1 % komedie, díky vysoké stupiditě humoru. Nadhled, kterým se film prezentuje, působí spíš dementně, než odlehčujícím dojmem. Výsledkem je tedy film, který je pohodová zábava ke svačině na dlouhé cestě vlakem, ale v žádném případě film na příjemný hororový večer. Prostě, 1,5 hvězdičky :-)

Resident Evil: Afterlife (2010)

Poslední Resident Evil byl pro mě překvapení. Těžko říct jestli pozitivní nebo negativní, prostě překvapení. Po té co vyrostl, do dějově zajímavějšího filmu v 3 díle po podprůměrné dvojce, teď se zase vydal jiným směrem - série propracovaných akčních scén (které mnohdy prostě kopírují jiné filmy) pospojovaných hluchými místy s předvídatelnými dialogy, které vlastně není třeba poslouchat. Člověk se musí odprostit od jakýchkoliv vyšších očekávání a prostě si užít akci a její zpracování. Pokud takto k filmu nepřistoupí, zbytečně si zážitek znechutí. Ovšem odklon od propracovanějšího příběhu mě osobně docela mrzí ...

Re-Animátor (1985)

Pohodové zombie céčková hororová komedie. Pěkně prokreslení hrdinové, tupé, nebo žádné dialogy, typická zombie hudba a sada typově vyhraněných zombie, stále na hranici dobrého vkusu. Co víc si od takového filmu přát ?

Noc s nabroušenou břitvou (2003)

Vyvražďovačka okořeněná líbivou francouzštinou. Bohužel nic víc a nevybočuje s béčkového mírného podprůměru. Film je koukatelný, rozhodně není nuda, ale co filmu vráží hřebíček do rakve, je konec, který působí extrémně nelogicky a přehnaně a ani po druhém shlédnutí se mi nepodařilo zalátat logické trhliny.

Dellamorte Dellamore (1994)

Místy hodně ujetá zombie vyvražďovačka s trochou poezie, která místy hodně útočí za hranice běžného vkusu. Na odreagování od mainstreamových zombie hororů se spoustou výbuchů a litrů krve a superkladnými hrdiny. Přesto ale místy filmu silně chybí dynamika a to efekt dost otupuje. Proto jen 2 bodíky.

Gui si (2006)

Pěkná duchařská mystická japonská věc. Stále v náznacích poskytuje další informace a člověk jen může odhadovat co se bude dít dále a to až do samotného závěru. Povedený horor co určitě stojí za podívanou. Atmosféra je hutná a pochmurno přímo z filmu čiší.