V Bruggách (2008)

Chytrý, vtipný scénář, krásné Bruggy a otrávenej Colin. Lot of laugh :D! 90% Harry: Jak můžou ku*va do pr*ele někoho nebavit labutě! Jak je to kurva možný! Film mi navíc připomíná, jak jsem si to podobně jako hlavní hrdinové štrádovala neskutečně nádhernými ulicemi Brug. Podobně jako Nightmare Before Christmas, Láska nebeská a Sám doma - vánoční klasika.

Zkrocená hora (2005)

Zkrocená hora je jako Mount Everest. Jak se on dotýká mraků a nebojácně se tyčí nad všemi horami a nutí je uctívat jeho výšku, tak tento film stejným způsobem válcuje všechny filmy, které na sobě nesou nálepku romantický. U úpatí sedí Ang Lee a všechno poctivě kontroluje. Svým leč pomalým tempem, ale o to působivěji, nabízí jednu dokonalejší scénu za druhou a nechává diváka čekat, co se stane. Samotná hora je složena z vášnivých emocí, ve kterých proplouvají za doprovodu krásné Santaolallovy hudby smysluplné a místy srdcervoucí dialogy. No a na vrcholu spokojeně sedí vynikající Ledger a Gyllenhaal, které člověk podezírá, že spolu vážně něco měli, protože zahráli tak báječně a věrohodně. Pro mě prozatím nejlepší film všech dob! P.S. Nikdy neodpustím, že sošku za nejlepší film dostal Crash, namísto Zkrocené hory. Obrovská chyba!

Pátý element (1997)

Jako dítě jsem si tento film absolutně zamilovala. Pamatuji, jak se mi už v ukázce v televizi strašně líbila lítající auta, zachraňování světa (jinu, když je vám devět tak vám toto téma ještě nepřijde okoukaný :)) a mimozemšťani. Teď už se na to koukám trošku jinak, ale pořád se bavím :) Blonďatý Willis chrlící ze sebe bezkonkurenční hlášky, roztomilá Milla, jejíž vlasy jsem chtěla jednu dobu mít, děsivý Oldman se šílenou image a Chris, z jehož ukecané huby jsem se válela smíchem po zemi; i když spousta lidí kvůli jeho přítomnosti strhává hodnocení dolů, já bych naopak přidala, moc se mi líbil, obzvláště v originálním znění (slyšeli jste někdy chlapa pištět?! boží!). Suprzelený? Věřte mi, že jo :) jeden z nejlepších filmů, co znám!

Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže (2006)

Ještě lepší než jednička! A proč? Kvůli té honbě za klíčem :D Začátek na pláži, pokračování v džungli a konec v mlýnském kole. Kvůli gagům, ze kterých padám smíchem ze stoličky. Kvůli vizuálně propracované posádce Davyho Jonese (včetně jeho chobotnicové maličkosti, samozřejmě). A v neposlední řadě kvůli té nádherné varhanní skladbě. P.S. Pokud by se udělovalo nějaké ocenění za nejvtipnější grimasy, tak by byl ďábelsky dobrý Depp stoprocentně oceněn :)

Na sv. Valentýna (2010)

Nejlepší story: Julia Roberts a Bradley Cooper (i po tom, co se vydali každý svou vlastní cestou, fakt super). Dobrá story: Anne Hathaway a Topher Grace. Ucházející story: Emma Roberts s tím svým fešákem a Taylor s Taylor. Velmi velmi VELMI špatné story: Všechno ostatní... Nejhorší story: Jenn Garner s Asthonem Kutcherem. Nicméně celkově se to dalo, Julia Roberts byla vskutku úžasná, ale toho cukru bylo na mě přespříliš...

Twilight sága: Zatmění (2010)

Nó, na to, jaká byla kniha příšená a absolutně o ničem, tak se film docela povedl. Možná proto, že i když se to stále a dokola točí kolem jistého trojlístku, tak slušný prostor dostali Jackson ,,Jasper" Rathbone a Xavier ,,Riley" Samuel a ti ho využili nejlíp jak mohli. A tak ještě k tomu trojlístku - Pattison by se měl vzpamatovat, tomuhle teda neříkám herecký výkon. Vždyť celou dobu jenom ohrnoval rty a měl pravděpodobně silné bolesti břicha, no jinak si to, co tam předváděl, fakt vysvětlit nedokážu. Kristen mě iritovala tím, jak poulil ty svý bulvy a celkově mě otravovala. Zásluhu za to měly z velké části její monology, které byly zaprvé o ničem a za druhé jako vrtačka do lebky, protože její hlas bych vskutku nezařadila do skupiny ,,Příjemné na poslech". No a to nejlepší jsem si nechala na konec. Taylor. Možná se mi líbil proto, že Jacob je prostě super postava s dobrýma kecama nebo já fakt nevím. Prostě tady se mi líbil. Btw, Edwardova poznámka (Copak nemá doma žádné tričko?) byla dost trefná... To tam fakt musel pořád běhat polonahej? A abych nezapomněla na ,,rejžu" - dělal co mohl, dobře se na to koukalo, i když jsem se do toho pořádně vžila až na tu závěrečnou bitku, která byla mimochodem grandiózní. (Teda až na to umírání upírů, wtf?!)

Twilight sága: Nový měsíc (2009)

Dialogy mezi Edwardem a Bellou byly fakt hodně nešťastný... Ty žvásty o tom, kdo koho víc miluje a kdo komu víc ubližuje mě fakt málem složily ze stoličky, jak jsem se jim smála. Šmarjá, toto by přece normální člověk z pusy nevypustil... Ale i navzdory dialogům a nesmírně trapné scéně v lese, jsem se ani moc nenudila a docela dobře se na to koukalo. Jo a chválím, že se povedli vlci. A taky ta přeměna z člověka na ně. To mi z udělalo asi největší radost, moc jsem se bála, že to zkazí, jako např. Saphiru v Eragonovi.

Dexter (2006) (seriál)

(Pozór! Obsahuje velké množství spoilerů!!!) Absofuckinglutely awesome! Tenhle seriál mě strašně chytl a pokud budou následující série držet kvalitu, tak mě nikdy ze svého sevření nepustí :) Kdo tento seriál nemá rád, tak ať už můj komentář nečte dál, protože jdu pět dlouhou ódu na to, jak je Dexter dokonalým seriálem. Začnu, dalo by se říct, maličkostí - hudbou. Když namícháté kubánskou hudbu plnou vášnivých bubnů a instrumentálky, ze kterých naskakuje husí kůže (kupř. 24 ze soundtracku), tak je to, kdo by to kdy řekl, moc dobrá kombinace. Jednou hraje to, podruhé to, přechod je zvolný a nikdy nevím, co mám očekávat, že přijde. Jo, to je další plus. Nepředvídalnost. Chviličku vypadá, že je s Dexem všechno v pohodě, ale během minuty se dokáže dostat do ku*evsky velkýho problému, ze kterýho ale pak samozřejmě (sice s odřenýma ušima, ale přeci jen) vybruslí. Zkrátka scénáristům čest. Je tady vždycky nějaká velká hlavní zápletka, ale taky spousta dalších cest, které vedou různými směry - minulost, vztahy, Dexovy monology, zjevující se Harry -, zatím jsem se nenudila ani jeden díl. A konečně se dostávám k tomu nejlepšímu: herci! Možná je můj názor na výkon Michaela je možná ovlivněn tím, že je podle mého názoru zatraceně přitažlivej chlap, který má jako bonus krásnej sexy hlas (jeho monology jsou pro mě zkrátka největší lahůdkou) a to jeho tělo... vrrrrrrr. No, to jsem trochu odbočila :) možná jsem teda ovlivněna, ale roli prostě zvládá a nikoho jinýho si v ní ani nedokážu představit. Jeho grimasy, pohyby, výraz v očích, prostě... věřím mu to. A taky to věřím Jennifer - holku jako Debra bych fakt chtěla potkat. Vylepšuje mi anglickou zásobu sprostých slovíček a i když si hraje na drsňačku, tak je to uvnitř prostě křehká dívka. Strašně mi připomíná mě samotnou. Nebudu tady vypisovat všechny postavy, protože téměř ke všem postavám mám velmi kladný vztah, tak by to bylo na dlouho. Ale přeci jen si neodpustím pár jmen: Rita!, Harry!, Rudy!, Lundy!. Závěrečné shrnutí: 1.série - 100% - Dokonalost! Vnitřní monology pomáhaly pochopit postavu, strašně napínavý, že jsem vždycky po skončení dílu musela koukat na další, protože jsem byla strašně zvědavá, jak to bude dál. Jesus a samozřejmě Christian Camargo!!! Ten byl tak úžasnej a psychoidní, yes! 2.série - 95% - Jak se našly ty pytle s mrtvolama, tak mi padla čelist až na zem. Byla jsem strašně zvědavá, jak se z toho Dex vyseká a byla jsem nadšená. Jak on to vždycky promyslí; super! Jenom mě s*ala Lila... Jaime to zahrála dobře, to zas jo, ale rozbít ten krásnej pár Ritu a Dexe bylo hanebné! 3.série - 80% - mrzelo mě, že Stahovač nedostal víc prostoru. Taky mi chyběl Lundy a přebýval Anton. Ale Miguel byl super! 4. série - 100% - John Lithgow je záporák, kterej mi naprosto vyhovoval. Ještě teď, když pomyslím na ty jeho ledově modrý oči, mi naskakuje husí kůže. A jak si Dex osvojoval novou životní roli manžela a otce bylo úžasný. Jen mě strašně mrzí Rita! Omylem jsem si přečetla pár spoilerů, tak jsem věděla, co mě čeká, ale stejně to byl strašnej šok. Po skončení posledního dílu jsem jenom seděla a říkala si ,,What the hell?!". Nemohla jsem, a ani jsem nechtěla tomu uvěřit! Proč mi vždycky zemře nejoblíbenější (teda až po Dexovi) postava?! Nejdřív Rudy, potom Lundy a teď i Rita :( Bude mi strašně chybět... 5.série - 100% - perfektní, jako vždy! Lehce přehrávající Julia, jako vždy božský Michael a zvráceným zpusobem sympatický Johnny. Scénáristé opět nezklamali a tuto sérii jsem si užila opravdu na plných sto procent. 6. série - 101% - Nejlepší série! Perfektně propracovaná a závěr mě málem položil na zem. Jen tak dál. 7. série - nejslabší série, na můj vkus příliš užvaněné, nicméně stále koukatelné. 8. série - Slušné zakončení, konec lehce ze zoufalosti, ale rozhodně budu na Dexe vzpomínat v dobrém!

My děti ze stanice Zoo (1981)

I přes pozitiva - věrohodnost (teda až na matku) a příběh - jsem se místy nudila a celkově se mě to až tak moc nedotklo. No každopádně se ale předloha objevuje na mém předlouhém seznamu knih, které si chci přečíst.

Pan Nikdo (2009)

Přiznávám, že jsem byla zpočátku v háji. Scény se míchaly, nevěděla jsem, k jakému životu si to mám přiřadit, jestli s první, druhou nebo třetí ženou. Ale asi po 45 minutách jsem si to začala spojovat (já vím, nejsem nejrychlejší) a už to pomalu začalo dávat smysl. Pochopit mi pomáhal i novinář a jeho otázky, které byly na místě. Když mi nějaká scéna vrtala hlavou, byl tady on, aby položil otázku a odpověď na ni mi vždy pomohla to rozřešit. Zkrátka a dobře velmi vydařené dílo (s ÚŽASNÝM Letem), které mě donutilo přemýšlet, a s báječným závěrem, který mi vykouzlil na tváři blažený úsměv. Originální, zajímavé, i přes délku (preferuji filmy pod dvě hodiny) si to brzy pustím znovu, určitě mi ještě něco uniklo. Dnešní odpoledne strávím tím, že budu přemýšlet co by, kdyby... Skvělý film, doporučuji!