Tajný život mazlíčků (2016)

Spíš pro dětičky, žádné velké nadšení se nekonalo. Poměrně dost slabý příběh a místy nuda, kdo viděl po Zootopii bude pravděpodobně zklamán. Ale jako oddechovka, no proč no. Na druhou stranu pokud film vypnete hned po Minionech řádících na zahrádce, tak ani o nic nepřijdete.

Orange Is the New Black (2013) (seriál)

1. série je totálně návyková, skvělý příběh, poslední sekundy série, kdy hrála ta krásná vánoční hudba, byly prostě totální top, jedna z mých nejoblíbenějších scén ever. Parádní proměna postav, prostě 100%! 2. série je lehce slabší, Vee prahnoucí po moci a hrající si na šéfku mě dost otrávila - 85%. 3. série zase totální nářez, milé zakončení série, kdy alespoň na chvíli byly všechny šťastné. - 100%. 4. série je krásný dárek za zkoušky, měla to asi nejrychleji za sebou, i když ty nové postavy jsou takové nijaké a jen vyplňují prostor. Postupem času jsme se dostali do jakési depresivní tóniny, poslední 2 epizody byly emocionálně nejsilnější za celou dobu existence seriálu. Vyvrcholení totálně luxusní, čekat rok je fakt za trest - 100%. 5. série + 6. série: I nadále parádní jízda, neskutečně návykové, intriky, nenávist pokračují, zkrátka must see seriál, doufám, že bude další série. 7. série: Super dojezd, díky za tolik super dílů, holky mi budou chybět, opravdu velmi povedený seriál, co mě velmi bavil. Oblíbené postavy: Piper + Alex, Red, Poussey, Taystee, Gloria, Sophia, Big Boo, Nicky, Daddy, Frieda. Neoblíbené otravné postavy: Aleida, Vee. 'Cause I seen Shawshank and I don't wanna go to Seg because I did your taxes too good.

Malý princ (2015)

Film o Malém princi a o malé holčičce má animovanou podobu, ale pro děti rozhodně není. Nejprve mi vadilo, že se pouze první půlka filmu drží knihy, že ta druhá nemá s předlohou nic společného, že je zbytečně akční a přeplácaná. Chyběl mi tam muž s lampou, zeměpisec a opilec a vůbec jsem nechápala, proč je vynechali a už už jsem se začínala zlobit, že místo toho raději natočili příběh z jiné planety, který tam vůbec neměl co dělat. Potom film skončil a já se cítila příjemně uvolněná, jak v pohádce. Přestala jsem se zlobit, že změnili část původního příběhu, protože to hlavní - poselství - tam přece bylo! Když stárneme, tak se měníme a zapomínáme občas si užívat život jako děti. To je hlavní myšlenka filmu, kterou si já odnáším, věřím, že každý si v něm, podobně jako v knize, najde něco důležitějšího, co se více hodí pro jeho povahu. Sice jsem plně neocenila akční konec s pronásledováním a uvězněním u stolku a podobně, ale film to byl rozhodně krásný, hodný zhlédnutí. Hned mám chuť si knížečku zas přečíst a znova a znova si připomínat některé citáty, které plně vystihují lidské životy. Velmi dobře, že ve filmu byly také zmíněny, jinak by si opravdu nezasloužil jmenovat se Malý princ.

Pan Holmes (2015)

Všichni kritici, kteří se u filmu tak náramně nudili, by se měli zamyslet, co oni budou dělat až jim bude 93 let. Budete skákat s padákem? Šplhat na Matterhorn? Nechci vám brát iluze, ale budete rádi, když se ráno úspěšně zvednete z postele, dáte si snídani a půjdete zkontrolovat včely/slepice. Tento film byl výborný! Obsahuje (smutnou) realitu a nejmenuje se Mr. Holmes jen tak z legrace. Život osamělého génia je prolínán s náročným případem, dedukcí a samozřejmě nesmí chybět detektivova typická čapka a dýmka. Film ma sice pomalejší tempo, ale nuda to určitě není. Především na tyto studené sychravé večery je to vhodný film, u kterého se pod dekou přitulte ke své drahé polovičce a užívejte si společně strávený čas.

Fargo (2014) (seriál)

1. série mi sedla víc než původní Coeni. Desetidílná pecka plná zvratů a skvělých postav. 2. série je ještě lepší! Postava Peggy byla opravdu jedinečná a Kirsten Dunst se skvěle blýskla. Zkrátka nezbývá nic než chválit a chválit, mrtvých těl bylo habaděj, mělo to to spád, akci, opravdu radost každý týden sledovat. A teď zase čekat a čekat...

Everest (2015)

Zpracování, co se týče efektů, samozřejmě skvostné. Pohled z vrcholu byl překrásný, probudilo to touhu i ve mně (ne-turistka, ne-horolezkyně) alespoň na pár okamžiků stát na špičce světa. Ale celý tento film mi přijde "prázdný." Příběh letí kolem diváka a on se ani nestihne sžít s postavami a následně oplakat jejich případné úmrtí. "Everestu" chyběla taková pomyslná jiskřička, něco, kvůli čemu bych se na film znovu ráda podívala. A nijak to nezachránil ani Brolin a Gyllenhaal. Když se střídaly scény s vichřicí a následně se to přeplo do poklidného pokoje, tak jsem téměř nedýchala, měla jsem strach, že jsem pořád na hoře zápasící o život a prsty mi pomalu odumírají, ale po celkovém zamyšlení, zda jsem si z filmu něco odnesla, tak nemohu hodnotit nijak vysoko.

Mimoni (2015)

Je očividné, že afektovaná Scarlet nesahá Gru ani po kotníky. Plán mít korunu velmi ubohý a nezajímavý, celkově byla i s hlasem Sandry o ničem... Když jsem ale viděla valící se pištící žlutý dav, musela jsem se smát. Ti malí mrňousové jsou originálním klenotem animovaného filmu, muselo dát nesmírné množství práce natočit tento film, líbil se mi i parádní soundtrack, tak celkově za 4*. Jak již bylo zmíněno, tak trailer ukázal ty nejzábavnější scény, ale vem to čert. Film má trhliny, ale já jsem se prostě bavila. A poslední minuta s "tučňákem" s dlouhým nosem byla prostě skvělá!

Aféra (2014) (seriál)

1.série: 4 a půl hvězdičky. Velmi zajímavý seriál, který neuškodí sledovat. Jsem velmi zvědavá na další sérii, otázek k zodpovězení není málo. 2.série: předčila první! Už to není jen povrchní románek plný žhavé vášně, už na scénu nastupují trable a neštěstí a růžové brýle padají. Čtveřice postav je skvělá, i scénář a prostředí, zkratka jasných 5 hvězd. Konečně jsme se i dozvěděli rozuzlení napínavé zápletky z konce 1.série, ale jen abychom dostali další nezodpovědné otázky, které se vyjasní až ve 3.sérii. 3.série: bohužel poměrně slabá :(

Whiplash (2014)

Neskutečný film, brutální emociální nářez, brada dole celou dobu… Napínavé, originální, místy vtipné, ale především dokonale zahrané. Přesně tak má vynikající film vypadat, nemám jedinou výtku, seděla jsem jak na jehlách a ten pocit, co to ve mně ještě další den nechalo, k nepopsání… Po dlouhé době film, co mě (když to trochu hloupě řeknu) kompletně omráčil. Pět hvězd jak vyšitých a velikánský potlesk.

Slídil (2014)

Gyllenhaal s umaštěnými vlasy a úchylným výrazem v zlověstně se lesknoucích očkách nebyl špatný, spíš až podezřele vynikající… Báječný zvukový podklad, Howard je jeden z nejlepší, ale celkově jsem filmem až tak uchvácena nebyla. Sice patří k těm lepším výkřikům filmového průmyslu, ale většina byla nemastná, neslaná, zakládající se na dlouhotrvajících záběrech na Jakeův obličej a jeho vypoulená kukadla. Těch pár dech beroucích scén souvisejících s Hispánci a touze po sólokaprovi oživilo jinak celkem monotónní film. Dobře pojatá režie, za to velmi chválím. A co se týče scénáristů – mají zároveň úžasný smysl pro detail, ale zároveň měli nepochopitelnou potřebu se shodit v některých přiblblých konverzacích. Tři a půl hvězdy.