Čtyři dohody (2013) (divadelní záznam)

I přesto jak bizarně to na mě občas působilo jsem si z toho něco vzal, což je podle mě nejdůležitější. Není však na škodu zmínit, že po shlédnutí tohoto představení se z Vás automaticky nestane buddhistický mnich, ani když se tak začnete oblékat a všem okolo o tom mluvit. 80%

Spider-Man: Homecoming (2017)

Teen komedie o nešťastně zamilovaném klukovi, který poznává své tělo. 50%

Černobyl (2019) (seriál)

Jaký je význam lží? Na to asi nikdy nepřijdeme. Krutá realita sovětského systému, která donutila dělat z lidí pokrytce před sebou samými. Valerij Legasov však tento postoj odmítl, postavil se této realitě čelem a poslal na smrt desetitisíce, aby zachránil miliardy. Nejsilnější filmový počin co jsem kdy viděl. 100%

Kostka 2 - Hyperkrychle (2002)

Béčková fantasmagorie s podprůměrným vizuálem. Film se snaží posunout svou důmyslností o stupeň výš, ale místo toho spadl na dno a vznikla z toho příšerná slátanina. 15%

Kostka (1997)

Povedená únikovka s dobrý spádem a bez zbytečného patosu. 78%

Ant-Man (2015)

Je to pořád to samé dokola. Boj dobra proti zlu, akorát vždy v trochu jiném kabátku. Samotný příběh je v podstatě ta stejná nuda co všechny ostatní marvelovské filmy. Nicméně ta boží věc na těchto filmech je charakter a vývoj samotné postavy a Ant-Man je v tomhle ohledu špička. Naprosto krásně 3* a hodnocení 70%

Hladová hra (2009)

Tento film nabídl téměř maximum co mohl. Sice bych čekal, že po tolika týdnech hladovky budou aktéři vypadat přece jen trochu víc bídně a ne jako když mají kocovinu po propařené noci v klubu. A pak ty vlasy! Proč mají hlavní hrdinky po víc jak měsíci nemytí hlavy, tak krásné, čisté a svěží vlasy?! Proč?! Když přehlédnu pár nesmyslných věcí a jako skeptik prostě nevěřím, že se dá tak dlouho vydržet bez jídla, protože já bych si už nejspíš po dvou dnech pochutnával na vlastní noze, musím říct, že se mi tato nechuťárna docela líbila. 60%

Zrodila se hvězda (2018)

První režijní počin Bradleyho Coopera a tipl bych si, že z toho bude hned několik Oscarů. Co mě ale nejvíce překvapilo byl výkon Stefani (Lady Gaga). To, že je skvělá zpěvačka se dobře ví, ale na rozdíl od svého jinak extravagantního vystupování na mě působila velice sympatickým a přirozeným dojmem. Svým obyčejným vzhledem mě zaujala víc než její masový kostým a jiné úlety. Jo a ten její nos. Nádhera... 85%

Dunkerk (2017)

Na tento film jsem se velmi dlouho těšil až ho konečně uvidím. Musím říct, že jsem čekal úplně jiné pojetí a delší dobu mi trvalo než jsem se ve filmu vůbec zorientoval. Nečekejte tuny střev lítající vzduchem a potoky krve jako ve Vojínu Ryanovi ani hrdinský příběh jako Hacksaw Ridge. Připravte se na realitu ve které není třeba mnoha slov. Dunkerk je mimořádně intenzivní zážitek, který se bude stupňovat až při dalším shlédnutí, poté co se už budete orientovat v ději a časové ose. 92%