40 dnů a 40 nocí (2002)

Sladká, přesladká Shannyn Sossamon v mé oblíbené roli. Ovšem ona je to jediné co mě u filmu udrží. 55%

Božský Bruce (2003)

Tak jako většina komedií s Jimem je i Božského Bruce lepší vidět v původním znění. Teprve pak lze zcela docenit jeho herecký um. Ať si říká kdo chce co chce, ale Jim Carrey pro mě vždycky bude Pan Herec a je jedno jestli hraje ve vážném drama nebo v průměrné komedii, protože jeho výkon je vždycky na piedestal. Podtrženo a sečteno..... na Carreyho jedině v originále a budete se bavit tak náramně jako já. 91%

Bourneovo ultimátum (2007)

Nemůžu si pomoct, ale tahle role Mattu Damonovi vůbec neseděla. Nevím co tu mám vychvalovat, když se jednalo o lepší průměrný akčňák s rádoby akčním hrdinou. Dejme tomu, že nápad byl docela dobrý, kamera, efekty a to ostatní co ke správné akci patří tam bylo, ale..!! To obsazení bylo fakt na hovno. Navíc na můj vkus málo napínavý děj. Jedině z čeho mám radost jsou ty promyšlené akční scény. Proto nemůžu dát víc než 3*. 70%

Česká soda (1998)

Očividně to není nic pro diváka mého věku. V devadesátých letech to mohla být skvělá satira na tehdejší politiku a jiné. A sice se tomu semtam zasměju, ale jinak to jde celé velkým obloukem mimo mě. 19%

Kill Bill (2003)

Krutá řežba! Jsem rád, že už jsem konečně "dospěl" abych naplno docenil toto dílo. 85%

Čistá duše (2001)

Ty nejlepší příběhy píše sám život a zde to platí dvojnásob. Russell Crowe zahrál velmi přesvědčivě a vůbec nechápu proč nedostal za tak skvělý herecký výkon Oscara. Krásné dílo! 92%

Crash (2004)

Po tématické stránce je film dokonalý. Ačkoli je každá postava v jádru dobrá, předsudky a strach z rasových rozdílů mají všichni do jednoho. Určitě téma na zamyšlení a to bylo nejspíš i cílem. Ve filmu bylo mnoho silných scén a na mě působil velmi lidsky, ale nemůžu opomenout tu neuvěřitelnou shodu náhod a propojení jednotlivých osudu. Tohle se mi zde moc nelíbilo a trochu mi to kazí celkový dojem. 80%

Hon na čarodějnice (2011)

Po několika letech křižáckých bitev shrnutých do 5 minut si jednoho krásného dne uvědomí dva rytíři, že zabíjení bezvěrců vlastně nemá tak moc do sebe jak se domnívali. V zemi vládne mor a příčinou toho má být dívka obviněná z čarodejnictví. Křižák Nikolas Cage, jeho věrný pes Ron Perlman a pár dalších pikolíků mají za úkol dovézt dívku do klaštěra, kde se rozhodne o jejím osudu. Po "strastiplné" cestě se dostávají na místo, kde zjistí že dívka není čarodejnice, ale vlasně posedlá démonem. Následuje závěrečná bitva, ve které skonají všichni hrdinskou smrtí za světový mír. Pohádková slátanina všemožných sraček. Film, který mě krom sympaťáka Cage a nechutného ztvárnění mrtvol, příliš moc nezaujal. Na druhou stranu jsem u toho neusnul což je velké plus pro toto dílo. 39%

Million Dollar Baby (2004)

Starý morous s předsudky, odhodlaná bojovnice a k tomu jim sekunduje vyhaslá boxerská hvězda. Krásný příběh o jednom nenaplněném snu a o tom jak může být život těžký. Clint mě už poněkolikáté, a doufám že ne naposled, dokonale přesvědčil, že je režisér par excellence!! 92%

Frajer Luke (1967)

Luke je ten, který jde vždy proti proudu. Luke nikdy neprohrává a nevzdává se. Luke udělá cokolik. Luke je Frajer!! 90%