Šmoulové: Strašidelný speciál (2013) (TV film)

Vianočný špeciál ma bavil viac ako tento strašidelný, ale šmolkovia mixnutý s ospalou dierou a bezhlavým jazdcom ma na tu chvíľu celkom zaujali a aj bavili. 65% - 3*

Šmoulokoleda (2011)

Dickensová Vianočná koleda prišla aj medzi Šmolkov. Cez vianočné sviatky ako stvorené. Pekná jednohúbka. 75% - 4*

Bitva u Vídně 1683 (2012)

Príbeh v pohode, ale to spracovanie je strašné. Neviem na čo sa si tvorcovia ukrojili takýto veľký kúsok, keď to nezvládli. Bitka o Viedeň potrebuje naozaj dobre efekty, ale toto je strašne lacná záležitosť. Akcie nie sú najlepšie, ale zaujímali ma, čo sa o postavách povedať nedá. Tak na pol oka sa to pozrieť dá, ale to je tak všetko. 45% - 2*

Jan Žižka (2022)

Čakal som viac ak mám pravdu povedať. Bavili ma postavy, akcie, herci, podarili sa aj kostýmy, lokácie, vypráva, hrady, ale aj príbeh, no čakal som viac ako len začiatok tejto legendy. Bavilo ma to a prišlo mi to celkom pekne natočené (hudba sa tiež podarila), ale to najlepšie sme vlastne ani nedostali a tak trochu to pôsobí ako prvý diel s trilógie. Škoda. 65% - 3*

Klaus (2019)

O výborných kúskoch toho netreba veľa písať a pravé preto budem stručný. Klaus je nádherná rozprávka s pekným príbehom o Vianociach, ktorá dokáže zabaviť, vyčariť úsmev na tvári, ale aj dojať. 90% - 5*

Jak jsem poznal vaši matku - Série 9 (2013) (série)

9.séria - 90%. Nechápem to nízke hodnotenie. Záverečná epizóda je podľa mňa taktiež dosť dobrá a hlavne perfektne zostrihaná a pre mňa aj uspokojivo zakončená. Nečakal som, že to takto nečakane skončí a práve za to dávam plnú palbu aj tejto sérií. Ako celok to nie je najlepšia séria, ale posledné diely sú fantastické. Skvelé zavŕšenie, skvelého seriálu. Ahoj ty! Linusi, bude to fungovat takhle, pokud mám tenhle víkend přežít bez manžela, chce to trvalý přísun paliva. Pokaždé, když uvidíš, že nemám v ruce skleničku, dej mi do ruky skleničku! Rozumíme si, Linusi? -Takže prezidentský servis? -Bingo!

Vánoční koleda (2019) (seriál)

Dickensová koleda ma baví snáď v každom spracovaní a funguje to aj tu. Najväčším prekvapením však je, že tento krát je spracovanie oveľa dospelejšie. Tvorca Steven Knight, ktorý je známy drsnými seriálmi (Peaky Blinders, See, Taboo) si tento krát posvietil na klasicky Dickensov príbeh a zabalil ho do netradičného drsného prostredia. Dokopy to ma takmer tri hodiny, ale celkom dobre to plynie, je to zaujímavo rozšírené a hlavne mrazivé a podmanivé svojou atmosférou a veľmi tomu pomáha aj výborný a slizký výkon Guya Pearcea. Pre každého kto ma rád vianočnú koledu, by si tento kúsok nemal nechať ujsť. Vrelo odporúčam, ale bez deti, pochopiteľne. 80% - 4*

Jak jsem poznal vaši matku - Série 8 (2012) (série)

8. Séria - 85%. O niečo slabšie ako predošlá séria, tých výborných epizód je trošku po menej, ale stále si to drží výborne nastavený ton a príbeh, ktorý smeruje do finále. Marshall: Odkdy nosíš brýle? Lily: Myslíš moje lunety pohlcující záři. Pomáhají mi rozlišit genialitu od nabubřelých sraček. Ted: Škoda, že jsi ty brýle neměla, když jsi ty brýle kupovala.

Avatar: The Way of Water (2022)

Po dlhých 13 rokoch sme sa konečne dočkali. Od prvého filmu ubehlo toľko času a stalo sa toho toľko, že ani neviem kde začať. Rád by som vyzdvihol Cameronové božské 3D, ktoré sa za tu dlhu dobu snažil zdokonaliť (natáčanie pod vodou), ale bohužiaľ som to v 3D nevidel, takže môžem iba utrúsiť o tom zmienku, že ten chlap sa skratka neflákal. Za tu dobu nielenže prišiel s novou technológiou a napísal scenáre k celej sérii, ale venoval sa aj pár dokumentom (James Cameron's Story of Science Fiction, Titanic: 20 Years Later with James Cameron), či aj jeho obľúbenému potápaniu (James Cameron's Deepsea Challenge). A keď už som spomenul, že ubehlo veľa času, tak aj druhý Avatar sa posúva v čase. Jake a Neytiri si založili rodinu a majú deti. No je tu niekto, kto by sa chcel pomstiť a tak sú donútení odísť mimo bojovú zónu, na miesto, ktoré nepoznajú ani oni sami. Druhý Avatar je celkom podobný tomu prvému. Máme tu nejaký úvod, ktorý rozdá karty. Prostredná časť znova patrí učeniu, spoznávaniu a objavovaniu a v závere opäť nastupuje bombová akcia. Priznám sa, že jednoduchý príbeh mi nevadí, aj keď príbeh Cesty vody je trošku sklamanie a je ešte biednejší ako ten s prvého filmu. Dvojka je o niečo dlhšia ako jednotka a aj keď som sa vyložene nikde nenudil za tie tri hodiny, bolo (uprostred) pár scén, kde som si povedal, že už dlho stojíme na jednom mieste a nič sa tu nedeje. Niekedy mi to prišlo až zbytočné "roztomilé", aby to malo efekt aj u najmenších, ale našťastie tých scén tam je minimum. To je asi najväčší mínus pre mňa. Zvyšok mi prišiel parádny. Audio vizuálna stránka opäť bezkonkurenčná, hi-tech vychytávky skvelé a scény pod vodou, ktoré sú tu novinkou sa naozaj vydarili. Cameron je skratka starý lišiak a vie, že aj slabší príbeh sa da zaplniť zaujímavými a pôsobivými scénami. A keď už hovorím o pôsobivých scénach je ich tu niekoľko. Či už sú to klasické prelety nad vodou za doprovodu dobrej hudby, objavovanie vodnej fauny, flóry, morských živočíchov, či mechanické monštra na druhej strane. Tak isto akcia, je výborne natočená a nechýbajú jej zaujímavé nápady, či dobrá kamera. Hudba bohužiaľ bez Jamesa Hornera, je našťastie znova vydarená, no strhujúcejšie melódie, ktoré mal prvý diel, druhý nemá a tak chýbajú aj nejaké tie emocialnejšie scény, ktoré prvý diel mal. Simon Franglen vychádza s Hornerovho Avatara a berie si to najlepšie (hlavný motív), ale v akciách nedokáže úplne šponovať napätie, tak ako Horner. Čo sa týka postáv, tak najviac ma oslovil Miles Quaritch, ktorý hra tu istú, no predsa inú rolu a jeho znovuzrodenie , tak ako aj jeho postava ma bavili. Jake a Neytiri majú tento krát menší čas na platne, pretože priestor tu dostáva ich potomstvo, no je to prijemne osvieženie. Zhrnuté a podčiarknuté: Aj druhý Avatar dokázal zabodovať. Nový svet a nové postavy priniesli svieži vietor do príbehu, ktorý tento krát, moc nemá čo povedať a nie je tak veľkolepý a v závere, nie je ani tak moc akčný, čo sa týka rozmeru. No dvojka je viac osobnejšia, viac zameraná na postavy, ktoré vás zoberú na ďalšie zaujímavé miesta a dobrodružstvá. Najlepší Cameronov film ? Určite nie. Lepšie ako jednotka ? Taktiež nie, no stále však ide o vynikajúci blockbuster, ktorý si zo súčasnými komixovkami vytiera prdel. Určite si to dám ešte raz, nech sa mi to rozloží v hlave, zatial spokojnosť a teším sa na trojku. Film roka! The King is Back! Obľúbený soundntrack: Hometree, The Tulkun Return, From Darkness to Light. 95% - 5*

Legendy zítřka - Série 5 (2020) (série)

5.Séria - 60%. Piata séria mi príde o chlp lepšia ako tie predošlé. Stále si to drží svoj ton a je tu len zopár lepších epizód, ktoré majú celkom dobre nápady. Ako celok nič moc. Crossover ušiel.