Roh Gondoru (2020)

Krátkometrážny fan filmík o tom, ako Gondor hľadá Pánov koní a prosí ich o pomoc. Cirion s Eorlom ako čitatelia vedia a ako sa ukáže aj vo filme, uzavrú dohodu a za to, že im jazdci prišli na pomoc im Cirion daruje územie Calenardhon, ktoré je neskôr známe ako - Rohan. Na to, že je to fan film je to pekne natočené, fajn kamera, súboje a aj kostýmy. Príbeh síce plochý a jednoduchý, ale na rozhraní necelých dvadsiatich minút pre fanúšikov stredozeme a taktiež pre ľudí, ktorý sú dodnes nedotknutý knihami, určite príjemný doplnok. 65% - 3*

Production Diary: Making of 'The Kingdom of the Crystal Skull' (2008)

Tuším mám po tomto dokumente štvrtý diel ešte radšej. Nieže by som ho nemal rád, práve naopak, patrím k tej menšine, ktorému sa aj starý Indy ľúbi, no chcem tým povedať, že stretnutie legiend po rokoch (Lucas, Ford, Spielberg) s novou technológiu je zaujímavejšie ako samotný film. 90% - 5*

Indiana Jones and the Last Crusade: A Look Inside (1999) (TV film)

Geroge Lucas mal proste zaujímavé nápady a zo svojho psa spravil nie iba Chewbacu, ale neskôr aj archeológa. Stručne a jasne skvelý dokument skvelého filmu. "Môj pes sa volal Indiana a keď sedel vedľa mňa v aute, tak som si povedal, že by to mohol byť kopilot pre Hana Sola, ktorý by sa volal Chewbaca." 90% - 5*

Pacifik - Home (2010) (epizoda)

Úspech Band of Brothers sa už zopakovať nedá keďže väčšina vojakov sa tohto seriálu nedožila. Každopádne zopár sa ich ešte našlo. Tak či tak je to pekne zakončenie, ale musím povedať, že Pacific nemá takú váhu po stránke emócii ako BoB. A je to predovšetkým hercami s môjho pohľadu. Leckie je fajn a jeho linka ma tu bavila, ale Mazzello nie je taký sympťák. Navyše baseball a hudba od Kamena bola výborná bodka, podobná scéna mi tu chýbala. 80% - 4*

Válka v Pacifiku (2015) (seriál)

Trojdielny dokumentárny seriál, ktorý zachytáva boje v pacifiku. Musím povedať, že to nie je to zlé. Od začiatku do konca je pekne graficky znázornené a aj vysvetlené, prečo sa bojuje tam kde sa bojuje. Dobové zábery sú fajn, niektore dokonca aj farebne, no inokedy sa zas často opakujú. Niektoré boje tu síce neboli (Pelelliu), čo je škoda, ale inak všetko podstatné až po atomovku tu nechýba. 85% - 4*

Pacifik - Okinawa (2010) (epizoda)

Tatko som si predstavoval predošlý diel. Od Peleliu sa rozpútalo akčné peklo a tu v ôsmom diely na Okinawe sa ide ešte o kúsok ďalej. Všade samé blato, drsné zábery, bezmocnosť a zúfalstvo Japoncov s bodkou v podaním atómovej bomby. Ďalší s parádnych dielov. 100% - 5*

Pacifik - Iwo Jima (2010) (epizoda)

Iwo Jima je ostrov, ktorý každý dobre pozná a v prológu nám tie drsné boje predstavia. Škoda, že tento diel tu krvavú bitku ukázal iba na pár minút v závere. Nechápem, prečo sme dostali iba Basilona na základni, ktorý trénuje nováčikov a prežíva romantické večierky s kočkou s námornej pechoty. Toto si pod názvom Iwo Jima teda vôbec nepredstavujem. 85% - 4*

Pacifik - Peleliu Hills (2010) (epizoda)

Tretí diel, ktorý pokračuje v bojoch na Peleliu. Tento krát je nepriateľ skutočne nepríjemný a aj keď boj o letisko prehral, stále sa schováva v horách a v jaskyniach. Ďalší výborný diel, kde si musíte dávať pozor aj na to, kde sa idete vysrať. 95% - 5*

Pacifik - Peleliu Airfield (2010) (epizoda)

V predošlom diely sme dostali perfektné vylodenie a útok na ostrov, tu v šiestom diely, pokračujeme v útoku na letisko. Asi najakčnejší diel, perfektné akcie, kamera a brutálne zábery nechýbajú. 100% - 5*

Pacifik - Peleliu Landing (2010) (epizoda)

Úvod trošku drhne a hlavne mladý Sledge je nevýrazný. Zápal mu síce nechýba, ale moc sympatii si k nemu divák nevybuduje. Každopádne keď nastúpi na rad vylodenie a akcia na Peleliu, ktorá ešte v ďalších dieloch pokračuje, je to skvelý diel. 90% - 5*