Vřískot (2022)

Mám rád túto sériu, bavili ma všetky diely a nenudil som sa znova ani pri tomto piatom, aj keď nechápem prečo sa vola rovnako ako ten prvý, ale čo už. Určite je to lepšie ako nedávny Halloween, či Texasky masaker. V prvom rade ma potešilo, že sa išlo v duchu predošlých filmov a to znova s pôvodným obsadením, aj keď tu tak trošku hrajú druhé husle rovnako ako v štvorke, takže naháňačky a vraždy znova patria tínedžerom a finále a sladké zúčtovanie starej garde. Príbeh mi prišiel v pohode, taký štandard aj čo sa týka vrážd, akurát stretnutie po rokoch zo starou partou ma bavilo viac v predošlom diely ako tu. Škoda, že to netočil Wes, ale zas na druhu stranu, myslím, že by mu nevadilo takto pokračovať v jeho sérii. 70% - 3*

Dallas 63 (2016) (seriál)

Cestovanie v čase mám rád už odkedy som videl prvého terminátora a tento príbeh od Stephena Kinga, ktorý pojednáva o záchrane Kennedyho je tiež veľmi zaujímavý. Casting je super a atmosféru a výpravu 60 rokov je cítiť s popod každého klobúku. Celý seriál ma zaujal a bavil až na do konca, nikdy síce nestrhol, ale ani v žiadnom diely nenudil a záverečný diel je luxusný. 85% - 4*

Prokletí (2021)

Mám rád tento typ filmu - temne lesy francúzska, 19 storočie a záhadné úmrtia. Príbeh ma zaujal už od začiatku, herecký je to dobré obsadené, krvavé scény sú skutočne drsné a niekomu môžu byť až nepríjemne na pohľad. Prepojenie s príšerou v Gévaudane mi sem tiež zapadlo. Úvod bol perfektne drsný, temný a záhadný a bavil ma viac ako akčný nemastný záver. 80% - 4*

Utajený pasažér (2021)

Zo začiatku trošku uspávačka. Pomalý rozjazd, nudné sedenie vo vesmíre. Od polky to už konečne začne byť zaujímavejšie, keď prídu na svet (v našom prípade na vesmírnu loď) problémy, ktoré stanica má. Zopár logických blbostí sa nájde (v jednej scéne prekonajú prekážku za pol hodinu a v ďalšej bez zadýchania za par minút?), či nevysvetlene veci (ako sa tam ten pasažier dostal?). Inak je to fajn. Herecky je to v pohode, interiéry vesmírnej lode (a ako aj vo väčšine filmov štandardne) super a záver je konečne trošku strhujúcejší. Určite som čakal od utajeného pasažiera viac, ale nič také som nedostal. Druhý Sunshine to určite nie je, ale vyložená nuda a zlý film, tiež nie. Kto ma rád vesmírne filmy a rád sa pohybuje v priestoroch vesmírnych lodí (Apollo 13, Marťan, Gravitácia) nie je to preňho zlá volba po ťažkom dni. Na jedno pozretie v pohode. 65% - 3*

Úniková hra: Turnaj šampiónů (2021)

Prvý diel ma bavil viac ako tento druhý. Úlohy sú síce dobre vymyslené, ale tie s prvého filmu mi prišli lepšie. Viac menej je to to isté, čo ponúkol prvý diel a ako celok je to v pohode jednohubka, ktorá vie byť aj zaujímavá a keďže je to také krátke, rýchlo to odsýpa a moc to nenudí. Pre ľudí, ktorý obľubujú žáner horor, či radi podstupujú hry Escape Room, odporúčam. 55% - 2*

Doba ledová: Dobrodružství s Buckem Wildem (2022)

Vždy ma bavila Doba ľadová, aj keď priznávam, že posledný piaty diel (Mamutí tresk) už menej. Prvé štyri diely sú podľa mňa dosť dobré, ale je vidieť, že tejto sérii už dochádza dych a tak nafasoval spin-off aj ich kamoš Buck. V Dobe ľadovej 3 patril k tomu najlepšiemu, tu už mu chýbajú tie super scény, ktorými si získal divákov. Občas sa nájdu lepšie scény a potešia aj menšie výstupy hlavných postav série s Mannym na čele, ale ako celok už to nie je taká zábava ako pred tým. 55% - 3*

Akta X - Série 3 (1995) (série)

3. séria - 85%. Aj tretia séria si drží kvalitu prvých dvoch a tak núdza o zaujímavé, napínavé, či poriadne mimozemské, ale aj záhadne diely nechýba. Najviac ma bavila asi bažina, či dvoj diel Piper Maru/ Apocrypha, ale aj dohra s druhej série v úvode seriálu je fajn, tak ako aj záver.

Smrt na Nilu (2022)

Možno som v menšine, ale Níl ma bavil viac ako Orient expres, aj keď iba o chlp. Predošlý prípad mal síce nabitejší casting, ale tento prípad ma zaujal o trošku viac (možno preto, lebo som predlohu a ani žiadne filmové či televízne spracovanie nevidel). Veľkým plusom je luxusná vypráva, kostýmy, rekvizity, ktoré sú naleštené a umiestene snáď v každom zábere. Tak isto aj kamera je perfektná a ponúkne niekoľko nádherných záberov na Egypt plný sýtych farieb. Vraždy, finálne odhalenie vraha, či úvodný flashback, ako aj prechádzka medzi púštnymi pamiatkami ma bavili až do konca, aj keď ta zaujímavejšia časť sa začne odohrávať, až v polovici. Čo sa týka hercov, tak filmu znova kraľuje režisér a herec Kenneth Branagh, ktorý ma v úlohe detektíva Hercule Poirota znova bavil, zaujal a nenudil. 80% - 4*

Poslední tajemství Titanicu (2005)

James Cameron po obrovskom úspechu filmu Titanic začal preskúmavať tento vrak čo viac a viac. V tomto dokumente (v poradí už v druhom po Ghost of The Abyss (2003)) si vzal so sebou dolu kvalitnejšiu techniku a zábery, ktoré ste ešte nevideli, uvidíte práve v tomto dokumente. Prevažná časť sa odohráva hlavne na dne oceánu a hlavnú postavu tu stvárni samotný vrak. 90% - 5*

Titanic - návrat k mizejícímu legendárnímu vraku (2020) (TV film)

Prvá polka dokumentu zrekapituluje to ako sa Titanic potopil, ako sa našiel a koľko expedícii sa k nemu vydalo. Druhá polka pojednáva o zachovaní artefaktov s vraku a o tom, že sa pomaly a v ďalekej budúcnosti, vrak Titanicu raz rozpadne a zmizne. Priestor okrem iných prieskumníkov a oceánografov dostane aj James Cameron, režisér filmu Titanic ktorý sa k vraku potopil 33 krát a niekoľko dokumentov už o tomto vraku natočil (Ghosts of the Abyss (2003), Last Mysteries of the Titanic (2005), Titanic: Final Word with James Cameron (2012) a Titanic: 20 Years Later with James Cameron (2017). Pre niekoho nového, kto nie je milovníkom Titanicu a nevidel veľa dokumentov o tomto vraku, bude mať tento dokument väčšiu hodnotu, ako pre niekoho, kto videl napr. všetky Cameronové dokumenty, kde sa rozoberá oveľa viac informácii. Pre mňa osobne nič nové, okrem rozpadu Titanicu, ale rekapitulácia expedícii a nájdenia vraku ma bavila. 80% - 4*