Hellboy: Královna krve (2019)

Pomerne dlho som sa odhodlával k tejto novej verzii Hellboya. A už aj viem prečo. Aby bolo jasné, som veľký fanúšik del Torovho Hellboya, jednotku aj dvojku som už pár krát videl a určite sa k tým filmom vždy s radosťou vrátim. No keď som s tohto videl pár minút plakal som. Del Toro je majster čo sa týka vizuálnej a výtvarnej stránky, ale tento dizajn Hellboya je strašný. Prišlo mi to ako keby prežil mŕtvicu, 4 infarkty a k tomu ho prešiel párny valec. Chápem, že si už niečo prežil, ale tak škaredú masku som už dávno nevidel. Pri hlavnej postave myslím, aby bolo jasné. Nový Hellboy ponúkol zaujímavý príbeh, ktorý ma trošku bavil, ale to je asi tak všetko. Ešte akcie a krv stali za to, aby som neklamal, ale nič iné ma tam nezaujalo. Príšery biedne spracované, ale aspoň ich tam bolo dosť, Hellboy zle spravený a zároveň aj zle napísaný, inak povedané moc sympatii nevzbudzoval a pokiaľ vás hlavná postava nechytí, viete kam to potom smeruje. Vedľajšie postavy, emócie alebo humor až na pár dobrých hlášiek, tiež nula bodov. Myslím, že pri tomto filme platí, že čím ste väčším fanúšikom del Torových Hellboyov, tým je pre vás tento film väčšie utrpenie. Som rád, že sa to nezaplatilo a stále dúfam v návrat Perlmana a Tora, ktorí prinesú tu pravú trojku. P.S.: po-titulkové scény sú dve. 40% - 2*

Apokalypsa: Vzestup Hitlera (2011) (seriál)

„Silnější rasa vyhladí slabší rasy“. Ďalší skvelý dokument zo série Apokalypsa tento krát pekne mapuje cestu výborného rečníka Hitlera, ktorý si podmanil cele Nemecko a dostal sa až na vrchol. Už mi tam len chýbal jeho pád, ale dokument je o vzostupe. V dvoch dieloch nahliadneme nie len na voľby, kde sa vodca dostal k moci, ale aj na Hitlera v zákopoch prvej svetovej, ktorý už vtedy mal plán ako zachrániť Nemecko. Skutočne podrobný dokument mapujúci detailne cestu Führera od nuly až k vrcholu. 95% - 5*

Apokalypsa Stalin (2015) (seriál)

Myslím si, že je stále kopec ľudí, ktorý o Stalinovi toho veľa nevedia a berú ho ako spasiteľa Európy. A práve tí by si mali pozrieť tento trojdielny dokument o červenom démonovi s Gruzínska. -"Roosevelt: boh je na strane spojencov." -"Stalin: na našej strane je diabol, je to dobrý komunista." 80% - 4*

Apokalypsa: 1. světová válka (2014) (seriál)

Je skutočne obdivuhodne, že aj s prvej svetovej je toľko skvelých záberov. Rovnako ako v dokumente o druhej svetovej s cyklu Apokalypsa, aj tento prináša perfektné zhrnutie v piatich dieloch. Navyše ponuka na tu dobu skutočne fantastické (a tomto dokumente aj pekne kolorované a zreštaurované) zábery a ukáže prvú svetovú tak, ako ste ju doteraz určite nevideli. 95% - 5*

Zlodějka knih (2013)

Mám rád filmy s tohoto obdobia, ale toto mi moc nesadlo. Nepotrebujem aby sa za každú cenu v týchto filmoch strieľalo, mám rád aj drámy, lenže tu mi akosi nesadol príbeh a moc ma nebavili ani hlavne postavy. Navyše sa mi to cele zdalo dosť pomalé, naťahované a aj dlhé. Pár scén bolo pútavých a napínavých ako prehladavanie pivnice, ale okrem dobrých hercov tam moc toho nebolo a väčšinou som sa nudil. S odretými ušami dávam za silný záver hviezdu na vrch, aj keď neviem či si to zlodejka kníh zaslúži. 55% - 3*

Mizerové navždy (2020)

Michael Bay v prvých dvoch dieloch priniesol okrem štýlových spomalovačiek, aj kvalitnú zábavu plnú výbuchov. Priznám sa, že som neveril, že by mohol niekto kvalitne nadviazať na predošlé diely. A som veľmi rád a zároveň milo prekvapení, že sa tak stalo. Smith, Lawrence aj Bruckheimer sú späť, aby nám dali poslednú jazdu a je veľmi vidno, že si to užívajú. Ale prejdem k detailom a hlavnému dôvodu, prečo sa mi tento diel tak ľúbi aj bez režiséra mojich obľúbených prvých dvoch dieloch. Je vidno, že rozpočet a ani akcie nie sú také aké v dvojke, ale to ani humor a vlastne ani celý film. Bad Boys for Life hlásia síce comeback, ale príbehom sa veľmi dobre posúvajú vpred a tým pádom sa to porovnať moc nedá, pretože trojka je vlastne úplne iný film. Nie len príbeh ma čo ponúknuť, ale aj samotne scény veľa krát vyrazia dych svojim nekompromisným prístupom. Fanúšikov potešia aj príjemne camea s predošlých dielov a dostavy sa na party aj samotný Bay! Bad Boys sú späť, síce v inom štýle, no za to stále zábavný. 85% - 4*

Black and Blue (2019)

Príbehom nič extra, ale musím uznať, že je to celkom dobre natočené, atmosféra tomu tiež nechýba. Je to v podstate od začiatku až do konca taká naháňačka, aby hlavná hrdinka neudala svojich skorumpovaných kolegov, ktorých nachytá pri vražde. Frak Grillo ako záporák to dobre hraje veď ma už nacvičené s iných filmov, ale tým, že je ten film postavený ako naháňačka, tak ma práve že celkom dobre tempo, fajn plynie a tým pádom nuda nehrozí. 70% - 3*

Přátelé - Série 8 (2001) (série)

8. séria - 100%. - "Paleontológ, ktorý posilňuje, ako Indiana Jones." - "Hmm, naozaj som ako Indiana Jones."

Pod vodou (2020)

Začiatok roka a hneď prekvapko. Už s trailerov bolo jasné, že to bude niečo na spôsob béčkových sci-fi hororov s 80tých rokov ako Leviathan alebo DeepStar Six. No nakoniec som dostal skôr mix Scottovho Votrelca a Cameronovej Priepasti. Nie lenže kamera, atmosféra, dlhé tmavé koridory, skafandre či mimozemšťania trochu pripomínajú Votrelca, ale dokonca je hlavná hrdinka žena a rovnako ako Ripleyová, aj ona tu beha v gaťkách a vyhodí stanicu do vzduchu. Oceňujem aj to, že režisér viac kládol doraz na budovanie napätia ako na divoké predvádzanie mimozemšťanov. Toto je typ filmu, ktorý mám rád a títo unterwasermani ma celkom upútali. Fanúšikom Votrelca určite odporúčam. 75% - 4*

Spolujízda (2019)

Dava Bautista je tuším čoraz lepší alebo si to minimálne viac užíva. Akčná stránka je prekvapivo dobrá (potešil aj Uwais), no ta vtipná, mi už tak dobrá nepríde. Nanjiani k Bautistovi celkom sedí, len tie vtipy mi tam prišli niekedy nasilu našrobované. Inak fajn jednohúbka, ktorá je v závere celkom zábavná 65% - 3*.