Spider-Man: Napříč paralelními světy (2023)

Když vás baví více ta část, kde Ghost-Spider (Gwen) je ve své realitě než příběh Milese Moralese, je to značný problém, a už tenhle problém jsem měl v prvním filmu, kdy mě Miles nic moc neříkal, ale tam to zachraňoval vztah Petera jako učitele a Milese jako žáka, jenže tady to není. Miles mě prostě moc nebaví, na druhou stranu další Spider-mani mě přišli celkem zábavní, třeba Miguel O'Hara.

Edens Zero (2021) (seriál)

Pokud v téhle sérii někdo vidí jen Fairy Tail je slepej, ano vzhledově jsou si podobní, ale viděl někdo práci Osamu Tezuky? Mashima prostě má svůj stýl kresby, ale to je tak vše, co má společného s Fairy Tail, sice jsou tu nějaký charaktery, který jsou si podobný, ale to už má opravdu i Tezuka (Astro boy, Black Jack, Sapphire, Dororo.....). Edens Zero je především temnější než Fairy Tail, více to připomíná práci Rave Master, který měl Mashima před Fairy Tail. Byť tohle je sci-fi. Navíc Mashima se zde s nikým moc nemaže a dělá si sám srandu ze svého Fairy Tail, Shiki sice vyřvává o přátelství a jak si chce udělát kámoše, ale síla přátelství tu ve skutečnosti nefunguje, pokud se člověk divá dost dobře a sleduje děj, ani talk no jutsu. Příběh Homury a její matky jasně ukazuje, že jsme někde jinde než je Fairy Tail.

Transformers: The Headmasters (1987) (seriál)

Je cosi na téhle sérii dobrého, ale i špatného, nová hlavní záporná postava, je dobrej, ale..... tak nějak to ztratilo trochu kouzla G1, navíc třeba Daniel se choval v mnoha dílech hrozně retardovaně.

Transformers: Armada (2003) (seriál)

Přiznejme si první půlka nebyla jedna z nejzabavnějších, ale to neplatí pro druhou půlku, od chvíle co se ukázalo, že Sideways není, ani s Autoboty ani Decepticony, že pracuje pro Unicrona, anime dostalo velké grady. Sice se mohlo s Heralds of Unicron více pohrát, aby jich třeba bylo víc´, ale bylo to zábavné. Celkem bych si přál, aby se TF vrátilo i do Japonska, nějaké anime, by se i možná hodilo, pokud by se objevil někdo kdo by si s tím pohrál. V Japonsku dodnes vychází mangy.

Senran kagura: Shinovi Master – Tokio jóma hen (2018) (seriál)

Čím víc znám hry tím víc mě tahle série štve, protože se to vše točí jen kolem Yumi a trochu Fubuki (ačkoliv u Fubuki je to jen dobře), jenže Yumi je v Japonsku populární, ale není dvakrát zase tak moc zajímavá. Bohužel kroěm příběhu Yumi se tady toho moc nedočkáte. Samozřejmě snažili se dát i nějaký příběh Asuce, aby se neřeklo, jenže na to víceméně docela kašlali. Upřímně ano příběh se točí i kolem Fubuki, a její příběh je dosti zajímavý, jenže máme tu nové hrdinky, které člověk vůbec nepozná, pokud nehraje hry a to mě štve asi nejvíc. Třeba příběh Shiki, Yozakury, Minori a Murakumo, což jsou tým Yumi a nic. Kdyby tohle byla třetí série a druhá aspoň se řídila hrou Shinovi Master, kde poznání těhle postav je.

Transformers: Probuzení monster (2023)

Není to nejlepší Transformers film, zdá se že kreslený film z roku 1986 je stále nepřekonán, co se týče Transformers, ale není to nic špatného, dvě hodiny utekli, jako nic. Co mi vadí, doufal jsem ve větší prostor pro Cybertroňany, lidi mě fakt v těhle dílech nezajímají a opravdu nejsou nějak ničim zajimavý ani zde. Noah jako lidská postava však ušel, ale ta holka prakticky mě její linka přišla nudná. Maximálové byli v pohodě Nejvíc měl prostoru Mirage, celkem se mi líbil, jsem rád, že Bumblebee není jedinej s prostorem, Optimus prošel nějakým vývojem byť to bylo trochu neohrabaný, celkově Cybertroňané zde mělí větší prostor než ve filmech Michaela Baye a i víc jak dva měli nějakou osobnost. Na druhou stranu většina Cybertroňanů zde měla jen jednu charakterní vlastnost. Jestli bude nějaké pokračování, tak doufám že se ještě více zaměří na Cybertroňany. Jinak myslím, že na Unicrona je pořád příliš brzo. Takže normálně bych dal maximálně čtyři, ale dám pět abych pár lidí naštval. Ovšem doplním, nejhorší část filmů je asi hudba, Edit: tohoto jsem si na poprvé nevšiml, je tam z 1986  Unicron theme Někdo tady psal, že tohle je adaptace kreslených seriálu, nikoliv stejně jako Marvel, nebo DC i tohle je hlavně podle komiksů, byť kreslený i komiks vznikl podle figurek, tak zrovna Unicron je v komiksech zlým bohem. Navíc komiks vznikl o skoro půl roku dřív než kreslený seriál, byť obojí v roce 1984.

Zmeškaný hovor II (2005)

Asi jedna z mých nejoblíbenějších hororových sérií, ani Nenávist, či Kruh mě tak nedostali. Zmeškaný hovor jo, a proto je mi líto, že nevzniklo nic dalšího do teď, vím je i trojka :D. Avšak příběh Li Li je tak nějak neuzavřen.

Bišódžo senši Sailor Moon - S (1994) (série)

Vrchol celého Sailor Moon, temná atmosféra, skvělý nepřátelé, a tentokrát ani Sailor Moon/Usagi není nejsilnější. Je tu novej nepřítel v podobě Ticha a šíleného profesora. Objevují se další dvě Sailor, tedy Neptun a Uran, které se spřáhnou s Pluto a začínají si dělat co chtějí, jejich cíl je však eliminovat smrtku v podobě Sailor Saturn.

Kage no džicurjokuša ni naritakute! (2022) (seriál)

Zpočátku i docela zábavný, takže jsem si říkal, že chápu důvod proč je to tak oblíbený, jenže pak mě to přestalo opravdu bavit. Hlavní hrdina je naprosto typický hrdina všech ostatních novel, s tím že je možná o něco šílenější, ale už jen to, že je zase nedotknutelný...... už mě to prostě nebaví, zvlášť když se tam bojuje v každým druhým díle. Prostě nechápu to vysoké hodnoceni.