Gympl (2007) odpad!

Nevtipná kravina, co se ani o ten vtip nesnaží, viděno před deseti lety, nikdy si to už nepustím. Ale jak to začalo, to jsem chodil na střední a prostě bylo to o Vánocích a někteří učitelé holt chtěli být hodní, pak někdo donesl DVD s tímhle filmem. Jak já ho nenáviděl, ten film samozřejmě, ostatní to bavilo, jenže já se u toho příšerně nudil. Do dnes jsem nezapomněl jak mě to nebavilo. Asi bych měl dat jednu hvězdičku, že to ve mě vyvolalo takové zhnusení, ale nedám.

Kono jo no hate de koi o utau šódžo yu-no (2019) (seriál)

Někdo tady píše, že tohle je kopie Re:Zero, bohužel předloha pro tohle anime vznikla již v roce 1996 jako Hentai, takže není spíše Re:Zero kopie tohoto? Jinak v celku zajímavé anime, které bohužel ztrácí chvílama na kvalitě, upřímně mě více asi bavil ten svět Fantasy než to co bylo v tom "normálním" světě. Přesto, že třeba postava Mio mě prakticky bavila ten kluk co za ní dolízal až tolik ne. Ale nejvíc jsem si oblíbil postavu Amanda.

Hačinantte, sore wa nai dešó! (2020) (seriál)

Předloha je prý velice kvalitní, a důvod proč to je žánr Harém tam prý také je. Jenže jestli je předloha kvalitní, tak anime prakticky moc ne. Shlédl jsem to celé, ale celou dobu jsem měl pocit, že to není ono, chybělo napětí, nějaký pořádný zvrat a u dvou postav jsem měl pocit, že kdyby tam nebyly, tak vlastně příběh by se neměnil, ano řeč je o Iinie a Louise, protože ty dvě v anime vyzní jako naprosto zbytečné postavy, které vlastně tam nemusely vůbec být a pak se přidá ještě ta třetí co pořád jí, ale ve výsledku je také naprosto zbytečnou, kdyby tam byla jen ta Elise tak by to asi mělo stejnou romantickou linku, jakou má teď a ta není kdo ví co, ale pořád lepší než nic. Celkově dvě hvězdičky dávvám, protože příběh Wendelina nebyl úplně špatný, bylo tam několik zajímavých linek, jen je škoda že boj bratrů nebyl lepší.

Ribbon no kiši (1967) (seriál)

Hodnotit anime po čtvrtém díle, no co se dá říct. V celku vtipné, určitě více pro děti, ačkoliv myslím, že kdyby někdo udělal remake tohoto (už přece jen je několik remaku Astro Boye, Black Jacka, nově je i Dororo - vše od stejného autora Tezuky), tak by to měl někdo vzít trochu temněji - Ribbon no Kishi na to v celku má. Ale teď k tomuhle: Čtyři díly byli v celku zajímavé a bavilo mě to, bohužel čtvrtým dílem musím bohužel anime stopnout. Nemám rád anglicky dabing, který je udělán k anime, a to ke všem anime, bohužel titulkovaný překlad je udělán jen do čtvrtého dílů. Takže hodnotím jen čtyři díly, ale vzhledem k tomu, jak zábavný to bylo musím dát 5*

Kino no tabi: The Beautiful World (2003) (seriál)

Tolik krásných příběhů a povídek, spoustě lidem může vadit ta epizodnost, ale myslím si že pro svět Kino to patří. Je to prostě úžasné dílo, s nádhernou hudbou, která podtrhuje atmosféru. Velká škoda byla že se člověk nedozvěděl více o dalších hlavních postavách, jenže o tom naštěstí pojednává více série z roku 2017

Birds of Prey (Podivuhodná proměna Harley Quinn) (2020)

DC Harley Quinn rádo hrozně využívá ať v komiksech, tak ve filmech tak v seriálu, který je celkem vtipný. Avšak já musím říct, že i přesto že mám rád v celku šílené postavy, Harley nepatří mezi mé nejoblíbenější ani v DC (nikdy jím asi neodpustím, že se na komiks o Ivy vykašlali) natož abych kvůli ní lezl jen tak do kina, tak jsem zase jel s kamarádem. Napíšu to takhle, film jsem si užil, ale něco mi k tomu chybělo. Akce mi přišla celkem dobrá, musím říct že akční scény u DC jsou opravdu povedený, co bylo povedený je postava Huntress, Bruce-hyena, i Black Canary celkem šla. Avšak můj velký problém není postava Harley Quinn, ale Cassandra Cain, pro představu v komiksech je to někdo kdo neumí pořádně anglicky mluvit, jde o osobu co dokáže porazit Batmana, díky svému výcviku, jenže ta osoba co je ve filmu není prostě Cass, ale je to jen nějaká zlodějka, tohle těžko filmu odpouštím. Další problém je nevyužití Black Maska, toho magora mám v celku rád, jenže ve filmu i když sem tam něco předvedl, no nebyl to úplný Black Mask. No a příběh, něco jako typický komiksový film, užít se to dá, jenže asi tak na jedno podívání.

Mulan (2009)

Balada o Hua Mulan vznikla v šestém století, zda je Mulan historická postava či jen legenda je už asi ve hvězdách. Ať tak či tak většina lidí zná Mulan jen jako Disney pohádku, avšak v Číně bylo několik filmů o Mulan již před tím, nebo i po tom, což je tenhle případ. Tohle však by děti asi moc nebavilo, na rozdíl od Disney Mulan. Přece jen jde spíše o válečné drama, hlavní záporák má při tom slabost pro svoji sestru, také rád popravuje zajatce a bitvy mají v sobě dost krve. Musím říct, že mě tenhle film bavil od začátku do konce.

Hra o trůny - Dlouhá noc (2019) (epizoda)

Tady všichni píší, sahodlouhé příspěvky, ale já se zeptám takhle.... ono tam bylo něco vidět? Já viděl tmu a pokud jen přece jen něco bylo vidět, tak kamaraman byl velmi blízko. Jo po tomhle si člověk pustil bitvu o Helmův žleb, abych vůbec bitvu viděl. Tak za co jedna hvězda za prvé to co přišlo po tomhle bylo ještě horší a za druhé aspoň za ty herce. Nemám moc co k tomuhle napsat, bylo to nudné, bez napětí a byla vidět většinou jen tma, navíc hlavní postavy při tomhle měli takový plot armor, že to nebylo pěkný.Stačí si pustit tohle https://www.youtube.com/watch?v=SirDcru-oG0

Joker (2019)

Musel jsem si to pustit po druhé až na DVD, v kině jsem na tom byl, abych vše vstřebal. A co si z tohoto snímku můžu odnest, něco co Marvel filmy pro mě nedokázaly a to koukat na film, aniž bych se při nějaké scéně nudil (není to hate na Marvel, leč mě až tak Marvel nebere, i když sem tam se podívám na nějaký povedený film od nich), a to nemám rád drama, což film je. Nejvíc je vychvalován Phoenix a nedivím se, opravdu si se svoji postavou pohrál. Tahle komiksovka má něco co mělo naposledy trilogie Temný rytíř a to dobrého záporáka (co se týče komiksovek v posledních letech je málokdy vidět charismatický záporák), i když v tomhle případě se jedná i o to že záporná postava je vlastně i náš protagonista Arthur/Joker. Taky je vlekým plusem temná a špinavá atmosféra Gothamu. Dobrý byl i De Niro a jeho postava, zbytek postav už byli spíše jen figurky.

Tři bratři (2014) odpad!

Tak fajn z filmu si pamatuji, Svěráka, sekání rostlin, vlk který zřejmě navštívil Metro 2033, Myslivce (úchyl) a osmiletou Karkulku..... pak bylo cosi o 12 měsíčcích. Ok to je tak vše, je to sice už nějaká doba co jsem to viděl, ale těžko si to nějak dávám dohromady o čem ten film vlastně byl. Nejvíc si bohužel z toho pamatuji, jaký byl Myslivec úchyl co myslí na osmiletou dívku. No nečekal jsem, že uvidím pedofilní tématika v pohádce pro děti, čekal bych to spíše v nějakém dramatu. Leč tohle není drama, má to být pohádka o.... ani vlastně nevím, asi podle nadpisu o nějakých třech bratrech, ale to si sotva pamatuji.