• Fantasy

1 Beongaeui gijeok (2007)

Děj, který se odehrává na předměstí Soulu v jednom slumu, je místy dost dojemný, což filmu pomáhá, i když někdy nefunguje jako např. v závěru filmu scéna s pásem šampióna. Obsazení Ha Ji-won mi ale do role boxerky vůbec nesedělo. Film je výborný jen v některých scénách a detailech jako např. házení rajčat, ale celkově je to jen lehký nadprůměr. Naštěstí nás celý snímek provází skvělý korejský humor, takže na pobavení dobré. Za mě plně zasloužených 65%

69 (2004)

Skvělá komedie zasazená na konec 60. let s perfektní dobovou americkou muzikou:-) Začátek byl super, hodně jsem se nasmál, ale pak to malinko začalo uvadat, ale stále se snímek držel nadprůměru. Sice revolucionáři typu Che Guevara opovrhuji, ale téma filmu bylo zajímavé díky komediální vybroušenosti některých scén jako např. barikáda školy a střevní problém Nakamury či song Chinko:D. Celkově ale nemohu dát více jak 3 hvězdy a 65%, na to jsem se občas malinko nudil, ale jinak dobrý film a skvělá komedie.

Národní reprezentace (2009)

Poměrně zajímavý a v mnoha ohledech osvěžující film, jen škoda, že tam nebylo ještě o něco víc humoru (scéna se skříňkou a palcem byla super či test nového můstku v Muju). První půle byla pro mě ale lehce podprůměrná, snímek graduje a napravuje si reputaci díky závodům v Naganu, což je na filmu to nejlepší, konec už je trošku natahován i emočně. Celkově dobrý film, který stojí za shlednutí. 50%

Daiteiden no joru ni (2005)

Perfektní film, který je postaven na příbězích několika lidí, jejichž linie se tu a tam občas s někým protnou, a výpadku proudu, "Blackout", který v tomhle snímku má neskutečnou atmosférickou "moc". Celkovou atmosféru a smutné příběhy jednotlivých postav krásně dokresluje jazzový soundtrack. Celý snímek nás provází nádherné vizuální zpracování. Vrcholem filmu je příběh čekání basisty na svoji dávnou lásku či příběh o návratu z kriminálu po 6 letech. Basista provozuje bar, který je zastrčen do jedné z postranních ulic v Tokiu, ale vytváří tu správnou jazzovou atmosféru. Když se seznámí s dívkou, která naproti jeho baru provozuje obchod se svíčkami, tak v době blackoutu se dají do řeči a ona nádherně se svými svíčkami vydekoruje jeho celý bar a i část ulice, což ještě o to více vynikne při vrcholné scéně při které ještě začne sněžit, nádhera. Ve spojení s krásně vystavěnou atmosférou na základě výpadku proudu, se kterým tu souvisí, že lidé se proberou z toho všedního shonu a začnou mít k sobě mnohem blíže, je film postaven do pěkné roviny. Za krásný film se musím tímto náležitě odměnit svým hodnocením. Skvělý zážitek.

Singgeuljeu (2003)

Pohodový film, ale nijak moc dobře jsem se u něj nebavil, prostě průměrná až podprůměrná záležitost. Na jedno podívání dobré, ale prostě tenhle snímek nemá něco kvůli čemu bych ho chtěl vidět znovu, takže z toho důvodu 45%

Benga v záloze (2010)

Prvních pět minut je bombastických díky brutálnímu nařezu ze strany S.L. Jacksona a D. Johnsona, jenze jak příjde na řadu duo Wahlberg a Ferrell, je to poměrně často nuda, spousta vtípků mi přišla nefunkčních, až teda na pár, jako skok okna Beamana, banda houmlesáků a Prius či závěrečná honička. Celkově příliš natahované a ne moc povedené vtipu, čekal jsem více a Mark mě tu mírně iritoval v tomhle snímku. Za mě lehký podprůměr 45% P.S.: End credits si zaslouží mé uznání, kde se naráží na krizi v USA a vysvětlení v podobě čísel:-)

Aurevoir Taipei (2010)

Faye, holka Kaie, odjíždí do Paříže, Kai zůstává v Taipeii a časem by chtěl za svou holkou přijet, tak se v jednom knihkupectví učí z knih francouzsky, kde se seznámí se Susie, která v knihkupectví pracuje. Jednoho dne se rozhodne využít služeb strýčka, který je místní mafián, ale musí pro něj udělat jednu prácičku a on mu za ni zaplatí cestu a pobyt v Paříži, ale celá situace se zvrtne.....Příjemně natočený film, ve kterém vyniká noční Taipei, hudba a lehký humor (scéna s "no running in the subway" je skvělá, stejně jako sama osvobozena trojice jede výtahem a stopne je utíkající unosce před policií:D). Celkově vzato příjemná podívaná, která nezklame, ale ani vyloženě nenadchne, takže se rozhodně vyhnu vysokému hodnocení. Za mě poctivých 60%

Gaeullo (2006)

Film pěkně natočený (zvláště venkovské scény) s kvalitní obsazením (Eom Ji-won a Yoo Ji-tae), ale to je asi tak vše, příběh mě tedy moc nezaujal, nechalo mě to naprosto klidným a dávám za pravdu uživateli Brandon, ten to vystihl přesně. Jediné, co se mi líbilo byla scéna před koncem v kavárně, jinak nic moc. Je to škoda, docela jsem se na tohle těšil, ale ouha. Navíc Kim Ji-su je mi nesympatická. Za mě 45%

Horobicheuleul wihayeo (2006)

Filmy, kde se vyskytuje klasická hudba mám rád, tenhle není vyjímkou, i když bych první půli spíše viděl jako průměrnou, kterou vyzvedávají jen scény hraní na piáno. Druhá půle už je poměrně lepší, ale závěr je nádherný, kdy při závěrečné scéně hraje dospělý Gyung-min Rachmaninova a jednu z nejlepších věcí vůbec, koncert pro klavír č.2, jen škoda, že Moderato tam není v plné délce, ale tahle scéna a scéna s umírající babičkou, která Gyung-mina ošklivě tituluje, i když je těžce nemocná, ale samozřejmě to dělá s určitým záměrem plus samozřejmě pianní competiton, dělá z tohodle snímku krásný film. Za mě 80%

Heoming (2008)

Heoming je takový nenápadný film, který působí jako jen lehce nadprůměrná záležitost, ale snímek je velmi citlivě podán, a to s takovou lehkostí a nenáročností, že to velmi potěší. Dobře je zvolené i téma uvadajícího vztahu jednoho z partnerů, kdy jeho partnerka mu po letech připadá moc akční a chtěl by si od ní na nějakou dobu odpočinout, tak se přihlásí na expedici do Antarktidy. Jenže do toho přijde nehoda a hned je vše jinak. Prostě člověk by si měl vážit toho co má, protože pak může být příliš pozdě. Celkově velmi pěkně zfilmovaný snímek, který mohu vřele doporučit. 80%