• Fantasy

Qing ren jie (2005)

Shakespearovo - Romeo a Julie, Zhao Wei, nádherný soundtrack a kamera, dělá z tohoto snímku krásnou záležitost. 75%

Poslední císař (1987)

Dokonalý film o posledním čínském císaři, který se snaží být historicky přesný. Jeho délka je epická, stejně jako jeho náplň, která popisuje život císaře Pu Yi od jeho korunace ve 3 letech až po jeho smrt v roce 1967. Konec byl naprosto skvělý, kdy se snímek vrací do Zakázaného města a do "Hall of Supreme Harmony", ve kterém se odehrává závěr filmu. Epicky dokonalý snímek, který si právem zasloužil všechna svá ocenění. 100%

Sbohem Dragon Inn (2003)

Goodbye Dragon Inn je specifický film, který sice postrádá nějaký "klasický" děj, ale o to více se zaměřuje na jednotlivé scény a atmosféru starého kina. Tohle je nádherná pocta starým filmům a kinům, které bychom v dnešní době těžko hledali, ale o to víc si u tohoto filmu vzpomeneme, jaké to dříve bylo. Není tu nouze o poměrně dost úsměvných scén, které jsou spojeny s neustálým "cestováním" jednotlivých protagonistů po sále, ale i v zákulisí kina, kdy scéna z pánských záchodků je k popukání. Závěr filmu se závěrečným songem je jen už pověstná třešnička. Vyjímečný film a také vyjímečné hodnocení.

Oretachi ni asu wa naissu (2008)

"I can go two, three rounds you know. Once I jacked off 13 times in one day. That´s an unlucky number but still." Zajímavý snímek, který zachycuje poslední rok na střední škole a který se točí kolem několika kamarádů, kteří zkoumají svojí sexualitu či zažívají první lásku. O povedené hlášky a scény není nouze (např. erotický film v kině, kam Mine vezme Chize a při erotické scéně shoří film a v kině se rozsvítí světla, ale i další). Za netradiční pojetí "problémů" Japonci opět sklízí ovace, já sice nebudu nějak přehánět, ale za mě 70%.

Zerachin shirubâ love (2009)

Hm, tak tohle byla filmová lahůdka. Perfektně vystavěný snímek, ve kterém moc dialogů nenajdete, zato krásné kamerové podání scén a skvěle padnoucí soundtrack ano. Nádherný snímek, který mi udělal velkou radost.

Bezvadná dvojka (2007) (seriál)

Ze začátku to byla dobrá sranda, ale od 7. dílu to začalo být peklo, stále se opakující výlevy Risy a tupost Otaniho už nebyla tak směšná jako prvních dílech, ale už jen otravná. Už to bylo spíše za trest se na tohle animé dodívat, a proto ani mé hodnocení nemůže být dobré. 45%

Luan qing chun (2008)

Mno....takhle nějak vypadá umělecké dílo.

Miao Miao (2008)

I když se tu jedná o kontroverzní téma, se kterým ja nemám porozumění, v tomhle filmu mi to vůbec nevadilo, neboť je to v tomhle snímku podáno s takovou lehkostí, výbornou kamerou a perfektními scénami (např. každá z CD shopu), ale nesmím zapomenout ani na skvělý a pohodový soundtrack. No a Chang Yung-yung je skvělá, takže...celkově mi udělal tento snímek velkou radost, takže za mě 80%

Poslouchej (2009)

Skvělý film, které mu navíc pěkně pomáhá i občasná komediální stránka, ve které nechybí "nosebleed":-) Nikdy by mě nenapadlo, že film, ve kterém se bude většinou vyskytovat znaková řeč, bude tak podmanivý. Jako mix drama, romantického a úsměvných scén působí tenhle film neobyčejně skvěle. Chtěl jsem dát 4 hvězdy, ale hodně mě dostal konec, který jsem vůbec nečekal (ano nějak mi zmínka o tom "že on neslyší také" mi to nedocvaklo). Skvělé podívání, které je jako balzám na špatnou náladu. 90% - prostě "Love and dreams are miraculous...They do not need to be heard, to be said or translated" .-)

About Love (2005)

Snímek dokonale zachycuje příběhy jednotlivých postav, které mají různé trable s láskou. Film obsahuje 3 příběhy, které se v malinkých momentech lehce dotýkají. Ve filmu je skvěle zachycena nálada a atmosféra jednotlivých příběhů, kdy první se odehrává v Tokyu, druhý v Taipeji a třetí v Shanghaji. Tak jak jsou příběhy za sebou uvedeny, tak zároveň, alespoň pro mě, film krásně vrcholí příběhem v Shanghaji, který má ještě širší rozměr díky záverečné scéně v pobořeném předměstí Shanghaje, kdy staré, ale pěkné domy, musí ustoupit novým, čímž Čína takhle přicházi o svou kulturní identitu. Záverečný španělský "pozdrav" - te quiero jen podtrhuje již tak vynikající film, který má i skvělé obsazení. Nemůžu jinak náležitě ohodnotit tento nádherný snímek než všemi pěti.