• Fantasy

Kame wa igai to hajaku ojogu (2005)

I když jsem si zpočátku říkal, že to zas tak dobrý film nebude, tak jsem se opět příjemně zmýlil. Japonci dokázali postavit zase takovou nenáročnou komedii, která oplývá skvělými nápady, ale zvláště perfektním humorem, kdy bombastické scény, kdy se prostě musíte smát jako "zasekaný záchod", Nazi kuřecí křidýlka a zvláště Jurino "Hue he he he hee", mě pokaždé dostalo. Nádherná lehkost a hravost s komediálními prvky vynáší tento film do vyšších pater. Nemůžu si pomoci, bylo to parádní pokoukání. 90%

Instant numa (2009)

Aso Kumika se mi v tomhle filmu docela líbila. Celý film obsahuje takový lehký humor, kterým je celý film protkán. Děj filmu mě zpočátku moc nezaujal, ale poslední 2 třetiny filmu už byly ok. Výborné byly scény ve vetešnictví s „údajným“ otcem Haname, kdy nákup sody a čaje při puštěném umyvadle či poobědvání v restauraci, zatímco se napouští vana s vodou, byly skvostné, nebo scéna ve vetešnictví, kde muselo být naprosté ticho, jinak jste byl každý sekýrován za hrubé chování, ale kolegyně Haname to už nevydžela a začala tam na prostest řvát, scény s chlapíkem, který se vrací z práce a vidí pokaždé Haname v okně dělat různé věci (nasazená maska, rozhazuje peníze atd), dále hledání automatu, který předpovídá budoucnost, kdy ve scéně na smeťáku začne pršet a všichni si začínají nasazovat dopravní kužely na hlavu, aby nezmokli. V neposlední řadě super scéna, kdy se Haname háda s „Gasem“, který je punkový muzikant, a říká, mu ať udělá něco iracionálního, vždyť je přeci punker. Prostě, i když bych spíše tomuhle filmu dal velmi slušné mírně nadprůměrné hodnocení a plně zasloužené 3 hvězdy, tento snímek obsahuje i něco navíc, co je např. obsaženo ve vyjmenovaných scénách a hodně mě to bavilo. Skvělý humor vypracovaný do detailu, lehký a pohodový film, který má srdce. Navíc, kdy uslyšíte v Japonském filmu hlavní hrdinku omýlat: „Life sucks.“. Jó každý máme svoji „instant swamp“, ve které se utápíme. Pěkný film a další údiv ode mě, jak dokážou být zase Japonci originální. 80%

Nodame cantabile (2006) (seriál)

Docela jsem se bál filmového zpracování, resp. hraného seriálu dle originálu. Ale ono to dopadlo hodně dobře. Herecké obsazení bylo skvělé, zvláště dobře byla zahrána Nodame díky Ueno Juri. Dobrý tah byl i obsadit Strezemanna Takenakou. V seriálu ale opět dominuje klasika, takže si tu můžeme pěkně poslechnout skvělou hudbu od Mozarta, Beethovena, Schuberta, Brahmse, Debussyho atd. čili z tohoto pohledu skvělé. Nemohu se ale ubránit dojmu, že anime bylo lepší, neboť v animé byla mnohem lépe ztvárněn koncert pro piáno č.2 od Rachaminova, což je můj nejoblíbenější kus, takže sem byl malinko zklamán, ještěže to v seriálu žehlily Beethovenově 7. symfonii. Dále je tu výtka k některým funny momentům, které prostě nejdou tak dobře hraně realizovat, např. scény kdy je Nodame „bita“ nepůsobí tak dobře. Každopádně zfilmování se povedlo, musím říct, i když o lepší považuji korejský Beethoven Virus díky perfektnímu Kim Myung-minovi. Tak či tak získává tenhle seriál ode mě krásných 80%.

Betoben baireoseu (2008) (seriál)

Fantastický seriál, který je zároveň výjimečný v tom, že je o klasické hudbě. Japonci mají na podobné téma také svůj Nodame Cantabile. Co je naprostou špičkou tohohle seriálu je profil Maestro Kanga, kterého ztvárnil Kim Myung Min. Bezchybně zahraná postava, která navíc byla skvěle vyprofilovaná se skvělým vývojem. Tahle postava mi velmi přirostla k srdci. Další složkou, která vynáší tenhle seriál do nebeských výšin je klasická hudba, která je v seriálu použita. Skvěle použité části 9. symfonie od Beethovena či od stejného autora Piano Concerto No. 5 Op73 „Emperor“ Allegro, od Mozarta koncert pro hoboj a orchestr kv 285d, ale i jiné. Prostě hudba plus postava Maestro Kanga bombastické. Z tohoto důvodu byl ne moc výrazný Jang Geun-suk, ale to by ještě nebylo tak vážné, ale vůbec mi nesedla herečka Lee Ji-ah, která hrala Du Ru Mi, prostě při vzpomínce na Park Shin-hye, co hrála v You´re Beautiful, nebyla pro mě zase tak charismatická. Když si vzpomenu, že po prvních dvou dílech jsem nebyl moc nadšen, ale holt je tohle seriál a malinko tu trvá, stejně jako u ostatních podobných korejských seriálů, než se vykreslí základ příběhu. Podobný problém jsem měl i u YB a co se pak z toho vyklubalo za seriál :-) Seriál ke konci hodně vytváří tlak na vaše slzné kanálky, ať už loučení se s Mastro Kangem, nebo velmi dobrá linka s Kim Gab-yongem(Hoboj) a Ha Yi-deun(flétna). Hodně mě pobavil svým komediálním projevem Park Chul-min v roli Bae Yong-gina, který hraje na trumpetu a pracoval v kabaretu. Celkově vzato jsem i přes malinké výtky s tímto seriálem hodně nadšen, už jen kvůli tomu, že miluju klasiku a Maestro Kang, co občas řekl, mi jako kdyby hovořilo z duše. Závěrem bych chtěl smeknout před herci, neboť hlavní protagonisté nebyli skoro vůbec klasickou hudbou políbeni, ale jejich tvrdá práce se vyplatila, i když jen imitují nahrávky, které byly pořízeny ve studiu. Skvělé, skvělé. Nemohu dát méně než 95%. Speciální záležitost pro mě.

Suwingu gâruzu (2004)

Od Yaguchiho konečně perfektní film. Humor, jazz a Takenaka, vše je v naprosté harmonii. Další plus za střední školu:-) a Kanjiyu Shihori. Narozdíl od jiných Yaguchiho komedií, si tahle svoje hodnocení plně zaslouží. Už jen kvůli geniální scéně s kancem a songem od L. Armstronga - Wonderfull World. Super film a poctivých 95 %

Waterboys (2001)

Spousta lidí se tu zase rozplývá, jak skvéla je tato komedie. EEEEE, není. Je spíše většinou lehce podprůměrná. Kdyby nebylo Takenaky, který tu taky občas přehrává, nebo DDR, tak bych tenhle film poslal do podprůměru. Začátek naprosto přišerný a vyvrcholení, no tak bych tomu neříkal. No ucházející film to je, ale skvělá komedie? Ha ha, to ne. Nebudu moc zlý, dám čistý průměr a 3 hvězdy s hodne odřenýma ušima. 50%

Happî furaito (2008)

Yaguchiho filmy vynikají svou lehkostí a humorem, což by se z časti mohlo říci i o tomhle titulu, ALE...tim asi vetšina pozitiv končí. Děj filmu je poměrně stupidní, většina japonských vtípků nefunguje, protože je to už moc přitažené za vlasy, viz každy ksichtík Ayase Haruky, která v tomhle filmu působila hodně naivně. Celé mi to připadá jako špatná reklama na JAL. Jako komedie tohle na mě vůbec nepůsobilo, spíš jako hodně naivní a stupidní film, který kdyby nevznikl, tak by se vůbec nic nestalo. Jednou jsem se zasmál, to ano, ale jen na konci, kdy co-pilot se rozčílil, že celé jeho nouzové přistání bylo zahrnuto do posudku, moje zasmání se ale spíše vztahovalo na to, že mě taky někdo testuje, co vydržím. Ne, tenhle snímek je ztráta času, je to prostě špatná komedie, celkově by sa dolo říci, výborná slátanina. Jediné, co bylo na tomhle snímku za řeč, bylo kvalitní obsazení. Když se tu podívám na průměrné hodnocení, tak jen kroutím hlavou a opakuji: "WTF, WTF?" Tolik lidí se špatným vkusem, omg. Tohle je jednoznačné zase jeden z brutálně přehodnocených asijských filmů. Hlavní argument? 90% filmu strašná nuda, takže těžko mi bylo do smíchu. Tohle je špatný film a tečka. 20%

3:10 Vlak do Yumy (2007)

WTF? Tak s takovým obsazením a takhle to dok.urvit? Chování postav a jejich logika je tu naprosto mimo. Spousta chyb, který tento film provází, děj filmu je dost mimo. 79% dát takovému zbabranému filmu, který si hraje na na inovátora na poli westernů? Oh shit. Tak tohle si ze mě někdo dělá srandu. R. Crowe má ve filmu takové koule, že tu bandu chcípáčků, rádoby strážců zákona, by mohl oddělat hned na začátku a tímto by tenhle film byl zároveň zbytečnej. Jen kvůli tomu, že v tom filmu někdo aspoň něco hraje, tak nedám horší hodnocení, ale brutální zklamání. 40%

Good bye, Lenin! (2003)

Skoro ucházející film, ale velmi mě znepokojilo tón vyznění tohoto snímku. Vzpomínání na staré dobré časy za komunismu (že ono vlastně bylo líp) se mi ježily chlupy na těle, proto tenhle snímek nemůžu dobře ohodnotit, i když má velmi dobře zachycuje realitu tehdejší doby. 35%

Kiraware Macuko no iššó (2006)

Matsuko, Matsuko...Ne příliš šťastný životní příběh jedné ženy, který je ztvárněn v perfektním kontrastu, ve kterém dominuje vizuální stránka filmu, která tak velmi zjemňuje a vlastně i staví celý příběh do velmi zajímavých rovin. Prostě originalita je v tomhle filmu vidět každým coulem. Ale i tak jsem se nemohl při sledování ubránit dojmu, že jsem se občas nudil, což mě mrzí, protože bych s hodnocením tohoto povedeného snímku tak neváhal. Ale i přes nesporné pozitivní argumenty z filmu, které jsem tu uvedl, nemůžu dát více jak velmi dobrých 65% a plně zasloužené 3 hvězdy. Mně tohle vše ne úplně sedlo, alespoň ne v téhle délce. Každopádně film obsahuje velmi velmi nádherný konec. "Život nemá cenu podle toho, co dostáváme, ale podle toho, co dáváme".