• Thriller

Supersex (2024) (seriál)

No musím přiznat, že mi zvědavost nedala podle názvu a mrkl jsem na první díl. Že to bude o pornoherci jsem nevěděl, že bych ho neznal, to taky tvrdit nemůžu. No kdo by to jméno někdy neslyšel. Scénář je moc zajímavý, prostě to nebyla nuda. Jestli je to skutečné Roccovo odvyprávění nevím.. Nebo zda si příběh malinko nepřibarvil. Každopádně zajímavá exkurze do jeho života, myslím tím, kluka z chudé rodiny a Italské ulice. Krom toho, že to není úplně pro děti, neb pár sexuálních scén tam je, ale nic úplně přemrštěného, zápletky s mafií a také skvělé herecké výkony. Celý příběh je s lehkou nadsázkou, např předávání pornooskara... Takže o penězích i slávě to je, každopádně není to jen o tom jak malý kluk nakonec přechčije nejen Paříž, Itálii, vlastního bratra, který je jeho vzor a rodina, i když je to vlastně problémový alkoholik, ale i celou zemi. Každopádně nejvíc za děj, výkony a hlavně scénář. Je to zábavné i když bych do takového světa nikdy nechtěl.

V bublině (2022)

Řekl bych, že většina Finů má něco do sebe v tom jak se snaží s dětmi komunikovat a nenásilně je vychovávat, dost možná. Ale jak už zde někdo píše možná jí měli dát facku a, říct ať se už nestará. Koneckonců, ona to velmi špatně nesla a to jak s dospíváním a pochopením sexuality a lásky lidí, tak to, že zjisťuje třeba přímo u své rodiny, že né všem to prostě po dlouhých letech klape a že někteří dospělí mají tajnosti s četnosti těchto výkyvů vztahu. Obzvláště nepochopitelné pro ni je, že její máma má vztahy k ženám. Tudíž se uzavírá do sebe a pomyslnou bublinu vytvoří nejen kolem sebe, ale i kolem své rodiny, kterou se snaží udržet pohromadě. Ukazuje se, že ani máma to nemá lehké, protože je tu samozřejmě manžel, kterému ublížila, a který se trápí sám, protože mu dojde, že tohle je mnohem těžší než když by měla chlapa. A je tu její dcera která začíná mít kvůli tomu problémy. Rozmazlený fracek bránící se lásce a vztahům, naopak láska k jejímu kamarádovi jí nakonec z nejhoršího pomůže. Když by se jí nesnažili rodiče porozumět, kdoví jak by to skončilo. Každopádně závěr jak už to u těchto filmů bývá otevřený, nicméně i s jistým rozuzlením.... Srážený jelen už párkrát ve filmu byl, nicméně tento rozplete jejich uvědomění. Vyplatí se dívat v tichosti a s porozuměním... Má to svou pointu i svůj příběh... I když to není zrovna ,, hůstýýý,, na efekty, jak říkají puberťáci, tak to dokáže trochu nahustit psychickou atmosféru. Za mě super..

Šťastně až do smrti (2022)

Příběh který se zdál zpočátku jednoduchý. A přišel mi trochu asertivně přehnaný, nabírá postupem času na čím dál větší zajímavosti, jednoduchost zůstává, kromě intrik tam jde o život. Nechci říct, těm co neviděli, co v příběhu bude, zabití nevinné osoby? Možná...a byla nevinná? Nebo jí o něco taky šlo? Chtěli by jste vědět která? Jedna smrt zbytečná, druhá těžko říct. Vrátit tak čas a jednu velkou chybu kterou z nenávisti ten muž udělal, mohlo všechno dopadnout lépe. Možná nemusel nikdo nikoho zabíjet. Ale ta zášť byla přesná. Hořký čaj bez cukru a s pořádnou dávkou citrónu z malželčiny strany. Chtěla vždy všechno nebo nic. Jak řekla její kamarádka. A tak to taky bylo.

Tajemství a smysl života (2023)

no je to taková slátaná fantasy s malými prvky moudrosti o reinkarnaci, jiných životech, meditaci a tomu čemu všemu jsou lidé schopní uvěřit. Nebráním se však představě, že je nám neustále podsouván názor Petra Vachlera a jeho příběhu. No byl by to ale nádherný svět, být to vše podle něj. Říká, že i špatné duše se znovu převtělí do nových těl. (S tím si dovoluji nesouhlasit, tohle privilegium si nezaslouží, špatné duše buď putují do špatných těl, nebo se převtělují do něčeho podřadného, zvířecího. Nemluví se tam o karmické odplatě, a karmické trestu pro špatné. Jediná možnost jak se vykoupit z kola utrpení, je prožít dobrý život navzdory zlému osudu, tzn přojít si utrpením, které si zasloužím, prožít si svůj trest a i tak si zachovat dobrou povahu a tvář. Jinak se budou neustále vracet do kola odplaty.) Jan Budař tam hraje velice dobře... Barbora Saidlová a Andrea Růžičková skvělé výkony.Josef Polášek výborně zahrál truchlícího otce. Příběh je v závěru trochu šokující, čím vším je popletený, určitě to není nuda. Jen je díky tomu čmelákovi trochu přelétavý, stejně jako postavy. 😁🤣 No jestli Vás to zajímá, běžte na to! Jakože v televizi už ty krásné efekty nezaujmou tolik, to chce vychutnat v kině. Klidně mohli dát film i do 3D verze..... Jinak dobrý Petře, děkuji Vám za ten zážitek a hlavně, doufám, že probudí lidi, kteří ještě stále spí ve svém vlastním vězení. Je to o probuzení.

Pět nocí u Freddyho (2023)

Číslo 5 žije v hororovém podání pro děti? Klasická lekačka minimem morbidních záběrů. Ale melo to hezký příběh, nechci napovídat, jak to dopadlo. Efektivně propracované, příběh nebyl úplně plitký... Oči těch hraček uhrančivé. Co me štvalo je neustálé se vrácení k příběhu ve snu. Taková oodechovka s malou dávkou napětí. Jako bonus trochu sci-fi duchárna. Nezarmoutilo, nuda to nebyla. Pěkná hudba, oceňuji retro styl návratu do 90tek, ty dětské automaty.. Atd... Hlavní role supr, chátrající zábavné centrum...v zapadákově. Taky s hlavní rolí se život zrovna nemazlil. Plus za autenticitu jeho života. Dobrý.

Můžem i s mužem (2023)

Nevím proč to tak všichni odsuzujete, koho nerozesměje v prvních minutách ironie, tak se prostě nedívejte. Za mě Vanda umí, aspoň rozesmát. No ani v kině by mi to nevadilo, ale jako televizní inscenace dobrý... Trochu mi to připomíná Taková normální rodinka, jako film na Silvestra v podvečer geniální. Já jsem se zasmál mockrát. Je to taková divadelní komedie. Truchu primitivní, polouměkecký, ale to je asi trochu úmysl.

Spirála strachu: Saw pokračuje (2021)

Celkem bavilo, bylo to něco mezi detektivkou, thrillerem, morbidním hororem (napodobitel Saw) občas se člověk i zasmál černému humoru detektiva. Ovšem trochu zklamání je v tom, že režie se zapomněla vzdělávat v základních zdravotních primcipech, které zná i malé dítě, člověk má 6 litrů krve. Po 2 litrech jde do bezvědomí, většinou. Je tam vlákno na pokračování? Nevím, myslím, že Chris Rock je to poslední, co by mi vadilo, naopak skvělý výkon a co že je uřvaný.

Seminář (2023)

Mě to tak vtipné moc nepřišlo, snad spíše tragikomické. Pár věcí k zasmání tam možná bylo... Na mě však trochu stresující.. Jinak tipická vyvražďovačka, ale vcelku se zajímavě propracovaným příběhem....

Světlonoc (2022)

I když trochu zdlouhavý, zasněný, mysteriózní, fantasy horor. Trochu více prostřihů, kapitoly beru, to bylo fajn. Zaslouží si mnohem lepší hodnocení, jako mělo to grády, sice pomalu se rozvíjející. Jak udělat s chudých holek bydlících v dřevěnici čarodějnice. Krásné prostředí kopců, ovcí, pastvin, i hor přidává na tajemnu, další horor po Slunovratu se noří do temnoty bílého dne, ale nerozdíl od něj se nekoupe v hnusu, ale klasickými předsudky a odsouzení. Proč všechno nehodit na nevinné holky, které jsou na kraji společnosti, samy a hlavně ne ně půl vesnice mužů s touhou kouká, ženy jim závidí. Sbírají byliny a jsou prostě divné, protože nezapadají. Ano tento a podobné příběhy se klidně mohly v minulosti stát. Hezky popletený příběh, přitom ne úplně složitý na pochopení, taková tradiční klasika. Mě se to líbilo moc. Přál bych si ať tento film nezapadne, protože má něco do sebe, nejenže je dobře udělaný, zasazený do skvělého prostředí, má zajímavý příběh, a má i odkaz kterým chce něco říct... A to je dost nato aby jsi zasloužil víc. Jediné, co ki trochu přišlo v začátku legrační, jak se holky probudí do té hrůzné tradice Velikonoc... klasicky ztvárněné a přehnané vnitřní strachy všech žen z Velikonočního pondělí. Jinak dobrý.

Jetski (2022)

Dávám 4 hvězdičky, aby jste ještě přehodnotili.....a přidal filmu na hodnocení. Dobrá hudba, kvalitní kamera, celkově to působí celkem věrohodně. Jinak film by zasloužil tak 50% Na žraločí horory docela dobrý, viděl jsem větší blbosti. Tohle mělo příběh, i když plytší a trochu béčkový, dokonce i nějaký děj napětí se navyšuje pomalu a postupně, věřím, že unavení mohou u toho začátku dát šlofíka... Od těch vodních skútrů se to ale rozbíhá. Vytknul bych snad jen, co dělá ta holka u moře, z té party, kdyz neumí plavat? No budiž.. A ještě něco- koukání v moři pod vodou je blud, slaná voda hodně štípe v očích. Když už tak trochu červené oči mohli mít..