Matrix (1999)

Parádní scifi, se skvělými tipy herců, kteří se skvěle hodili do svých rolí. Nutno zdůraznit též skvělou práci Wachowskich, kteří se ujali režie a to ve vší párádě. Ono není co moc vytknout, spíše naopak bych mohl vyzdvihnout všechny ostatní co se na filmu podílely a jeho finální verzy přispěly. Především co se týče střihu, kamery, hudby...... Až nyní ( 2012 ) jsem si uvědomil jak je film ještě o to více fascinující když pomyslíme, že v době kdy byl film natočen ( 1999 ) se teprve počítače stávali hitem a nějaké počítačové hry a programy pro pochopení filmu téměř nebyli. Jak je tedy možné, že někdo přišel s tak skvělým nápadem? Každopádně už díky tomu, že film byl natočen v té době, (jakoby tvůrci věděli jak se bude vyvíjet technologie v budoucnosti) zůstává dodnes skvělým filmem, který vypadá stále jako zcela nově natočený.

Želary (2003)

Líbí se mi odvaha, kam zašli čeští tvůrci a o to větší hodnota má pro mě cena tohoto filmu. Od skvělého námětu po skvělé herecké výkony, byl film opravdu světové konkurence schopný. Krásné, výstižné, emotivní a historicky poučné. Řekl bych, že celý film se dal zkrátit a nebylo by to na škodu. Občas se zacházelo moc do detailu, jsou dlouhé scény a občas se člověk nudí. I přes to mě tento film oslnil a naprosto nastínil a vtáhl do tehdejší doby o což byl zážitek silnější, lepší a emotivnější.

Avengers (2012)

Člověk nemusí být fanouškem komiksů, aby ocenil tuto práci Marvelu. Velká akce, střih, dominanta a pestrost komiksových hrdinů ve filmu. To vše parádní, ale co se týče té špatné stránky tak musím vypíchnout přehnané scifi a velký paradox, který mi nesedí. I když těch negativ by se našlo určitě více, převládají ve mě pozitivní myšlenky a dojmy.

Diktátor (2012)

Sacha BAron Cohen opět nezklamal a dokázal mě znovu rozesmát. Jak už jsme u něj zvyklí, podal skvělý a humorný výkon, který zvedal diváky ze sedadel. Nicméně humoru bylo možná až moc nebo ho spíše nebylo zrovna mnoho kvalitního, aby se dalo říci, že film byl zábavný a skvělý od samého začátku až do konce. Film jako komedii hodnotím rozhodně kladně, ale co se týče příběhu a klasického "Amerického" happyendu" to už byla vskutku odbytá práce, která ve mě vzbudila spíše zklamání z velkého očekávání.

John Carter: Mezi dvěma světy (2012)

Film v jednom tempu bez jakéhokoli vyvrcholení či divácky zajímavého střihu nebo rozuzlení. Neustálé čekání na něco co přijde ačkoliv nikoli. Od samého začátku jasně předvídatelný děj a průběh, díky čemuž nemůže nastat moment překvapení a nadšení alespoň z určité části či scény filmu. Některé efekty, triky a především masky s kostými byli opravdu povedené, ale na 250milionový rozpočet v dolarech je to stejně slabé. Andrew Stanton, podle mého názoro, jako jeden z nejlepších režisérů animovaných filmů udělal bohužel velký krok vedle a možná až zpátky. Jeho slibné filmové konto má díky tomuto opravdu zmařenému filmu už nadobro nesmazatelnou jizvu.

Tintinova dobrodružství (2011)

Spielberg opět nezklamal a naopak si znovu polepšil, minimálně co se týče režie v 21. století. Animaci filmu posunul o velký krok dál a za to velká čest, jelikož ta to animace je bez diskusí nejlepší z dosavad natočených animovaných filmů. Film mi chvilkami připadal jako hraný a ve skvělém 3D obrazu i velmi reálný. Film byl dobrodružný a zároveň vtipný takže i když je určen jako pohádka především dětem, s radostí ho doporučuji všem divákům. Spolupráce Spielberg, Jackson se osvědčila a už se nemohu dočkat na další díl.

Velmi křehké vztahy (2007) (seriál) odpad!

Ztráta času jak dívat se na tento hrůzostrašný seriál, tak jakkoliv komentovat, jelikož ODPAD, hrůza, ODPAD !!!

Let číslo 93 (2006)

Je strašné dívat se na něco, co ještě máte v živé paměti, ale o to více se vcítíte do těchto nevinných osob, kteří zde zahinuli. Po celou dobu vás mrazí po zádech když víte co přijde, neustále si říkáte ,,proč a co se jim zrovna honí v hlavách'' a o to více se vcítíte do filmu, který je podle skutečnosti. Fakt je, že film je vystižen přesně a emocionálně skvěle natočen.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Velmi důstojné a strhující zakončení celé ságy. Druhá část byla oproti té první od začátku akční, dobrodružná a emociální podívaná. Film byl opět spracován přesně podle knihy, až do puntíku, ale tentokrát skvěle ! Byli i určité nedostatky, ale jako zakončení dlouhé ságy to ve mě vzbudilo obrovský dojem a uspokojenost. Celkově je Harry potter a Relikvie smrti - 2 pro mne skvělý film, který má takhřka vše a zcela naplnil má očekávání, ale celkově po nezdařilé první části je sedmý díl Harryho Pottera na 4 *. ( a je to škoda )