Ztraceni v lásce (2009)

Prázdne, pomalé, nudné...bez charizmy. Je pravda že film má isté posolstvo či myšlienku ale akosi ma minula. Občas som mal pocit, že tak "hlúpe" dialógy predsa nemohli ani len nakrútiť, nie že dať do filmu a že sa mi asi sníva. Pár svetlých okamihov a úprimných chvíľ to nejak nezachránilo. Celý film pôsobí tak zvláštne, až gíčovo. Asi je rozdiel medzi osamelou dušou a šialenou ženou a Melanie si akosi nevybrala : ) To sú Tí Kanaďania...

Oko dravce (2008)

Začiatok výborný. Doslova ma vtiahol do deja. Pôsobil presvedčivo. No od"letiskovej" scény sa to všetko akosi začalo sypať. Akoby mu došiel dych aj nápad. Záplata s "elektronickým" samomysliacim okom to akosi nezachránila. Škoda. Celkom som sa tešil na prekvapivý záver, no "americká" tvorba spolu s D.J.Carusom do riadne spackali a domrvili... 3* za námet a fakt skvelú aspoň polku filmu.

Muž a jeho pes (2008)

Booože, dávno som nevidel tak smutný film. Naozaj smutný. Pri niektorých scénach mi chodil mráz po chrbte. Začiatok na to nevyzeral, prišiel mi taký rozvláčny. No ako celok dokonalé. Nakrútený s citom a láskou. Čo sa dnes už len tak nevidí. Asi posledný Belmondov film, no tak ako svoju kariéru zahájil vo veľkom štýle, tak ju aj skončí. Film sa zapíše do histórie...

Obracečka not (2006)

Nebolo to americké, takže to malo hlbokú myšlienku. Ako môže počin jedného človeka zmeniť celý Váš život. No a o to dôvtipnejšia a krutejšia bola samotná pomsta. Malo to atmosféru a vydržal som v očakávaní až do konca. Nesklamal. A k tomu všetkému výborná klavírna hudba. 4*

Marley a já (2008)

Skladám klobúk. To bol skutočne asi jeden z najlepších filmov čo som kedy videl. Je až neuveriteľné, aký Amerika dokázala urobiť obrat vo svojom myslení a konečne pochopili, že nie vždy a všetko sa musí končiť happy-endom, pretože život o tom ani nie je. Spojenie rôznych žánrov vyústilo do skutočne obdivuhodného snímku, ktorý sa presne trafil do môjho vkusu. Ale je to TAK! Niet na svete väčšej lásky, ako medzi človekom a zvieraťom, v tomto prípade krásnym labradorským retrieverom. Skvele zahraný snímok v podaní všetkých predstaviteľov, ako J.Anistonovej, tak O.Wilsna, ktoré väčšina asi skôr pozná ako komika. No zvládol aj túto, tak krásne dojemnú a citlivú rolu. No a tak isto nesmiem zabudnúť na Marleyho.! Až neuveriteľne mi pripomenul "ťažké začiatky" aké som mal tiež so svojim 4nohým miláčikom, ktorého spočiatku nik v rodine nechcel a potom si ho všetci zamilovali. No proste film zo života, skutočného života, ktorý sa oplatí pozrieť. Dávno som to neurobil ale hodnotím 100% pretože z môjho hľadiska nemám filmu čo vytknúť.

Zlo mezi námi (2003)

Dobrý snímok. Názov filmu som cítil z každučkej jednej sekundy... No i tak sa v ňom našlo miesto na ukázanie morálnej hodnoty a zmyslov života, ako je priateľstvo, láska či morálka. Trošku zvláštne bol dobové stvárnenie, ktoré akoby sa prekrývalo s terajším ale nejak mi to nevadilo. Andreas Wilson si podľa môjho názoru zahral svoju životnú rolu a bol skutočne perfektný. 0.5* dole, len za to, že koniec sa dal predpokladať viac menej už od začiatku.

Knight Rider - legenda se vrací (2008) (TV film)

Milujem to auto :D Neskutočne. A milujem aj ten seriál. Vždy som ho zbožňoval. Pre mňa je to akoby ožila legenda. Pamätám sa, keď som bol malý, vždy keď to vysielali, tak som sedel prd televíziou so zatajeným dychom. Aj keď starý "Kid" sa mi páčil viac, aj nový Mustang má niečo do seba. Už teraz sa neviem dočkať seriálu... Hviezdička dole, za trošku prehnanej "ameriky" v niektorých scénach, ktoré sa dali dotiahnuť lepšie. Naopak sarkazmus Kita bol skvelý :D

Let číslo 93 (2006)

Jeden z dôvodov, prečo uprednostňujem ako dopravný prostriedok auto. Skvele natočené a zahrané. Aj keď zo začiatku sa mi zdal trošku zdĺhavý, ale malo to svoju pointu. Česť pamiatke ľuďom v lietadlách z 11.septembra 2001.

Těsně vedle (2007)

Myslím, že táto komédia rozdeľuje ľudí na dve skupiny. Ja patrím rozhodne do tej druhej a páčila sa mi veľmi. Asi aj preto, lebo Stillera mám veľmi rád. Cítiť z toho síce veľký závan ameriky a ich trápnych gíčových vtipov, ale tentokrát mi to akosi nevadilo. Ben tomu dodal nonšalantnosť a úroveň. No a to čo ma absolutne totálne dostalo bol záver. Dávno som sa pri komédii tak nebavil.

Prázdniny (2006)

Krásna, síce trošku americká ale rozhodne rozkošná romantická komédia. Cameron a Kate tomu rozhodne dodali švih. Vynikajúco sa dopĺňali, aj keď boli na opačných koncoch sveta. Bohužiaľ, nie všetky časti boli scenárovo úplne dotiahnuté a boli miestami cítiť aj momenty trápnosti, bez čoho sa asi neazobíjde žiadna americká vec. Ale pozeranie to bolo príjemné a keď budem mať niekedy opäť chuť na trošku lásky aspoň na monitore, tak sa ku nej určite rád vrátim.