Slasher

Slasher

Ondяa ηovotný

okres Praha
*** leave no cross unturned ***

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 14 27 39 52
    • 20.1.2017  13:33

Znepokojivý, na druhou stranu nijak moc překvapující odhalení - v době, kdy žijeme napůl digitálně s mobily v kapse, je naivní očekávat svatý soukromí. Podle mě si Snowden zaslouží obojí obdiv i vězení (čehož si byl sám vědom), dokumentárně je tohle na velmi fajn úrovni, získaný materiál je původní a obdivuhodný, je to věcný a ve stylu ledový sprchy. Ach jo, co všechno já už za život vpustil někam do internetu... :D

• 18.1.2017  21:36

Bezchybný válečný film s nezvyklým vojákem hrdinou a taky asi nejkrvavější vřava od RAMBO čtyřky, která navíc trvá dobrou třetinu celý stopáže. Garfield mě vůbec poprvé zaujal a sem se dobře hodil, příjemná je trojice Vaughn, Worthington, Weaving, jsem moc rád že je Gibson zpátky! Víc mě nenapadá, snad jen že kdo si tu stěžuje na patos tak bude asi dobrej kretén. P.S. má někdo ponětí co je to za černobílý film jak šli na rande do kina, není-li fake?

• 18.1.2017  19:33
    Snowden (2016)

Zvláštní pocit z toho co jsem viděl. Herecky silná, aktuálně moc zajímavá story, ale místo abych teď věděl všechno co potřebuju, naopak vím minimum a jdu konečně podívat na CITIZENFOUR. Nevím jaká je to vizitka pro film, ale dát mu 3 mi přišlo málo. U mě rozhodně budí zájem - "newyorský profesor" Stone to má pořád v ruce, umí brát a nastudovávat čerstvý kontroverzní témata/ osobnosti, a prezentovat je pak svým stylem. Snad ještě dá do kupy i Trumpa :)

• 16.1.2017  03:38

Oceněný dokument na vcelku zajímavý téma (militarizace policie/ moderní technologie při predikci zločinu v US), jehož styl mi ale vysoce neseděl - bez vypravěče a pořádný režie jsem si přišel jak sledovat přes hodinu záběry na YouTube a místy se dost nudil. Ale beru teď za takový příhodný doplněk k 13TH.

• 15.1.2017  19:57
    Taboo (TV seriál) (2017)

hype -- Hardy X Východoindická -- špína 19. století -- zlo a zmrd kam se podíváš -- počasí pod čokla -- už dva super díly -- HYPE

• 15.1.2017  18:14
    Taboo - Episode #1.2 (E02) (epizoda) (2017)

Je to Hardy proti všem, ultra ponurá válka o dědictví a místy i skvělá buranská komedie :D

• 14.1.2017  18:57
    Fauda (TV seriál) (2015)

S01: Na krimi seriály nikdy nedívám bez extra důvodu a ten tu byl jak doporučení (a všeobecný ohlas), tak zájem o dění, konflikt a kulturu ve státě Izrael. Na FAUDA je asi nejlepší ta nezvyklá nestrannost - obojí v hebrejštině a arabštině sleduje jak osudy v rámci židovské anti-teroristické jednotky, tak jejich radikálního palestinského cíle, tak že velmi dobře (a lidsky) chápete obě strany. A skrze spirálu hrdosti, pomsty, zrad a emocí tu je 12 dílů plných napětí a tragédie, natočených příjemně civilně a z první ruky. Dvojí bravo Lior Raz, pokud vám to půjde sehnat tak určitě doporučuju. 80%

• 13.1.2017  01:01

Obama byl vždycky top řečník. A co se jeho levicových politik a názorů týče tak zdaleka nejsem za jedno, každopádně jako člověka ho po těch osmi letech vysoce respektuju a cením, přičemž tento finální projev mi to jen potvrdil. Je to inteligentní, uctivá a v závěru velmi emotivní výzva k optimismu, rozumu, víře v demokracii a k zodpovědnosti, jaká nemá -- stejně jako samotná jeho úroveň a charakter -- v politickém světě příliš obdoby. Jeho úřadování nebylo a ani nemohlo být bez chyb, odstup let ho teprve definitivně zhodnotí, ale za mě se 44. prezident USA řadí k těm za poslední století vůbec největším. Byť by měl být pouze symbolem...

• 11.1.2017  00:37
    Chi-Raq (2015)

Bohužel úplně disfunkční pokus o zasazení antické Lysistraty do gangy posedlého Chicaga. Nechal jsem se zlákat jen názvem a netušil tu kombinaci veršů, písní, divadelna, umělýho humoru a vůbec podivný post-hippie alternativy, kde mi dílčí mírumilovný apel akorát tak lezl krkem. Ale tetě se to líbilo.

• 10.1.2017  19:42

Slabší než FIVE YEARS rozhodně. Ne že by to byla nezajímavá látka, to naopak, ale přišlo mi to zbytečně rozházený do minulosti a ve výsledku nesoustředěný. Takže o 30m osekat a neměl bych co říct, jako pouhý TV dokument a pozornost k "výročí" ale dobrý - stejně jako 3 bonusový songy z "No Plan EP".

• 10.1.2017  03:47

Skvostný úvod a příslib k něčemu až hororově temnýmu, zlověstnýmu, plnýmu hajzlů a odkrývání tajemností. Kvůli Hardymu tu jsme a ten perlí, stejně tak baví ta Východoindická sebranka, líbí se mi náznaky nadpřirozena, jednoznačně se těším na dalších sedm epizod, budiž to má esa v rukávu a hezky odsýpá. "Please understand -- hypocrisy I hate most."

• 8.1.2017  19:19

Warcraft jsem nikdy nehrál, ale na dálku se mi jeho svět líbil a za film jsem byl jedině rád. A je to ta příjemná akční fantasy blbost na odreagování. Škoda sice dost pofiderních brnění, je tu neduh mnoha zbytečných pasáží a postav, samozřejmě ultra digitální, málo krve, mohlo do toho jít víc umění a talentu, ale baví mě ta rasa ošklivých nasvalených primitivů, radioaktivní magie, z Lothbroka je tu Lothar... pokud do toho půjde díl od dílu i víc peněz a epična tak se klidně dívám dál. Kéž by takový béčkový Pán Prstenů co není tolik pro pičky.

• 7.1.2017  18:33

Takový semi-čarodějničný atmosferický divnohoror ze sálu noční pitevny, asi originální, na který není důvod nemrknout, ale jásat nad ním nebudu - chybí mi jak silný monstrum, tak pořádný zabíjení, tak pořádný profi feeling. DON’t BREATHE tak u mě za loni vyhrává.

• 6.1.2017  23:58
    Lion (2016)

Většinu lidí tenhle příběh ztracenýho dítěte asi dojme až rozbrečí, mně ale přišel zpracováním vypočitavý, sterilní se záblesky pseudo-artu, herecky vyčpělý a nesympatický, od půlky (ta první ještě šla) jsem se nemohl dočkat konce. A jakmile spustily závěrečný titulky spolu se záběry těch postav v reálu, tak jsem poprvé za celou dobu cítil nějaký emoce. Dlužno ale dodat, že LION není moje cílovka a šel jsem na něj nechtěně.

• 6.1.2017  03:23
    13th (2016)

Přišel jsem k 13TH se zájmem, ale i despektem a mírně otráven nejen loňským BIRTH OF A NATION. Tak tohle není žádná odsouzeníhodnost, nýbrž po všech stránkách super udělaný dokument, kde je dána do souvislostí historie otroctví, třináctý dodatek, segregace a Griffithova němá klasika s Nixonovou výzvou k law & order, následným přispěním Reagana a Clintona, masový uvězňování, přímý vliv velkých korporací na diskutabilní až neuvěřitelný zákony v US, hon na vůdčí černý čarodějnice, spolu s řadou nedávno tolik medializovaných záběrů policejního násilí a závěrečným ledovým něco-jako-podnětem k respektu ale i nutný agresi. Pořád si držím určitý nadhled a instinkt nebrat nic úplně černobíle nebo s navijákem, každopádně je to slušně znepokojivý, podnětný, důležitý film (ve chvíli kdy je tohle tady po Americe mega žhavý téma) a má sílu přilít do ohně. A na jednu stranu se mi nelíbí přehnaná korektnost a takový ten obrácený rasismus kde by se běloch měl cítit provinile, na druhou (slovy hned v úvodu) historii možná nelze brát jen jako uzavřený náhodný dění, za který neneseme žádnou zodpovědnost... ta znamená minimálně snažit se pochopit... Toť asi to hlavní nad čím si teď lámu mozek. Plusem je mimojiné i skvěle zasazený soundtrack se jmény jako Killer Mike, The Roots, Nas nebo Common. Klobouk dolů co všechno se dá tak hladce nacpat do 90 minut. Zajímáte-li se o aktuální dění ve Státech a jeho příčiny, jedná se o povinnost.

• 30.12.2016  19:34
    Mladý papež (TV seriál) (2016)

S01: Jude Law exceluje jako samolibý, nevypočitatelný, "ďábelský" (ale nic z toho tak úplně...) papež Pius XIII. Velmi alternativní série zobrazuje prazvláštní svět v centru katolické církve tak, že třeba zaujme i ty, kterým je Vatikán ukradený až je irituje (já). Příběh velmi volný, pár dílů slabších a ve výsledku tápu co se mistr snažil vlastně říct, nicméně to táhne jak nevšedností tak herecky, kde baví i řada vedlejších postav v čele s jeho eminencí kardinálem Voiello, audience jsou zpravidla k popukání a otevíračka jedna z nejcoolovějších věcí co jsem za tenhle rok viděl. "I’m the Pope and I’m going to remain Pope until the day I die. Because I’m curious to see how it all turns out." 80%

• 30.12.2016  03:00

Hezká ukázka jak všeho moc škodí. V tý zběsilý ujetý brit-rusácký jízdě plný krve, napadání a mrtvol mě časem přešel jak zájem o příběh tak snaha vyznat se v tom, co kde lítá a vybuchuje z pohledu nesmrtelnýho hlavního hrdiny. Smekám sice nad tím zápalem a sadou zmrdskýho humoru, ale nějak mě tahle videoherní stylovka stejně nenadchla - jako ano kdysi CRANK.

• 28.12.2016  13:05
    Zilionáři (2016)

Jednoduchá vidlácká čůrákovina, která nezklame fandy komedií typu JOE DIRT, až podezřele hvězdně osazená (mihne se i Bilzerian) a samozřejmě s dobrým a skvěle načesaným Galifianakisem. Příběhově vytažený z prdele, nemá to nijaký pořádný památný momenty nebo tak, ale stejně taková fajn předsilvestrovská blbost co mě sem tam rozesmála.

• 28.12.2016  10:54
    Blair Witch (2016)

"Trojka" je jak jsem čekal - podprůměrná zbytečná nudnost s herci, který už nikdy jinde neuvidím. Čeká vás šablona jak hovado, děsivý šplhání pro zaseklý drony, hekání v podzemních kalužích a když už v závěru dojde bubák, máte to všechno šumák... Mnohem větší horor je jít se jen tak v noci projít do lesů. Dalo by se v nich rozpoutat slušný čarodějnický peklo...

• 26.12.2016  00:09

Je to celkem originální, drsný a udržuje v zájmu, přičemž co se mohlo krásně rozpliznout v překombinování, množství vedlejších postav nebo v nudných akčních stereotypech, uhraje nakonec parádní rozklíčení. Affleck je sem jak dělaný a Bernthal mi taky dělal radost. Nějak mi nehraje všechna ta vlažná novinářská kritika, ale fuck 'em.

• 24.12.2016  20:11

Klasická (samurajsko)westernová story boje dobra se zlem, nedávno jsem byl v kině na "originálu" a upřímně myslím, že tohle si průměrný dnešní divák (bohužel nebohužel) užije víc. Takže je to jen polozbytečný remake. Máme tu korektní sestavu černoch, běloch, korejec, tlustej zálesák, mexík, indián a Pratt, spoustu cool přebíjení nábojů, střílení hezky od pasu, bodaček do krku, gatlingový spršky... přičemž příběh není úplně tupá kopírka a vtipu je dostatek průběžně. A Sardgaard byl pěknej záporák.

• 23.12.2016  02:28

Napínavá akční rekonstrukce jedný z největších kravin hamižný korporátní demence, jaká se teď v nedávný paměti přihodila. V první fázi se divák musí provrtnout naftařskou hantýrkou, ale vzhledem k vtípkům a přímočarosti to není nijak útrpný. Následuje fáze zlověstný praskání na povrch a unikání plynů (což je hororovější než téméř jakýkoli horor co jsem viděl za poslední roky), než přijde na to závěrečný katastrofický ohňový inferno a silně heroický chvilky (otazník do jaký míry je ten přeskok taky na základě skutečnosti, ale...). Řemeslně topka a trojice Wahlberg, Russell a Malkovich prostě ví jak táhnout herecky, takže tu je drama co podělá jen málokoho. Mám rád když takhle k všeobecně propíraný významný události později vznikne kvalitní film a člověk si to všechno hezky - a "hollywoodsky" - urovná, viz třeba pár týdnů zpátky SULLY nebo snad i nadcházející PATRIOTS DAY.

• 22.12.2016  05:58

Nejsem žádný znalec filmů na téma otroci, ale po vší pozornosti co tohle přitáhlo jsem určitě čekal silnější a originálnější příspěvek, než co mi přišlo jen jako kvalitně natočená, slušně krvavá, průměrná, tolikrát omletá dobro-zlo černobílá story o šikaně a její následcích v záplavě citací z Bible. Jako žádná rasistická česká vidlácká mrdka říkám ano, Amerika nesmí zapomenout, na druhou stranu už mi současná přehnaná agitka i trochu leze krkem a bohužel, tento film se zdá být jen ve správný čas na správném místě, spíš než cokoli co zaujme a stojí za větší pozornost.

• 20.12.2016  06:19
    La La Land (2016)

Dvě hodiny jsem zářil. A šel do toho s tím, že nemám rád zdlouhavý nablýskaný tanečky a zpěvy na playback, jazz se mi zatím neotevřel, CRAZY STUPID LOVE je moje nejoblíbenější vztahovka-komedie a v případě Goslinga jsem už delší dobu skoro gay. Tohle mi dává pobrat titulky typu muzikál i pro ty co neradi muzikály, triumfuje talentem, lehkostí a chemií své herecké dvojice jako páru snílků, hraje s divákem a užívá si samo každou vteřinu, předvede geniální poslední roční období (originál nebo ne) neboli "Epilogue", světí starý Hollywood a prostě ukazuje proč je film tak krásný magický médium. S každým to nehne, já jsem zůstal hrdě učarován - snímek roku, možná klidně let. A první, na který jsem šel 3x do kina v rámci týdne, navíc koupil soundtrack na vinylu. "It's a beautiful combination of an homage to the past and something entirely new." (NPR)

• 18.12.2016  05:49
    Orel Eddie (2016)

Takový ten vděčný film co sice spadá do lehký látky až humorný hlouposti, ale umí tak hezky povznést náladu a chytnout, že ho třeba užijete víc než 90% toho na co díváte. Egerton zvládl neústupnýho hňupa přesvědčivě a charismaticky, těší i Jackman a několik vedlejších postav, má to jiskru když je potřeba a silnýho ducha stejně jako hlavní hrdina - díky za každýho takovýho blázna. Rozesměje, dojme, inspiruje, kroutí hlavou.

• 16.12.2016  23:37
    Prayers - Mexica (hudební videoklip) (2016)

Celkově mě baví tohle duo a jejich klipy, tenhle je každopádně speciální jako pocta mexiko-američanům a vůbec domorodý populaci US. Dal jsem si hned Chicano park na seznam míst po cestě :)

• 15.12.2016  07:06

Nádhera. Ojebávkový hustle roadtrip jako únik z bezvýchodný situace, plný drama a přitom bez starostí, nevšední, lidsky vzato podnětný, nevypočitatelný, poutavý. Připomnělo mi to několik písniček (nepřímo ta a ta, přímo ta), moji vlastní půlroční zkušenost s podomním prodejem v US, zvláštní přítomnost když jsi na cestě, nečernobílý dobrodružství a prostě život. Překvapivě jsem ustál kombinaci písničkářů a trapu, všechny ty sociální případy i dredy. Vedle čím dál střelenějšího LaBeoufa hodně mile překvapila nějaká Sasha Lane, film vás vtáhne jako by to byla nenucená realita (včetně sexu), zajímavý i jako profil Států v mozaice různých prostředí a vrstev. Nesedne všem, mně ano, jsem moc rád že nešlo o rozhovněnou artovku a chápu proč to bude nová kultovka. "I feel like I'm fucking America!"

• 13.12.2016  07:01
    Westworld (TV seriál) (2016)

S01: Velmi dlouhé čtyřhvězdičkové napínání, kdy mi nakonec přece došla trpělivost a odhalující závěr už to nezachránil. V několika epizodách jsem cenil krvavost, pěkný pohled na Utah, ale celý to působí velmi chladným dojmem a opravdu se mi nepovedlo oblíbit si byť jedinou z postav ani z herců (snad krom Hopkinse a Harrise). A pokud to máte tak, ztrácíte pak zájem co se bude dít, je všechno špatně... Šel jsem do toho vědomky s tím, že nejde o můj šálek kávy žánrově, ale to nevidím za hlavní problém - WW si prostě hraje na víc než je a někdo rád naletí, jiného to neposadí. Další pokračování už možná vynechám, tj. nedobrá vizitka. Možná mám ale na čase dohnat ten ’73 kousek s Brynnerem. 70%

• 11.12.2016  23:14
    Yoga Hosers (2016)

Kevin Smith se radši baví a směřuje ke dnu prázdných filmů úplně o hovně, než aby dělal dobrý komedie jako tenkrát. Už RED STATE a TUSK mi přišel vedle, ale počkejte jestli uvidíte tohle... Jeho "Tweens movie" s nazi kanadskou bratwurstí omáčkou zní možná jako prdel někde ve zhulenym podcastu, je hezký obsadit si dcerku svou a Johnny Deppa (a samotnýho Johnny Deppa) do hlavní role a nechat je kecat nesmysly, svoje čtrnáctiletý publikum si to možná najde, ale 99% lidí to nebude. Děj působí vyloženě nahodile a zbytek nijak zvlášť pracně. Hvězda za obtloustlýho Osmenta, yoga gangstera Justina Longa a Goalie Golema. Takhle se kope hrobeček. Na nějaký MOOSE JAWS se vůbec netěším, ale aspoň bude už ta wtf trilogie za náma.

• 11.12.2016  16:47
    Grinch (2000)

Tenhle článek mě přiměl podívat znovu na zelenýho skřetího zlouna a co viděl já byla slušná sranda hlavně díky typickýmu přehrávajícímu a nezřízenýmu Carreymu (nehorázně mě tu baví), pěkně udělaný malebný horský městečko (a smradlavý doupě), kontrast s Kdovíky, masky, sem tam i sympaticky nedětský humor a nakonec i ta střelená veršovanost. Být to pro mě nostalgická knížka a být naivní anti-konzumní hňup, možná se taky urazím a zapšknu, ale pro mě se GRINCH povedl.

<< předchozí 1 2 3 4 14 27 39 52