Slasher

Slasher

Ondяa ηovotný

okres Praha
*** leave no cross unturned ***

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 14 27 40 53
    • 25.2.2017  16:34
    Gigant (1956)

Sáhodlouhý, ale v délce opodstatněný, dobře zobrazený život jedné texaské rodiny, který hodně baví herecky a vývojem své hlavní postavy, s překvapivě liberálním vyzněním. Dean je tu přeci jen na vedlejší koleji, ale krade plátno kdykoli se na něm objeví, ať už jako mladý snílek průserář, nebo zpitý starý magnát. V ústředí je ale dvojka Taylor/ Hudson, v nich střet dvou různých prostředí, léta radostí, úkroků i hádek, hezky je vidět také posun od doby od obřích starosvětských rančů po rozmáchlé ropné šťastlivce, i nějaký ten jižanský progress ve věci rasismu. A dojde na fajn pěstní klání taky.

• 20.2.2017  15:11

Život Jamese Deana v kompilaci spousty jeho rolí, včetně těch méně známých a menších televizních, což je asi také hlavní devizou (ač místy nemá spád) téhle velmi věcné dokumentace. Výpravnější to začne být až v druhé půlce s příchodem do Hollywoodu, k zajímavému doplnění si obrázku určitě doporučuji TV film s Jamesem Francem. Mně už teď zbývá pouze GIANT. No a opět jsem si zasteskl, co všechno nás mohlo čekat nebýt té předčasné smrti, ale na druhou stranu... mladík navždy :) "Dream as if you’ll live forever..."

• 19.2.2017  22:59
    James Dean (TV film) (2001)

V první řadě, tomuhle se říká perfektní casting, Franco ač možná až moc trdlo, má podobný zero-fucks-given charisma, snoubí se v něm ta frajerská drzost, samolibost, spontánnost, vykořenění. On je důvod proč dávám jasně palec nahoru. Dějově je tu kladen důraz na snahu zavděčit se otci, což je možná klíčem k Deanovu chování a osudu. Zásadní moment je tuším smyšlený (snad až příliš odvážné, nepodložené, tj. diskutabilní odhalení), ale zafunguje dobře a trošku ulehčí ten tragický konec. Stopáž je možná příliš krátká a mohla by víc do hloubky, ale je tu dětství, NY i konflikt s realitou L.A. a můj dojem dobrý - v rámci televizní biografie paráda a rozhodně se vyplatí si někde vyhrabat. Vážně, těžko si představím lepší obsazení...

• 19.2.2017  18:08
    Taboo - Episode #1.7 (E07) (epizoda) (2017)

Tak zdá se poslední 3 díly se to všechno hezky semele dle nadějí, zvlášt super díl pro všechny fandy starý dobrý evropský tortury. "What kind of rational man believes in justice?"

• 16.2.2017  21:53

Po NOS AMIS jsem dostal tip na Hanksův předchozí dokument a je to další bomba na téma muzika. Tentokrát jde v podstatě o průřez byznysem s nosiči skrze jednu z jeho legend, Tower Records, kteří se během nějakých 30 let stali z "garáže" gigantem a za tu dobu měli nesmírný vliv. Člověk jako já, se silným vztahem k hudbě, narozený ke konci osmdesátek a tím pádem odkojený klasickými nosiči, co listoval booklety kazet a trávil dlouhý hodiny hrabáním se v CD-čkách aniž by na ně měl, současně byl u počátků boomu MPtrojek a interwebu vůbec, aby nakonec rozjel sbírku LP-ček si pro radost... tohle myslím shlédne s nadšením a ocení. Dokonce budete sdílet i tu nostalgii bandy rekapitulujících dědků ve firmě co byla jako rodina. Než ji porazila nenasytnost a příchod digitální éry... (mimochodem i z podnikatelskýho hlediska je tohle moc zajímavý) Ale vážně, "hudebních dokumentů" už jsem viděl pár a tenhle bych zařadil mezi ty úplně stěžejní, super práce a dívejte ;) V lecčems to předčí i SOUND CITY.

• 15.2.2017  02:16
    Taboo (TV seriál) (2017)

S01: Asi nedejte na blábolení notorických čůráčků o absenci děje a podobně, prostě někomu to temno/ špína/ Hardy/ černohumor sedne, někomu ne. Děj je rozhodně o něčem - zhruba pět dílů nabírá obrátky a poslední tři se semele. "I wish Tom Hardy would speak up a bit sometimes." Hmm :D 90%

• 15.2.2017  00:45

Film o TÝ kapele co hrála v Paříži během TĚCH útoků 2015 je velký překvapení, zároveň pro mě už předem daná osobnější záležitost. Josh Homme je moje nejoblíbenější osobnost na planetě a visí mi doma na zdi, mám za sebou 4 koncerty EODM (patří k těm nejlepším co jsem kdy zažil díky power-of-ROCK zápalu a super energii) a tenkrát se chystal jet i na jeden z turné kdy se přihodilo co se přihodilo. Se zprávou o tomhle na HBO jsem byl ale prvně odtažitý, jednak protože se to kritický rozmazávalo už několikrát, jednak kvůli pár nešťastným výrokům a tím co to rozpoutalo, plus vědomím, co je frontman občas za šaška/ exota/ herečku citlivku (více zde). Nicméně: tohle dopadlo jako něco krásnýho - víc než hudební dokument, nebo pouhá rekonstrukce událostí tragédie, ale syn Toma Hankse podle mě zachytil nejlepší esenci toho všeho. Příběh úžasnýho přátelství, odvahy, srovnání se s něčím hrozným tou nejpozitivnější cestou i celkem jasný signál teroristickým píčám, že "ďáblovu muziku" prostě nezastavíš. Fuck off. Plus jak žijeme ve světě, kde je tak lehký nad lidma věšet hlavu a lámat hole, tím spíš je něco podobnýho radost vidět a trochu si tu víru v lidstvo obnovit... A i jestli nemáte páru a hledáte jen něco pěkný a zábavný, stejně doporučuju jako velmi solidní dokument pro širší veřejnost, třeba z toho vyjde i dobrý tip co novýho si poslechnout a má dost zrádný jméno :) "How do my sweetest friends unsee this?"

• 14.2.2017  22:32

Pravda že vás to nevytrhne a je to o něco málo zbytečně dlouhý film, ale jako lehce vstřebatelný a zapamatovatelný repete života a boje historicky významné osobnosti - bez otravně přílišné glorifikace, se silnou hlavní rolí, včetně dilemat a nuancí v cestě k demokracii, tak že si můžete i popřemýšlet - to dopadlo chvalitebně.

• 14.2.2017  00:56
    Comet (2014)

No jo, ona nezajímavá, on otravně arogantní blbeček, celou dobu jen oni dva, bez chemie, dětsky inťácký řeči o ničem a různý časový roviny - zbytečně. Plochá hipsteromance a taky škoda Justina.

• 13.2.2017  21:36
    Fences (2016)

Sterilní "černošská" oscarovka o tom když je člověk poražený životem a nešťastně ho rozesírá i všem kolem sebe. Velmi konverzační, připomíná divadlo (což také původně je), předvádí super herce, a je docela smutný a depkoidní, plný silných slov, ale přesto se mi nedostalo k tělu jak mělo a tragédie jen tak vyšuměla. Je tu ale možnost, že jsem s tím měl počkat nějakých 40 let. (vzpomněl jsem na svůj oblíbený SUNSET LIMITED)

• 13.2.2017  13:12
    Taboo - Episode #1.6 (E06) (epizoda) (2017)

tak

• 13.2.2017  01:10

Téma co mě přitahuje, Jonahova kouzelná američanská natvrdlost a svižnost s citem pro správný načasování rockových vypalovaček (s orgáčem ve scéně s Pink Floyd), hodně parádní parťácká komedie střihlá Vlkem, bohužel jakmile to cca ve dvou třetinách zvážní tak i ztrácí šmrnc a u mě jednu hvězdu. Ale pořád film co se mi líbil a postará se o fajn zábavu. "What do you know about war?"

• 11.2.2017  23:30
    Blade Runner (1982)

Co říct poté co jsem to konečně dohnal... pro někoho čarovný, pro mě tahle detektivka s ponurou vizí budoucnosti ubíjející, nicneříkající, plná otřesně teatrálních herců, nijaká. Nějaký filozofický hloubky a přesahy tu nehodlám luštit ani omylem, zkrátka klasika kultovka k zahození.

• 10.2.2017  16:59
    Slídil (2014)

Nejen fascinující kontroverzní hlavní postava a v ní naprosto přesvědčivě mrchožroutský Gyllenhaal (casting na výbornou), ale i pevná a soustředěná režie, šarm nočních ulic a panoramat města andělů, NIGHTCRAWLERa jsem konečně po dvou letech lapil a dost si ho užil. Ta odpudivost, bez emocí, vypočítavost, manipulace, zároveň tah na branku, bystrost a ctižádost, spolu s bizarním světem peněžení tragédií... vysoce dívatelný a baví.

• 10.2.2017  04:00

Zpočátku jsem se lekl další samoúčelné a matoucí stylovky o prázdnotě L.A. na úkor diváka, ale naštěstí se velmi rychle rozjela i napínavá, drsná exploitation story kdesi v prachu západního Texasu. Je to právě film ve filmu s brutálním kontrastem prostředí, co šlo sice proti sobě, ale zároveň úzce souviselo a mělo smysl, dělá celek zajímavým. Máme tu jak silnou dvojroli Gyllenhaala, tak skvělýho šerifa pro Shannona (ten pohled nemá prostě nikdo), ukázkovou lidskou svini jako hlavního násilníka, dokonce ani zase hluboce ztrápená Amy mi nekazila dojem. Takže asi hlavní moje výtka míří ke kontroverznímu závěru, kde může divák vlastně jen hádat co z toho sakra vlastně plyne a má znamenat, ale nějaký tip mám a spokojím se s tím. Neváhat jestli máte náladu na něco pěknýho temnýho...

• 9.2.2017  08:34
    Příchozí (2016)

"If you could view your life as an image, a story told in one nonlinear and infinite symbol, would you change it?" Ale i přes některé moc zajímavé myšlenky v pozadí + nevšední scénář kdyby něco takovýho nastalo, nám ARRIVAL nesedl herecky (obličej Amy Adams už bych teď radši nikdy znovu neviděl) i celým svým provedením, takže za mě nuda až otrava s divnomimozemšťany, dcerkou u jezera a prostě "bohužel". P.S. Ale musím říct že ten samotný nápad mi ještě nějakou chvíli v hlavě pracoval.

• 6.2.2017  15:05
    Moonlight (2016)

Pro změnu inteligencí chválený drama co mě bavilo autorsky, herecky i obsahově, ne ani tak svou "homo/ black" stránkou, ale spíše čistě osudově lidsky. Jak moc jsou karty rozdaný a přesto se pozná kdo má a nemá hrdost, jak moc pro dítě hraje roli mít kolem sebe kvalitní (zde s otazníkem) bytost, jak smutně se občas život vyvine, posouvá člověka tím a tím směrem, kruh uzavírá. Ali má skvělý charisma, pak se mi nejvíc líbil Rhodes ve třetím dějství. Film jaký typově nevyhledávám, ale jednou za čas asi i potřebuju vidět.

• 5.2.2017  22:26
    Rozpolcený (2016)

Body za to, že Shyamalan nedá chvilku na vypnutí a nutí šrotit od začátku do konce, McAvoy sází ksichty v další střelený roli co by jen tak někdo nezmákl, ale s psychologickými thrillery jsem to měl vždycky na háku a DID mě nijak nefascinuje, takže za mě pořád jenom "celkem dobrý". Většinou mi narušený divnolidi sednou jen když někoho przní nebo vraždí v masce mačetou :) Přes 100M za dva týdny ale velezázrak a v záplavě samých nudných a těžce neorigo temnějších filmů za poslední roky v kině SPLIT vyniká s přehledem.

• 5.2.2017  01:25

Nejsem nejistá 16 ani 17-letá holka, drtivá většina těch starostí je vlastně banálních a není to teenagerská komedie o nadávkách a prcání, ale stejně mi to něco připomnělo, plyne s lehkostí, Hailee bavila a Woody v menší, ale podstatný a kouzelný roli kam pasoval až geniálně. O životě.

• 3.2.2017  00:52
    Gimme Danger (2016)

Spolu s loňským úmrtím hned několika legend současníků a renesanční deskou "Post Pop Depression" je teď Iggy nebývale v kursu a tento dokument o The Stooges stojí taky za pozornost. Mapuje všechen ten underground, dekadenci, šílenství, neopakovatelnost, tvůrčí odvázanost i sebedestrukci "zakladatelů punku". Natočené je to pěkně, tak "rozházeně" ruku v ruce s muzikou i zběsilým svíjením se a tanečky. Často pobaví různé ilustrační záběry vytažené někde všude možně z archivu. Přes náročnější látku a dojem jisté zmatečnosti je to jeden z lepších hudebních dokumentů.

• 1.2.2017  22:12

Není můj typ filmu, což jsem ale předem věděl. Dvě hodiny se díváte na postavu, která se není schopná vymáčknout a normálně bavit, tváří se otráveně, občas někomu zanadává nebo vrazí pěstí. Přičemž jí je ten mladší a nudnější z bratří Afflecků, který mi přijde podobně nezajímavý herec kdekoli jsem ho kdy viděl. Na pozadí všeho děsivá tragédie a jasně, od diváka se čeká nebýt primitiv, "číst mezi řádky" a užívat dlouhý záběry do ničeho, podložený občas vážnou muzikou, to podstatný se odehrává subtilně až pod povrchem. Nejsem ten divák a buď dám 3 objektivně, nebo 2* sám za sebe. S*ru na objektivně - takový to prázdný "o něčem", mám rád jiskru.

• 31.1.2017  23:04
    California (1977)

Nejsem nějaký spaghetii znalec nebo nadšenec a dostal jsem se sem vyloženě náhodou, líbil se mi tón srovnání se s koncem války a cesta k vykoupení hlavního hrdiny, měl jsem ale problém udržet pozornost hned v několika pasážích - taková úvodní půlhodina sice hezky ukazuje právě situaci vojáků konfederace, ale dějově tápe. Nějak jsem se přes to pak už nedostal.

• 29.1.2017  10:04

Uvolněný starý "muzikál" s Elvisem, kde hraje zlatýho synka playboye, co se právě vrátil z vojny a chce se postavit na vlastní nohy. Songy fajn, dívá se na to hezky, ale stejně bych ten infantilní děj třeba o 15m zkrátil a dal tomu malinko spád. Hlavní ženská role má být z původní havaj rodiny a přitom je to klasická kalifornská krasotinka, tak to mi přišlo trochu nefér. Na to zašít se před dnešním světem, anebo jen šedým počasím venku, je BLUE HAWAII každopádně ideál :)

• 29.1.2017  04:00

Založeno na legendární fotografii, je tohle překvapivě dobrá retro komedie, kde první polovinu táhne neodolatelně podivínský Shannon a samotné absurdní setkání už je vyloženým bonbónkem a radostí - alespoň s nějakou znalostí dějinného kontextu a postavy 37. prezidenta USA. Notování si v opovržení Beatles nebo karate posunky, Nixon a to ego jak si Elvis získává jeho přízeň, jo... malý film pro dobrou náladu :)

• 26.1.2017  12:36
    Neon Demon (2016)

Filmařská orgie nad nepřejícností, závistí, prchavostí, prázdnotou, prokletím a vůbec hnusem co je spojený s krásou. Refn zůstává věrný svému vyzrálému hypnostylu, jen se bohužel po vězení, Valhalle a nočních ulicích LA, což mi všechno sedlo, Bangkok nikoli, opřel do světa modelek což je mi taky cizí. Ten film vlastně znásilňuje "krásu" jako průmysl, celý to povrchní pojetí, připomná to starý artový euro-horory a je to celkem silně abstraktní, posedlý samo sebou, soundtrack opět klíčem. Mno, NWR je prostě výjimečný tvůrce, ale poslední dva filmy se míjíme. "And so I said I want to make a movie about the insanity of beauty."

• 25.1.2017  11:06

Budu jeden z těch co to nejen nepobral, ale ani nijak neužil. Dojem samoúčelně podivný loutkohry, kde se postavy chovají jak stroje, 16 let není tak dávno přitom x věcí působí fakt zastarale, ty dvě hvězdy dám za lesbický eroťák a sem tam pěknou hudbu. A s šarmem Mulholland Dr., tak jak jsem ji a její okolí projel, to nemá nic společného. Je rozdíl mezi divnem co vás přiměje to rozlousknout a tím co vás otráví...

• 24.1.2017  13:08
    Taboo - Episode #1.3 (E03) (epizoda) (2017)

I kdyby to bylo jen o tom, jak je Hardy díl od dílu dobitější, nepředvidatelnější, zarputilejší a s výrazem ještě většího šílenství, i tak je to asi skvělý. Ale vzhledem k tomu, že je tam i spousta silných postav (žlutohnědý zuby, olezlý špinavý ksichty, ty nejnekalejší úmysly) kolem a fajn kupředu jdoucí příběh plný pletich... ("ukecaný"? :D)

• 20.1.2017  13:33

Znepokojivý, na druhou stranu nijak moc překvapující odhalení - v době, kdy žijeme napůl digitálně s mobily v kapse, je naivní očekávat svatý soukromí. Podle mě si Snowden zaslouží obojí obdiv i vězení (čehož si byl sám vědom), dokumentárně je tohle na velmi fajn úrovni, získaný materiál je původní a obdivuhodný, je to věcný a ve stylu ledový sprchy. Ach jo, co všechno já už za život vpustil někam do internetu... :D

• 18.1.2017  21:36

Bezchybný válečný film s nezvyklým vojákem hrdinou a taky asi nejkrvavější vřava od RAMBO čtyřky, která navíc trvá dobrou třetinu celý stopáže. Garfield mě vůbec poprvé zaujal a sem se dobře hodil, příjemná je trojice Vaughn, Worthington, Weaving, jsem moc rád že je Gibson zpátky! Víc mě nenapadá, snad jen že kdo si tu stěžuje na patos tak bude asi dobrej kretén. P.S. má někdo ponětí co je to za černobílý film jak šli na rande do kina, není-li fake?

• 18.1.2017  19:33
    Snowden (2016)

Zvláštní pocit z toho co jsem viděl. Herecky silná, aktuálně moc zajímavá story, ale místo abych teď věděl všechno co potřebuju, naopak vím minimum a jdu konečně podívat na CITIZENFOUR. Nevím jaká je to vizitka pro film, ale dát mu 3 mi přišlo málo. U mě rozhodně budí zájem - "newyorský profesor" Stone to má pořád v ruce, umí brát a nastudovávat čerstvý kontroverzní témata/ osobnosti, a prezentovat je pak svým stylem. Snad ještě dá do kupy i Trumpa :)

<< předchozí 1 2 3 4 14 27 40 53