A Climax of Blue Power (1975)

Napůl krimi, napůl porno (funguje jako obojí). Nepříliš sympatický, bídný securiťák se převléká za policistu, aby mohl sbírat štětky, ponižovat je a nutit k mrdu. Nechá je třeba vyválet se v kaluži a masturbovat přitom. Pak je ale svědkem vraždy, později označenou za sebevraždu, a to mu nedá spát, až s tím chtě nechtě bude muset nějak skoncovat. Jako film: Jde to. Nic extra, ale ani žádný nudný bahno. Hlavní charakter samozřejmě není vykreslen nijak zvlášť vychytaně, ale na poměry tohoto žánru není na co si stěžovat.. V konkurenci drsnějších 70's porno thrillerů se CoBP neztratí.

Adamova jablka (2005)

Nevypočitatelná depresivní komedie - nevšední mix, ale dokonale zmáknutý. Drsná, suchá, srandovní, osobitá, přičemž je tato náckovsko-pánbíčkovská story ještě navíc podnětná k hledání skrytých smyslů a paralel. Je to asi nejlepší a rozhodně nejzajímavější severský film, který jsem zatím kdy viděl, a těším se na druhou projekci.

Adaptace (2002)

Čekal jsem něco intelektuálsky otravný a vyčpělý, avšak dostal další milý vtipný meta-mindfuck zhruba na úrovni Johna Malkoviche. Herecky je to taky osobitý, zvlášť vypíchnout se musí Chris Cooper, jehož excentrický lovec orchidejí je jasně životní rolí.

Ad Astra (2019)

Krása vesmírná a la Heart Of Darkness/ Apokalypsa se špetkou záhad starých Twilight Zone a ve vztahu otce se synem, přičemž celé to podpírá jeden ze zatím vůbec nejlepších Bradů Pittů (ne-li ten nej) a pak ještě při-umocní starý Tommy Lee. Nebyla úplně ta "emocionální sci-fi" ve stylu, co jsem asi mlhavě čekal, nicméně spokojenost - přesah a zážitek to byl. Mám ten pocit, že pro někdy příště bych si našel ještě víc. Jo dej se hodit na meditativní vlnu, nebo na to vůbec nelez.

A Dirty Western (1975)

70's lehce násilný porno western. Píše se rok 1891, z věznice zdrhají tři trestanci - a je to pěkně hulvátská trojka (něco jako kačeří Rafani). Při útěku před muži zákona narazí na malou farmičku, kde zůstala sama doma ženská a její tři skotačivý dcerky. Co bude následovat je celkem jasný... přeci jen, pro naše antihrdiny bylo 7 let vězeňskýho homo píchání se do zadku celkem až moc dlouhá doba. Takže, v porovnání s P drsňárnami typu FORCED ENTRY, WATER POWER, SEX WISH, CLIMAX OF BLUE POWER, FARMER's DAUGHTERS (atd. - některé další kdyžtak najdete v mých komentech) je tohle nadstandard. Není to sice žádná větší násilnost, ale když už (znásilnění), tak to probíhá celkem přesvědčivě. A v kontrastu se sedmdesátkovou pohoda atmosférou je to pecka. Jo, v kvalitě je to nadstandard (v kategorii výše zmíněným), jak film tak péčko je to dobrý - i když se samozřejmě nacházíme v době bobrů a ne-big dicků - každopádně nejede se podle šablony, což mám rád. Dojde i na podvodní šuking, malý lesbo incestík, finální a pro někoho fatální orgie. Taky stylový kreslený slideshow intro. Prostě kdo se se mnou nese na týhle vlně (moc vás asi nebude:D), pojďte do toho!

A dost! (2013)

Inteligentní vtipná vztahovka postavená kolem myšlenky co změní když dopředu víš co tě bude srát na tom s kým zatím teprve randíš. Rozhodující tahák samozřejmě medvědí Gandolfini v jedné ze svých posledních rolí.

AeroPress Movie (2018)

Po dvou letech přípravy filtr kávy tady tou metodou jsem rád za možnost nadívat si nějaký ten kontext a vida, letem AeroPress světem od českých tvůrců a s účastí samotného dědy vynálezce. Rozmýšlím přesedlat na V60, ale tady ta plastová sranda už se mnou asi zůstane :)

Afghánistán: 40 let války (2020) (seriál)

Těch 40 let je velmi zajímavá případová studie. Střet moderních komunistických & západních demokratických hodnot se starověkou allahu-akbar tradicí v zemi kmenů a nesmyslně vytvořených hranic, kde i ta největší velmoc tvrdě narazí na náboženský výmaz a nesmrtelný horský odboj. Série dobře slouží k pochopení geopolitických souvislostí a dění kolem "války proti terorismu", přímo vyniká rozhovory s řadou osobností jako mudžáhedínský vůdce Hekmatjár, ministryně pro ženské otázky Sima Samar, nebo generál McChrystal. Můj výstup: doufat v jednotný, pokojný a v našem pojetí rovnoprávný Afghánistán bohužel nejsou příliš realistická očekávání. Podobný případ je Irák.

A Film About Coffee (2014)

Jako člověk, co se každý ráno hrabe z postele hned rovnou k aeropressu (x), nemůžu hodnotit jinak. Byť působí částečně jako promo pro Stumptown Roasters, je to krásná hodinová pocta výběrový kávě od procesu sklizně, testů kvality a pražení, až po finální šálek v hipster baru v Portlandu.