The Victim (1980)

Dalsi ze skvelych kung fu od Samma. Klasicky slabsi pribeh, zvlast nektere sceny z druhe pulky jsou jak z jineho filmu. Vse vynahradi ultrarychle narezove bitky. Leung Kar Yan a jeho rucni styl je uzasnej a jeho fighty s pouzitim tyce proti skupince protivniku je pro me tim nejlepsim. Idaho - Karl Maka je tady docela k nepoznani, hraje tu stareho shaolinskeho mistra dvou zaku, ktery se utka se Sammem v hodne legracnim souboji - jeden da ranu a druhy to musi vydrzet. :)) Malem bych zapomnel, Yuen biao dubluje ty nejtezsi sceny jak byva zvykem.

Legendární zbraně Kung Fu (1982)

Jedno z nejlepších kungfíček s největším počtem použitých zbraní. V průběhu filmu moc bitek není, ale jak se film blíží ke konci začnou se dít věci. Finální souboj je naprosto ohromující.

Bojová umění Shaolinu (1986)

Slušne co se tyče soubojů, ale choreografie dokázal Lau Kar Leung i lepši. Názor, že neměl od 60. let konkurenci je trochu zaujatý. Yuen Woo Ping, Sammo Hung a další byli určitě rovnocenymi borci v oboru choreografie souboju- hlavně v letech 1978-1984. Magnificent Butcher u me vede :-).

Legenda o opilém Mistrovi (1994)

Příběh je slabší, ale to je u kung fu filmů normální. Souboje, které tady všichni obdivujete jsou sice promakané, ale rozhodně ne dokonalé. Asi od půlky filmu a hlavně ke konci si Jackie vypomáhá dráty nebo co to vlastně používá. Dost jeho úklonů, výskoků i některých salt vypadá docela podivně a dost nereálně. Při finálním souboji Jackie vypadá, jako kdyby byl loutka na lanech :)). Škoda, že se k tomuto snížil, podráží to duvěryhodnost jeho kousků. Jednička je rozhodně lepši a kvalitnější na choreografii.

Police Story (1985)

No prostě masakr. Děj měl občas slabá místa. Bitek sice moc nebylo, ale ta konečná je tak úžasná a tak nacpaná kaskadérskýma kouskama, že pod pět prostě nemůžu. Jackie byl fakt akční šílenec. I když už bude natáčet na starý kolena jen trapný komedie, pro mě to bude pořád akční ikona.

Statečné srdce (1995)

Nejlepší historický film. Parádní hlavní role Mela, úžasné bitvy, skvělá režie Mela. Poprvé to bylo určitě na kapesník. To co mě odrovná pokaždé je opravdu nevšední Soundtrack, hlavně zapovězené dudy :)).

The Buddhist Fist (1980)

Super oldschool kung fu řezačka se skvelou choreografii mistra Woo-pinga. Bohuzel ne tak znama jako jeho nejvetsi pecky. Hrbacuv styl je docela crazy :))

Kung-fu nářez (1979)

Pro me jednoznacne nejlepsi kung fu. Vsechny souboje jsou hodne rychle, precizni a originalni, draty jsou pouzite jen minimalne a sikovne (u kociciho typka). Pribeh neni nic zvlastniho, ale dokaze vetsinou pobavit. Sammo je zkratka bozi, Yuen Biao ukazuje jen cast ze sveho umeni, ale i tak je skvelej a o stetcich netreba psat, to se musi videt. Skoda, ze se tyto nejlepsi casy kung fu uz nikdy nevrati :(