Duch boje (2008)

Nekde mezi 3 a 4 hvezdami. A to hlavne za kaskadersky pady. Problem mam v hlavni predstavitelce, kde je hodne pri soubojich videt ze kaskaderi nemohli jit do souboju naplno. Uz u filmu Tonyho to byl ten styl pribehnu si pro ranu a vubec se nebranim a tady to je jeste o neco horsi. Mezi 40kg vahou je tahle borka asi nejlepsi, ale jinak? Ted uz zbyva obsadit do hlavni role 5lety decko co vymlati dvacet lidi. Hlavni obsazeni asi vymyslel byvaly kaskader, ktery si musel dat hodnekrat hlavou o zed :)). Kaskaderi si minimalne ty 3 hvezdy zaslouzej.

Ostrov (2005)

Pet hvezd bych dal uz jen za tu honicku s obrima cinkama...

Bitva o planetu Terra 3D (2007)

Nadhera. Tomuto filmu odpustim uplne vsechno, protoze me chytil od zacatku do konce. Animace nebyla zas tak spatna, hlavne souboje byly super. Konec taky fajn.

Dokonalý trik (2006)

Tento filmek jsem si vyhlídl díky režii Ch.Nolana. Očekával jsem další originální kousek se skvělým finišem. A tak to také dopadlo.

Zachraňte vojína Ryana (1998)

Viděl jsem to poprvé v kině se školou asi když mi bylo 16 a dost to se mnou zamávalo - nejen to, že mi potom pár spolužáků říkalo Apeme, ale hlavně originálně, syrově natočené akční sekvence.

Karate tiger 1: Neustupuj, nevzdávej se (1986)

Jedna z prvnich VHS co jsem videl. Bavil jsem se tehdy, bavil jsem se i nedavno. Podle me tu Van Damme predvadi svuj nejlepsi vykon co se tyce souboju, protoze se zde tolik nestrihalo jako v jinejch jeho filmech. Jen by tu mohl byt alternativni realnejsi konec, kdy vyhraje Van Damme. Myslim, ze Tai Chung Kim byl vybran pro roli Bruce Leeho asi proto, ze ho dubloval uz v Game of Death a Tower of Death.

Hra smrti 2 (1981)

Jasnych pet hvezd. Pribeh u techto filmu nehodnotim. Vsechny hvezdy jsou za bravurni souboje. Neni se co divit, kdyz se spojili nejlepsi z nejlepsich - Rezie Sammo Hung a Corey Yuen + choreografie Yuen Wo-pinga. Yuen Biao, ktery tu dubluje docela velkou cast souboju je awesome jako vzdy a jeho finalni souboj s rychlonozkou Hwang Jang Leem je ultimatni. Pri techto starych kung fu je skutecne videt co tito borci dokazou v delsich zaberech bez strihu. Kdezto dnes je to vetsinou jeden dva udery a strih.

Zan xian sheng yu zhao qian hua (1978)

Skvělá choreografie, jeden ze dvou skvostu Wing Chun kung fu spolu s Prodigal Son. Jedno z nejlepších oldschool kung fu.

Kung-fu bratři (1979)

Konečně!!! Konečně dostal Biao šanci ukázat své akrobatické kousky naplno a to díky Sammovi. Příběh o podvodníčcích je hodně srandovní, Karl Maka a jeho polda je úžasnej :). Sammo je boží, ale o hlavní masakr se stará Biao, který ukazuje i v delších záběrech super akrobacii, která nemá konkurenci. Lau Kar Wing je skvělej záporák . Více takových filmů.