Výletníci (2011) (pořad)

Výletníci jsou originálním ztvárněním cestovatelských magazínů z našich krajů. Je pravda, že ona originalita se nemusí mnohým zamlouvat a podle hodnocení zde se moc nezamlouvá, ale má něco do sebe. Pořad, který Vám přesně popíše jednotlivá místa i s nepřebernou škálou zajímavostí už existuje - Toulavá kamera, tak proč ho točit znovu. Po stopách výletníků se dá jít i bez tuny zajímavostí, a to že mají připravené scénky... No a co. Scénky jsou přeci připravené předem vždy. Kluci z jedničky si z toho evidentně dělají srandu a užívají si to a já s nimi ačkoli je pravdou, že některé vtípky jsou mírně přehnané, ale to jim až tak nezazlívám. Musím také uznat, že tuto dvojku mám dost rád a jsou to pro mě profesionálové, takže mi moderátoská dvojice vůbec nevadí ba naopak. Nápad počítání peněž za výlet je jednoduše super. Někteří tvrdí, že utratí strašně moc, ale nezváží co za to koupí. Převážně nocují v lepších hotelech a navíc vždy s polopenzí a ještě k tomu mají něco navíc zdarma, takže cena okolo tisíce korun za noc je normální. Kde dnes najdete přenocování nějak extra levné - jó v penzionu bez ničeho za tři až pět stovek. Přiznám, že pro mě je takové cestování po hotelech nepředstavitelné, přec je to velký výdaj, ale když už jedete jednou na výlet a chcete být v hotelu, tak nenabízí přemrštěné ceny. Pro ostatní cesty stan, spacák a je to za levno. Takže suma sumárum berte pořad jako srandu dvou kluků co cestují po čechách a moravě, zajdou si kam se jim zachce a do toho si dají sport a adrenalin, pak si to užijete.

Big Man VI. - 395 dolarů za unci (1988) (TV film)

Bud má na víc a také od něj víc očekávám (jeho fackování přeci musí být). Většinou se u něj dá zasmát, ikdyž nehraje s Hillem, ale zde by jste smíchu moc nepohledali. Rozhodně má jako singl ze známé dvojky aj lepší filmy.

Rio Bravo (1959)

Boží herecké obsazení. Vše ve filmu klape jak má a atmosféra městečka nemá chybu. Nejlepší - Šlupka :)

Cela 211 - Vězeňské peklo (2009)

Surové a bez zbytečných, film kazících mělkých míst. Finále a vlastně celý příběh směřující k němu je jednoduše famózní. Navíc mě moc potěšilo, že se cela (evropská zapomenutá myš) dostala přes všechen zámořskej odpad až k mému oku. Jen houšť takové evropské kvality. Zajímavý komentář - Radek99

Lidice (2011)

Více emocí, děje a faktů dostanete z leckterého černobílého dokumentu, který je propleten autentickým materiálem. Díky filmu se prý nemá na osud Lidic a celé té hrůzy 2. světové války zapomenout, ale jako pocta a biografický pomník to není to pravé ořechové. Hodně skoků v dějových pásmech, líbivé nic neříkající obrázky, potemělá hudba a skoro i málo pláče. Nejvíce zamrazí poslední titulek filmu, kde se dočtete kolik obyvatel Lidic zahynulo a jak.

Bastardi (2010)

Jak může někdo natočit tak hloupý film? Nechápu. Sprosté, bezcharakterní, neosobní, nezábavné, amatérské, obsahově chudé a to chystají druhý díl, no to mě podrž.

Magazín Evropské ligy UEFA (2010) (pořad)

Podobně skvělý magazín, jako magazín Ligy mistrů. Pro fanouška kvalitního fotbalu, což evropská liga zajisté je, parádní podívaná.

Sociální síť (2010)

Musím se přiznat, že jsem nad ohodnocením filmu váhal. Nakonec jsem se nechal přesvědčit k plnému hodnocení díky výpovědi filmu, kterou přináší a též díky onomu fenoménu, o kterém film je. Mark Zuckerbeg dokázal malý zázrak v jednadvacátém století, o tom žádná. Vliv na mne má ale jiná skutečnost. Tou je to, co se ve filmu neřeší, význam sociální sítě. Zuckerberg dokázal přimět lid, aby byl jako on na počátku vytváření facebooku a on, aby byl jako lid po spuštění facebooku. Lidé ztrácí sociální vazby v reálném životě, každý ví o každém vše a nic. Mark měl jednoho přitele a náhle jich má 500 miliónů, lidé měli pár přátel (přesto, že jich nyní mají na profilu stovky) a ty pravé teď ztrácí skrz "statusy".

Dennis (2007)

Když máte kopu svalů neznamená to, že máte všechno. Dennisův příběh by mohl trvat s klidem o hodinu déle, přesto krátkometrážní utnutí z něj nedělá o nic horší počin.

Impérium - Mafie v Atlantic City (2010) (seriál)

Atmosféra doby, kdy jeden myl ruce druhému a obyčejný lid šel spokojeně za svým pánem, je v Boardwalk Empire vykreslena až neuvěřitelně zvolna a lehce. Tleskám!