Dějiny světa (2012) (seriál)

Už záběrem popisovaného období vůči stopáži několika hodin je jasné, že si dokument nedělá ambice o nějaké vědecké zkoumání lidské historie. Podobně jako tomu bylo u Marrových dějin moderní Velké Británie, je dokument složen spíše z tu zajímavějších, tu méně zajímavých, fejetonů. Po prvním dílu, který byl dle mého názoru poměrně nezajímavý, ale pozdější díly nabraly dech a já jsem si odlehčený historický dokument užil. Řekl bych ale, že je tento seriál spíše vhodný pro lidi, kteří se o historii nikdy moc nezajímali, a teď by chtěli nějaký stručný úvod do dění.

LeGorSIKA (2001)

Vtipná blbůstka vytvořená stop-motion animací Lega.

Manhattan Love Story (2014) (seriál)

Nijak extra, ale přeci ne tak špatné aby musel být seriál ukončen jako první v sezoně.

Equalizer (2014)

Velmi příjemná oddechovka po stresujícím pracovním dni. Denzel je řádně charismatická hlavní postava s jakousi zvláštně uklidňující paternalistickou aurou. A až na scénu, při níž mi vedle Washingtona v hlavě pobíhal Samberg s Ferrellem zpívající "Cool Guys Don't Look At Explosions," nejsou pro akční film obligátní nerealističnosti nijak extrémě do očí bijící. Závěrečná bitka v bauhausu má navíc dobrý hudební doprovod.

Forever (2014) (seriál)

Neni tohle tak trošku rip-off New Amsterdam, který byl zrušen před lety po šesti epizodách? Zábavné je to stejně, ale Coster-Waldaua jsem měl o něco raději.