Romeo and Juliet (2013)

Hezké exteriéry a výprava. Korzenowskiho hudba není vůbec zlá, ale jako bych ji už někde slyšel před tímto filmem. Bohužel, Julie - Hailee Steinfeld - je antirecitační mumla, které kazí dojem z předloženého textu. Tedy alespoň těch částí, ve kterých scénárista nevykastroval Shakespearův původní skvost. Překvapivě dobrý recitační projev (nikoli herecký) má Romeo a hlavě mnich Giamatti a Damien Lewis. Na Zeffirelliho to nemá, na Luhrmanna možná, ale toho zabíjí spíše ta kontemporarizace, než třeba herecké výkony.

Kaksi kanaa (1963)

Nevím, jestli je toto možné hodnotit... a ani netuším jak. 4 minuty psychadelických zvůků, fialového světla a na konci nahá Ritva Vepsä...

Prvních 100 (2014) (seriál)

I'm too old for this s*#!

Skatta (1964) (TV film)

Skatta mi hodně připomíná jeden z prvních filmů Jörna Donnera - Aamua kaupungissa. Na rozdíl od jeho počinu, ve kterém se střídají záběry probouzejícícho se města Helsinki, se Mikko Niskanen zaměřil pouze na jednu část města - Katajanokku. V hlavní roli tentokrát není město samo, ale jeho obyvatelé a to, co celý den dělají (zejména práce v přístavu). Skatta se od Aamua kaupungissa odlišuje taktéž použitím lidské řeči, a to jednak použité v naraci, ale zvláště pak jako jakési zvukové clony v podobě hlasů osob natáčených při jejich každodenních činnostech. Celkově na mě zanechal film dobrý dojem, ale z uměleckého hlediska nemohu hodnotit Niskanenův počin tak kladně, jako starší Donnerův krátkometrážní film.

Spun Out (2014) (seriál)

Další ze sitcomů, u jejichž psaní stál autorovi někdo s pistolí u hlavy a řval: "Napiš vtip!!!" Smích publika po každém "vtipu" tu opravdu zní hodně nepatřičně. Seriál mi hodně připomíná cca po šesti epizodách zrušené The Partners, ale ti byli možná o něco lepší.

86. Annual Academy Awards (2014) (pořad)

Nehodnotím ceny, ale zpracování. Výstupy Ellen DeGeneres v první hodině fantastické, bohužel později zábavnost gagů upadá. To co herci čtou při představování lidí je jako vždy strašně patetické a autoři textu ho snad ani nemohou myslet vážně. Proto se mi zdá nanejvýš osvěžující vystoupení Billa Murrayho nebo Harrisona Forda, který to má vždycky očividně "na háku." Jako vždy se mi líbilo zpracování segmentu "In memoriam" a následující píseň Bette Midler.

Tämä on Iisalmea (1959)

Hezký dokument, ale ne tak dobrý, jako o půl roku mladší Helsinki - Pohjolan valkea kaupunki od Felixe Forsmana. Možná je to tím, že Iisalmi není tak zajímavé jako Helsinki.

Romaaniromanssi (1959)

Svatba cikánského barona je docela nuda.