• Krátkometrážní

21 gramů (2003)

Dámy a pánové, takhle má vypadat drama.

Norbit (2007)

Norbita jsem si pustil asi po deseti letech a nemá to chybu. Je to prdel od začátku až do konce a opravdu se mi během sledování zvedla nálada. Hlavně je tam starý dobrý humor, který se dnes už nesmí. Mohlo se říkat „negře", dělat si srandu z židů a Vietnamců- což bylo skvělé. Nechápu tak nízké hodnocení, já dávám jednoznačně plný počet.

Would You Rather (2012)

Tohle je bezkonkurenčně ta největší šílenost, co jsem kdy viděl. Naprosto za hranou toho, co bych býval čekal, že může být natočeno a vpuštěno mezi veřejnost. Slabé povahy to nedokoukají a třeba takové Saló aneb 120 dnů somory, je oproti tomuto čajíček. Rozhodně nejsem žádnej sadista, kterej by si pohled na ony zvrhlosti užíval, i když zvrhlost je v tomto případě slabé slovo, ale je určitě dobře, že takový film ve světové kinematografii existuje. Vše je navíc potrhnuto podmanivou hudbou a děj krásně plyne bez sebemenšího střípku nudy. Herecké výkony jsou taktéž famózní.

Smrtonosná past 4.0 (2007)

Užil jsem si to víc než dvojku a trojku, plus jsem měl zase trochu chuť McClanovi fandit, což se mi u předchozích dvou dílů tolik nedařilo (obzvlášť u trojky). Stejnak je mi ale Timothy Olyphant tak sympatickej, že mi byl boj proti němu trošičku proti srsti, a to hlavně ke konci. Jinak dobrý.

Smrtonosná past 3 (1995)

Strašlivě jsem fandil zlodějské bandě, takže mě celý průběh trochu iritoval, ale nejvíc mi smrdělo vybrání zrovna německého národa za záporáky, stejně jako v prvním díle, v kombinaci s černošským hrdinou L. Jacksonem, který navíc trpěl přehnanou hrdostí. Tehdy asi začínalo všechno to okolo "Black lives matter."

Dogville (2003)

Když film začal na onom divadelním jevišti a prakticky bez kulis, říkal jsem si, že to je asi jenom nějaká ironie a že se to pak přenese do reálného světa. Uběhlo asi deset minut, prostředí se nezměnilo a já si říkal, že to snad není možný, aby byl celej film, ještě k tomu tak dlouhej, postavenej do tak prázdnýho prostředí. Podíval jsem se tedy na recenze a fotky a zjistil jsem, že to tak je po celou dobu, bez mála tří hodin. To si snad dělají prdel ne? Opravdu si nehodlám dobrovolně likvidovat mozkové buňky a přijde mi, že takovýto film je na to jak dělaný. A rozklepaná kamera tomu také nepomohla. Já potřebuju pestrost a dynamiku jak ve filmu, tak v životě a tohle se rozhodně pestře a dynamicky netvářilo, takže deset minut a dost.

Sex a Lucía (2001)

Příšerně rozvleklý a bez jakékoli dynamiky. Trošku tomu pomáhá krásná Paz Vega a práce kamery, ale to je hodně málo. Krom toho si režisér asi spletl porno s civilním snímkem, protože opravdu nemám zájem pozorovat osahávání chlupatých pér a jejich topoření.. Slabota.

Země (1996)

Zvláštní to snímek.

Dotek Medúzy (1978)

Tak takhle vypadá originální film se silným příběhem a atmosférou. Zároveň protknutý dobrou hudbou a obsazený vhodnými herci. Ideální film na večer. Po tomto si zkrátka člověk může říct, že to byl solidní filmový zážitek.

Kostka 0 (2004)

Bavilo mě to i víc jak jednička, opravdu slušné- až na nějaké blbosti, jako byl třeba IT agent s elektronickými rukavicemi, ťukající do utramoderní klávesnice. Konec si bohužel příliš říká o pokračování, které však dodnes na světě není.