Harry Potter a vězeň z Azkabanu (2004)

Změna režiséra na filmu ani není znát právě naopak myslím že Alfonso Cuarón nasadil laťku ještě o něco víš mež Chris Columbus. Atmosféra by se dala krájet, hudba je okouzlující a herecké výkony jsou opět skvělé, hlavně se mi líbila postava Siriuse Blackea jehož stvárnil Gary Oldman.

Harry Potter a Tajemná komnata (2002)

Chris Columbus opět odvedl skvělou práci, prostředí vypada opět skvěle i prostory tajemné komnaty a ztvárnění baziliška je opravdu skvělé, herci a atmosféra všechno je opět naprosto úžasné.

Harry Potter a Kámen mudrců (2001)

Zpracování knihy je mnohem lepší než jsem očekával. Prostředí vypadá úžasně, další efekty se také povedly, herecké výkony jsou skvělé a to i od dětí s kterými to asi není lehké pracovat. Chrisu Columbusovi se převod z knihy na film povedl skutku bravurně.

Gekijōban Naruto: Daigekitotsu! Maboroshi no chiteiiseki dattebayo! (2005)

Rozhodně slabší než byl první film, ale i tak docelá dobré. Příběh je docela zajímavý a zábavný, souboje tu ale nejsou nic moc, ale využití kamene Gele a stroje jenž se ve filmu objeví zasahují trochu do sci-fi a ti u Naruta je docela originální.

Gekidžóban Naruto šippúden: Kizuna (2008)

Tento film se rozhodně řadí mezi nejlepší Naruto filmy. Příběh je opravdu povedený, akční, nápaditý a zabyvný. Rozhodně bylo pěkné vidět jak Naruto a Sasuke bojovali bok po boku. Tento film si opravdu dokáže užít ten kdo zná seriál a vi o co jde.

Naruto: Šippúden (2007) (seriál)

Naruto shippunden je mnohem lepší než je předešlá série už se konečně více zabývá Narutem, jeho minulostí a samozřejmě tréninkem a také záhadnou organizací Akatsuki. Bohužel stejně jako jeho předchůdce je zde také nadmíra fillerů a zbytečných dílů, které odbočují od příběhu a zabývají se úplně něčím jiným a to v tu nejméně vhodnou chvíli což snižuje na kvalitě seriálu.

Naruto (2002) (seriál)

Seriál je opravdu dobrý se skvěle propracovaným příběhem, prostředím a postavami. Bohužel co tento seriál opravdu kazí je nadmíra fillerů a zbytečných dílů, které odbočují od příběhu a zabývají se úplně něčím jiným. Jinak ale se v celku jedná o kvalitní a dobře provedený seriál.

Naruto: Záchrana snežné princezny (2004)

Film je opravdu dobrý, nápaditý, akční a zábavný, bohužel se seriálem nemá vůbec nic společného, ale to je vedleší. V celku se jedná o velice povedený film, který na mě dobře zapůsobil.

Elfen Lied (2004) (seriál)

Elfen lied jsem viděl několikrát a stále mě to neomrzelo, je to jedinečný seriál s chytrým a propracovaným příběhem, hezky udělaným prostředím, skvěle psychologicky propracovanými postavami a nádhernou hudbou. Samozřejmě by se dalo seriálu i lecos vyčíst, ale to jsou jen maličkosti jenž nestojí ani za zmínku. Pravda je taková že Mamoru Kanbe stvořil umělecké dílo jenž ukazuje pravé vlastnosti lidské povahy jako jsou krutost, soucit a láska. Elfen lied je jeden z nejlepších seriálů co jsem kdy viděl. 10/10

Hanbun no cuki ga noboru sora (2006) (seriál)

Seriál nabízí v celku standartní romanci dvou mladých lidí, jenž musí překonat spoustu překážek. Příběh sice není moc originální, ale přsto je zajímavý, napínavý a zábavný. Prostředí nemocnice je skvěle vykreslené a stvárněné. Hanbun no tsuki ga noboru sora je skutku nádherný seriál se skvěle zvládnutým koncem.