Transformers 3 (2011)

Úprimne, Transformers 3 celkom prekvapili. Iste prvá hodina je strašná sračka. Hektická zlátanina plná hysterických výlevov, nudných a nevtipných kecov a otrasných vedľajších postáv na čele s Malkovichom a končiac Jeongom. Výmena Megan taktiež zabolí, Rosie je len slabý odvar. No po pretrpenej hodine nám Bay ponúkne kalich prvotriednej akcie, ktorú som si vychutnával plnými dúškami až do poslednej kvapky. Taktiež je prehľadnejšia, ako v predošlej časti a niektoré scény pripomenú to najlepsie z jednotky (napríklad zmrtvychvstanie autobotov). Aj napriek tomu, že ma 3ka prekvapila jej kvalitatívna nevyváženosť dosť zamrzi. Mať lepší scenár a trochu skrátiť úvod a mohlo sa to vyrovnať prvej časti.

Kurýr 3 (2008)

Konečne som prišiel na to, kam žánrovo zaradiť transportera. Akčný film? Kdeže :-D ... toto je paródia na akčné filmy. Scény sú Over The Top až do takej miery, že je to vtipné ba až komické. Očakávať nejaké napätie alebo adrenalín .... nebudme smiešny, každému musí byť hneď jasné, že čokolvek sa dostane Stathamovi popod ruky zmláti, prešoféruje , prekabáti alebo pretiahne. Keby aspoň tie akčné sceny neboli také neprehľadné a zle zostrihané. 2* ... ach jaj .

Ocelová pěst (2011)

Na moj vkus až priveľmi klišoidené a patetické. Aj keď je pravdou, že to nepôsobí tak zle ako by sa mohlo zdať a na hercoch je vidieť, že si to úžívaju. Zápasy sú zvládnuté celkom solídňe, ale je nutné povedať, že neponúkajú velkú dávku napätia a ani záverečný duel somnou vôbec nepohol. Na film o zápasnických robotoch to pôsobí až príliš mäkko a rodinne. Trošku špiny a drsnejší ráz by tomu pristal viac.

Vicky Cristina Barcelona (2008)

Technicky aj herecky dobre zvládnuté. Celú tu atmosféru Barcelony je fakt cítiť a prenáša sa priamo do vyšej obývačky. Hercom všetku tu vzťahovú kašu veríťe. Mňe tam však už od sameho začiatku niečo nesedelo a tento pocit sa stupňoval až do samého finále, kde ma už film priam iritoval. Tematicky som sa ním nedokázal zžiť, a tak aj napriek všetkej tej atmosfére som sa cítil ako mierňe rozrušený pozorovateľ stojaci niekde úplne mimo diania na obrazovke. Akokoľvek sa na to pozerám cez 3* sa neprešvihnem.... asi som to podvedome cítil, keďže som sa k tomuto filmu dlhší čas nedokázal odhodlať.

Srážka s mimozemšťanem (2011)

Svižné, vtipné a milé. Plné sprosťáren a rôznych odkazov (aj keď ich mohlo byť viac). V podstate celkom príjemné prekvapenie 4*..... Yo, fucknuts! It's probing time.

Vyměřený čas (2011)

Niccol sa pri tomto filme odklonil od cesty citlivejšieho prístupu ako pri Gattce a strhava to viac na dialnicu Hollywoodskeho mainstreamu. Na toto zistenie však stačí zhliadnuť trailer, či výber hlavného hrdinu. Myšlienka ako taká je tradične Niccolovská a vhodná na zamyslenie. Vizuál a výprava striedma ale vkusná a príhodná (ako aj pri vyššie spomínanej Gattace). Timberlake mi vôbec nevadil, Amanda Seyfried na zjedenie a skvelý Murphy ako kvázi záporák. Škoda, že dejové spracovanie už trochu poťažkáva. Určitú marginalizáciu technických, či schopnostných detailov ( profesionálne šoférske schopnosti alebo technické riešenie "časomiery") by som vedel odpustiť ( konieckoncou toto mi nevadilo ani pri Simone). Čo však už prehliadnuť neviem je občasné odkláňanie sa od logiky a (aj napriek tomu, že sa celý film točí okolo tikajúcich číseliek na predlaktiach) až príliš často sa stetávame s pohľadom na posledné sekundy a následú záchranu. Celé je to poňaté v štýle novodobého Jánošíka, Robina Hooda, či Bonnie a Clyda, ale hlavný hrdina (aj napriek svojmu postaveniu) vyznáva až prílišne humanitné a sociálne hodnoty. Moje očakávania od tohto snímku boli značne rozporuplné preto nemôžem konštatovať, že som sklamaný ani prekvapený. Film má svoje nepopierateľné kvality ale nevtiahol ma tak ako by som si prial. Slabšie 4* .

Superman (1993) (seriál)

Další zo seriálov mojej maldosti, ktorý mi dnes príde nudný, niekedy trápny a nechctene komický.

Král Artuš (2004)

Tvorcovia kuchtili podľa "skvelého" receptu, z každého roška troška a vznikla z toho táto nestráviteľná konina. Milujem keď je historický film (teda aspoň sa tak tvári) našpikovaný kadejakými "cool vychytávkami" ako dve šable na chrbte alebo točenie mečom uprostred boja a podobne. Nánosy pátosu a hrdinsky vyzerajúcich gest a rečí, ktoré vyznievajú do prázdna viac ako moje sprchové árie. Owen aj keď podáva solídny výkon do role mi vôbec nesedel.

Sněžní psi (2002)

Vykrádačka s puncom kraviny , ale k môjmu vlastnému údivu je to este stále pozerateľné.

Impérium - Mafie v Atlantic City (2010) (seriál)

Začínal som na 4* ale pred koncom série musím zdvihnúť na 5*. Dôvodom na nižšie hodnotenie bolo najme pomalé rozprávčské tempo seriálu. Počas jednotlivých epízod sa toho až tak veľa neudeje a celkovo ladenie seríálu je rozvláčnejšie. No postupom času je jasné že spracovanie previšuje túto nedokonalosť. Seriál má skvelú výpravu, dobovú vernosť a výborné obsadenie proste radosť pozerať. A s príchodom druhej série sa možno zrýchli aj to tempo :).