Talk show Jiřího Ovčáčka (2019) (pořad) odpad!

První věc, kterou hodnotím, aniž bych ji viděl. Ale z principu nelze jinak 😀

Tenkrát v Hollywoodu (2019)

Konec to celé zachránil, protože více než dvě hodiny jsem si myslel, že koukám na nejslabší Tarantinův film. Já nemám nic proti QT stylu vyprávění, naopak, “kecací scény” mě bavili už v Osmi hrozných, ale tam děj směřoval k nevyhnutelnému. V Hollywoodu sledujeme směsici krásně natočených, v každém záběru filmu hold vzdávajicích scén, které ovšem nikam nevedou. A i když mám rád Tarantinovu oblibu vytáhnout zapomenuteho herce zpět do první ligy ( tady je to třeba Luke Perry), tak zaplaťpánbůh za dva hlavní hrdiny, protože žádnej béčkovej herec by to neutáh. Přesto všechno nemůžu říct, že bych se nudil. Sem tam sranda, sem tam trochu napětí a konec, který je přesně opačný, než čekáte. O něm nebudu říkat radši nic, abych nespoileroval. Vlastně něco jo, v posledních dvaceti minutách to byla vzpomínka na starého morbidního režiséra, který se nejnovějším filmem držel možná až moc při zdi. Trochu zklamání a podruhé to asi vidět nemusím. 70%.

Český žurnál - Matrix AB (2015) (epizoda)

"Je to člověk sebezahleděný, protivný, nevtipný, všemi opovrhující, urážející, ješitný, ustavičně pomlouvající, samozřejmě požadující obdiv. Je nedovzdělaný, bezhodnotový a v učebnicově nevídaném střetu zájmů.“ (Vít Klusák)

Dabing Street (2018) (seriál)

Na jedné straně geniální scény s Bartoškou nebo Preissem, na druhé pak hromada point, které vyšumí do ztracena. Navíc s přibývajícími díly se nešetřilo s nepřiměřenou vulgaritou. Potenciál měl Dabing tak na pět dílů a natáhlo se to až na dvanáct. Dokoukal jsem to vlastně jen ze soucitu.

Pouta (2009)

"Práce pro tebe musí bejt všechno. Musí bejt jako tvoje máma, tvůj táta, tvoje stará. Ale nesmí bejt tvoje kurva. Kurvu vojedeš, zaplatíš a zapomeneš. Ale kdo vojebe nás..." Netradiční sonda do duše jednoho magora, kterého skvěle ztvárnil Ondřej Malý. Moc lepších psychologických filmů v Čechách nevzniklo a režisér Špaček temná totalitní osmdesátá léta vážně umí. I když o Sedm let mladší Svět pod hlavou bylo ještě o fous lepší.

Bazén (1969)

Skvělí herci a krásný holky. Ale jinak prázdné nic, přišlo mi, že ten film má čtyři hodiny...

Spotlight (2015)

Investigativní žurnalistika začíná být vymírající žánr. A běda, když se někomu šlápne na kuří oko, to to bohužel může dopadnout jako nedávno na Slovensku. Tohle je určitě zajímavá podívaná a třeba Mark Ruffalo se zde překonává, ale zase Oscar za nejlepší film mi přijde mimo mísu.

Osm hrozných (2015)

V dnešní době, kdy je divák přesycen tunou komiksových filmů, je Osm hrozných darem z nebes. Místo divoko sestříhaných scén na efekt tady hned v první sekvenci spadne Jacksonovi šála, ohne se a zase si ji hodí okolo krku. A o to tady jde, nikam se nespěchá. A mně to volné tempo krásně vyhovovalo. Divák netuší, kam děj směřuje a každou minutou roste napětí. Jen té krve by tam nemuselo být tolik. Ale Tarantinovi to rád odpustím. Léty se vyprofiloval v mého nejoblíbenější režiséra a Osm hrozných řadím do TOP 3 jeho tvorby.

To (2017)

V době, kdy Oscary získává film, kde je hlavní hrdina chudý černoch a navrch homosexuál, tak v To v první scéně klaun ukousne dítěti ruku... Už jen za to si film zaslouží pochvalu, že to není připosraný, aby někoho nenaštval. Spíše než nějaký lekavý horor se jedná o jedno netradiční letní dobrodružství o odvaze a přátelství. S tím, že se u toho párkrát zasmějete. Stranger Things je sice lepší, ale nedivil bych se kdyby začala vlna hororů. A jí bych ji docela uvítal. PS: mávající klaun s ukousnutou rukou je můj nejoblíbenější GIF 😊

Spider-Man: Homecoming (2017)

Mně se původní trilogie od Raimiho líbí, nebudu na ní házet špínu. Naopak mi nesedl Webbův Spiderman. Tohle je tak někde uprostřed. Co tomu zvedá body je opět výborný Downey a převedším božský Michael Keaton. Scéna v autě před maturiťákem patří k nejlepším, co zatím Marvel stvořil.