Transformers 3 (2011)

No to byla ale trilogie :) Jedna zamýšleníhodná a logicky náročná situace za druhou, děj se vlekl jako nevím co...ne, dobře, déle už to nevydržím, je to myšleno přesně naopak. Jediné co jsem nečekal (šokující z toho důvodu, že jednotlivé snímky jsou až na menší rozdíly jako přes kopírák) a co mě trochu překvapilo, je výkon Rosie Huntington-Whiteley, protože jsem čekal že to bude výbuch a přitom to byl "jen" podprůměr až na jednu větu, asi tušíte kterou...

Kravaťáci (2011) (seriál)

Ten seriál je důvod, proč jsem se chtěl dříve stát právníkem...Důvod proč jsem se jím nestal je rok vzniku 2011, rok mých 24.narozenin :D

Pokojný bojovník (2006)

A tady padlo pomyslné kladívko na ještě pomyslnější hřebíček :) Knihu jsem sice nečetl, ale díky tomuto snímku onu skutečnost asi velmi rychle změním. Pokud nejste "přemýšlecí" či "vykecávací" typy, tenhle film asi zrovna nebude váš šálek kávy, ovšem vše nemůže být jen citové či smyslové...i když chápu, že některým se ta představa líbí ;)

Change of Plans (2011) (TV film)

Rádoby dokonalé, plnohodnotně klišovité. Většinu času sice opravdu čekáte že se to už konečně přesune ze sekce "nemastné, neslané" do skupiny "No výborně!" ale ten moment nějak ne a ne přijít. Ale abych zase jen nebral a vůbec nedával, úplně bych to nezatracoval, potenciál by tu byl...

Noc je ještě mladá (2011)

Pár momentů by tu bylo, ale kvůli pár kouskům přece nesníme celou čokoládu (až na Studentskou pečeť, samozřejmě :) Takže bych doporučoval pro opravdu specifické typy...

Captain America: První Avenger (2011)

Tohle si ani dlouhou recenzi nezaslouží. Co to je poslední dobou s těma comicsovýma předlohama? To si jako musíme vybrat mezi "věrná předloze" nebo "inteligentní příběh"? Většinou je to tedy možnost číslo jedna, což je někdy nápaditě až ubíjející...snad se hollywoodští tvůrci trošičku zamyslí :)

Boxerský sen (2011)

Jedna hvězda za Austina a druhá pěkně na podobnost námětu s Karete Kidem (Box Kid?)...Bohužel, zde nám hvězdy došli :)

Trust (2010)

Působivé drama o jednom z hlavních hodně diskutovaném tématu 21.století...dostupnost a zneužitelnost informací po internetu. Jistě, praktičnost a rychlost je na místě, ale aby si o vás do 15 minut cizí člověk našel i osobní informace, které zvláště mladší generace "blije" na nejrůznější sociální sítě skoro po tunách, to je dost k zamyšlení. A když se poté najde někdo kdo toho zneužije, na čí straně je chyba? Ti kdo to umožní, dostatečně nezajistí a tak trochu doufají že se nic nestane, a nebo ten kdo to prostě vyzkouší? Lidi jsou ohledne choutek a požitkářství strašlivá stvoření, to víme všichni. Ale dost k tomuto, to by se mělo probírat jinde...Musím uznat, že ten film mi docela otevřel oči, myšleno vážně, ne jako zažitá a často používaná fráze. Výkony výborné, příběh o to působivější, co reálněji vypadá. Všem doporučuji, mimojiné i pro to, aby si z toho vzali příklad a hlavně si uvědomili, že tohle se bohužel může stát všem rodinám, i té vaší, ne jen těm ostatním!

That's What I Am (2011)

O učiteli, který byl tak výborný, ale až lidská hloupost ho dostala...O slečně, která dokázala, že není jen na okrasu, ale ví na jakou stranu se postavit...O dětech, kteří jsou někdy tak kruté, ani si to neuvědomují...O násilníkovi, který dostal co si zasloužil...O otci, který dostal největší lekci života od svého syna...O hochovi, který tak vyčníval, že nikdo nepoznal, že je to zpěvák...A o mladém spisovateli, který si nevěřil, dokud nenašel svou důstojnost...Krásný snímek, vysílající větší množství poselství, z nichž já shledávám nejdůležitější: Jsem jaký jsem, takový jsem (That's What i Am)! A to bychom si měli všichni vrýt napevno do paměti ;)

Láska a jiné kratochvíle (2009)

Tak zde jsem dlouho přemýšlel (což se mi často nestává :), zda tři či čtyři hvězdy a po delší době jsem se uchýlil ke stylu rozhodování, který jsem uplatňoval vlastně od prvopočátku: 3 - dobrý, ale jednou stačí, 4 - určitě mrknu znova. Proto i když jsem tento snímek ohodnotil třemi hvězdami, neznamená, že to není dobré, to spíše naopak. A přesto že dramata nejsou mou silnou stránkou, tento se mi líbil, což zcela jistě taky k dobru počítat. Postavy, jejich chování a reakce reálné, dobře napsané, výborně zahrané, smutek jsem z obrazovky cítil snad fyzicky...Sice smutné (možná i konec, nebudu ovšem spoilerovat), ale bohužel nežijeme ve světě pohádek, takže ne vše je radostné a zářící, že?