Millerovi na tripu (2013)

V kině jsem se nasmála, i když není příběh nijak převratný. Postavy jsou většinou uvěřitelné a vše korunuje opravdu výborná Jenifer Aniston. 80%

Jak vycvičit draka (2010)

Perfektní animace, dráček který nemluví, ale přesto víte přesně "co má na jazyku", hlavní hrdina se kterým se chce každý kluk/holka ztotožnit. "Létacích" animáků tu už bylo mnoho, ale tento příběh mne vzal za srdce a ještě nepustil. Viděno ve 3D a několikrát na DVD. 90%

Rebelka (2012)

Další z animáků o vztazích mezi rodiči a dětmi. Jedoduchý příběh jen z lehkým humorem, nádherné zpracování ve 3D, kadeře Rebelky jsou opravdu ztrhující podívaná (někoik měsíců práce navíc stály za to). Není to jeden z těch u kterých se potrháte smíchy, ale opravdu pohádkový příběh, který má co nabídnout. 80%

Pýcha a předsudek (2005)

Knižní předlohu četlo v dospívání většina dívek a vidět ji zpracovanou s takovou lehkostí, citem a naplněním všech postav je splněným snem. Nutno vyzdvihnout výbornou kameru. A nutno vidět v originále.95%

Equilibrium (2002)

Superbéčkový film s vyhraněnými emočními scénami, pro milovníky Christiana Bale nutnost vidět. Film sice nepřináší nic moc nového, ale má skvělou atmosféru. 78%

Revival (2013)

Jemně hořká nová komedie Alice Nelis vás zahřeje u srdce stejně jako hrnek dobré kávy. Ikdyž bude chutnat hořkosladce, vyloudí vám na tváři úsměv. Přesto že mi již zpočátku přišly postavy jednoznačné, jejich prokreslení bylo nakonec tak barvité a pro mě pochopitelné a blízké, jako když pozorujete vlastního děděčka, či otce a říkáte si ano ano vlastně bych ti měla rozumět. Muži jsou přeci jen pořád dětmi a nechat se vnést do jejich světa může být zábavné i poučné zároveň. Nejvíc mě dostal Miroslav Krobot. 75%